Facebook Google+ Twitter

"Patrol 09" wyruszy w Polskę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-26 15:30

Ćwiczenia "Patrol 09" obejmują działania wszystkich podmiotów Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. Od 27 do 29 października odbywać się będą na terenie całego kraju.

 / Fot. logoTematem ćwiczeń będzie działanie wybranych elementów Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania w warunkach zagrożenia skażeniami i wystąpienia rozległych skażeń. Będzie to pierwsze krajowe, łączone cywilno-wojskowe ćwiczenie o charakterze wieloszczeblowym, w czasie którego zaplanowano rozegranie kilku epizodów praktycznych w sytuacji wystąpienia rozległych skażeń przy pełnym zaangażowaniu wszystkich podmiotów Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. Działania będą miały zasięg ogólnopolski i wezmą w nich udział siły i środki podległe pięciu resortom: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia, środowiska i infrastruktury - informuje Magdalena Gierałt z Zespołu Prasowego Ćwiczenia PATROL 09.

Podczas ćwiczenia przeprowadzone zostaną rozmaite praktyczne epizody. W 1 Brygadzie Pancernej w Warszawie - Wesołej - reagowanie na podejrzenie epidemii nieznanej choroby; w pobliżu Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie - (droga nr 61) wypadek drogowy ze skażeniem promieniotwórczym terenu i osób; w porcie Świnoujście (rejon Portu Wojennego Świnoujście) - zderzenie statku handlowego z kutrem rybackim; pożar na statku i skażenie chemiczne; stacja kolejowa w Brodnicy ( ul. Karbowska) - w wyniku kolizji uszkodzona zostaje cysterna kolejowa. Do środowiska przedostaje się materiał skażony chemicznie; Metro Warszawskie, stacja Młociny - skażenie toksyczną substancją wagonów kolejki metra.

Epizody rozpoczynające etap ćwiczeń praktycznych zostaną zrealizowane w sposób maksymalnie zbliżony do sytuacji rzeczywistej. Pozostałe wydarzenia scenariusza zostaną wygenerowane przez zespoły podgrywające. W Bydgoszczy na przykład, jedynie „na papierze”, ćwiczone będzie skażenie ujęcia wody i „podjęcie” podejrzanej substancji z jednego z dworców kolejowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.