Facebook Google+ Twitter

Patron pilnie poszukiwany

Bohaterami epoki kapitalizmu, wielokrotnie promowanymi przez wszystkie środki masowego przekazu, są wszelkiej maści malwersanci, spekulanci, oszuści, a używając eleganckiej nomenklatury, biznesmeni.

W końcu bardzo popularną zasadą w obecnych czasach jest ta, że w kapitalizmie pierwszy milion trzeba ukraść. Stąd też logicznym jest, że przekrętmen - biznesmen w obecnych czasach to postać bardzo popularna a nawet wręcz nobliwa.

Jest więc też bardzo pożądanym, aby to szacowne gremium miało swojego duchowego przewodnika i patrona. W końcu w dzisiejszych czasach nie ma w Polsce grupy społecznej czy zawodowej, która byłaby pozbawiona kapelana czy patrona.

W dokumentach kościoła rzymsko-katolickiego można, co prawda znaleźć nieśmiałe wzmianki o świętym Antonim patronie od rzeczy zagubionych, a także patronie złodziejskiego stanu. Poczytałem sobie biografię tego świątobliwego człowieka i stwierdzam, autorytatywnie, że gość ten absolutnie nie może patronować biznesowemu środowisku. On po prostu, w całym swoim świątobliwym i biednym życiu niczego nie ukradł. Co to więc za patron, który z zawodem patronowanym nie miał nic wspólnego.

Daleki jestem od tego, aby skrytykować daną rzecz i na krytyce zakończyć. Należy zaproponować jakieś konstruktywne rozwiązanie tego zagadnienia. Rozwiązanie w formie konkretnej propozycji personalnej dla watykańskiej komisji od produkcji świętych.

Jako człowiek praktyczny szukałem kandydata, który w pierwszej fazie mógłby popracować jako kapelan środowiskowy a następnie, po zejściu z tego świata mógłby zostać wyniesiony na ołtarze jako patron biznesowego środowiska. Wiadomo, że i kapelanem i kandydatem na świętego musi być osoba duchowna i w jakiś sposób związana z środowiskiem.

Statystyka produkcji świętych za kadencji naszego rodaka na stolicy piotrowej wykazywała jasno, że kandydat nieduchowny raczej nie ma szans. A statystyka ta, jak państwo wiecie jest oparta na bardzo licznej (powiedziałbym wręcz rekordowej) próbce środowiskowej. W takiej sytuacji wiadomo, że kandydata należałoby poszukać we właściwym gronie. I tak też uczyniłem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Piotrze. Przyznam się Panu, że czekałem z moderacją artykułu prawie trzy dni. Widocznie nasze kręgi redakcyjne też miały wątpliwości czy nie nadmierna to zuchwałość wobec Wielce Światobliwego Męża. Myśle, że ten Pan za bardzo się rozzuchwalił i wyobraża sobie, że jest uber alles. Więc od czasu do czasu smagnięcie rózgą po spaśnym tyłku nie zaszkodzi. Może sprowadzi świętego z nieba na padół ziemski. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja spotkałem nie tak dawno panią, która jest przekonana, iż ten pan jest już teraz święty. Wielu ludzi już dzisiaj uważa, że jest jedyną ostoją narodu polskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.