Facebook Google+ Twitter

Patronaty Wiadomości24.pl

Zobaczcie, jakim wydarzeniom, organizacjom i premierom patronuje największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce.

Najnowsze


 / Fot. Materiały prasoweWalentynki w Muzeum Erotyki

W walentynki Muzeum Erotyki wraz z Klubem Platinium i Galerią Lufcik stworzą niepowtarzalną atmosferę, dzięki której zakochani na długo ten wyjątkowy wieczór zachowają w pamięci.

Szczegóły dotyczące walentynek w Muzeum Erotyki znajdziecie tutaj.
 / Fot. OkładkaNieśmiertelność zabije nas wszystkich

W 2019 roku ludzkość odkrywa lek, który czyni ich nieśmiertelnymi. No, może nie do końca. Co prawda nikt już się nie starzeje, wciąż można jednak zginąć pod kołami ciężarówki albo zwyczajnie umrzeć na raka wątroby.

Do tego wieczne życie ma tylko jedną oczywistą zaletę... i całą masę wad. Wiesz, że wieczna młodość oznacza, że już zawsze będziesz miała okres? Nigdy nie przejdziesz na emeryturę. No i poważnie zastanowisz się, zanim na ślubnym kobiercu przyrzekniesz komuś, że nie opuścisz go, aż do śmierci - to może potrwać naprawdę bardzo, bardzo długo.

Powieść Drew Magary'ego została nominowana do Nagrody im. Philipa K. Dicka 2011.
 / Fot. LogoDzień Ochrony Informacji Niejawnych

20 stycznia 2012 r., po raz pierwszy w Polsce, będziemy obchodzić święto pracowników pionów z okazji rocznicy uchwalenia ustawy o ochronie informacji niejawnych w dniu 22 stycznia 1999 r. Podczas tegorocznych obchodów, organizujemy dla zainteresowanych dzień otwarty, z możliwością skorzystania z doradztwa, konsultacji i porad prawnych.

W tym dniu, odbędzie się również sesja naukowa z udziałem autorytetów i ekspertów, członków i sympatyków KSOIN, przedsiębiorców i pracowników pionów ochrony w Wojskowych Zakładach Mechanicznych SA w Siemianowicach Śląskich.

 / Fot. LogoAkademia Urzędnika Samorządowego

Ideą programu Akademia Urzędnika Samorządowego organizowanego przez Warszawską Grupę Doradców PR jest poprawa komunikacji w mazowieckich urzędach na linii urzędy - media i społeczeństwo. Istotną rolę w projekcie odgrywa również problem komunikacji społecznej.

Akademia Urzędnika Samorządowego zakłada realizację dwóch, kluczowych przedsięwzięć: Plebiscytu „Urząd przyjazny mediom i społeczeństwu” oraz Konkursu „Mazowsze nadaje na jednej fali”. Plebiscyt jest kierowany do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich na Mazowszu, którzy na podstawie swoich doświadczeń w kontaktach z urzędami miast i gmin, wybiorą laureatów w sześciu następujących kategoriach: medialny prezydent, medialny burmistrz, medialny starosta, medialny wójt, najlepsza strona WWW urzędu, Rzecznik Prasowy Roku 2011. Konkurs z kolei kierowany jest do mieszkańców Mazowsza i ma na celu uświadomienie znaczenia komunikacji w codziennym życiu zawodowym, jak i prywatnym. Zwycięzcy konkursu będą mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji w tej sferze.


 / Fot. Okładka książki17 listopada do sprzedaży trafi kolejna książka z serii pod patronatem "Nowej Fantastyki". Będzie to "Magia krwi" autorstwa Anthony’ego Huso. Powieść znalazła się na liście najlepszych książek 2010 roku magazynu "Locus".

Huso bierze z fantastyki wszystko to, co najlepsze, tworząc wybuchową mieszankę!

Do bram Księstwa Stonehold, w którym nie ma prawowitego władcy, a od dwudziestu lat rządy sprawuje Rada, puka wojna. Następca tragicznie zmarłego króla, Caliph Howl, pobiera nauki w szkole dla magów w Desdae i nie śpieszy się do przejęcia schedy po wuju. W obliczu wojny tron Wysokiego Króla nie może już jednak pozostawać pusty, i Caliph musi opuścić bezpieczne mury Wyższej Szkoły.

Czeka go walka o własne dziedzictwo i losy Księstwa. Tymczasem wiedźmy Shradnae poszukują zaginionej księgi Cisrym Ta, która pozwala władać mocą zdolną niszczyć całe światy. Aby uwolnić jej potęgę, będą potrzebowały Calipha.


 / Fot. Materiał promocyjnyTeam powstał z myślą o promowaniu Snowboardu w Polsce, by pokazać ludziom że da się jeździć na czymś innym niż tak bardzo popularne narty, że istnieje taka piękna alternatywa jaką jest właśnie Snowboard, który daje nam wiele radości i pozwala uwolnić od rzeczywistości. Chcemy aby Snowboard w Polsce stał się bardziej medialny i żeby Polacy pokochali ten sport tak bardzo jak My.

Głównym celem działań jest doskonalenie naszych umiejętności oraz reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej przez co przyczyniamy się do rozpowszechnienia Snowboardu w Polsce. Bierzemy udział w całorocznym cyklu treningowym zarówno w kraju jak i w zagranicznych kurortach takich jak Hintertux czy Sztubaj w Austrii.

W naszej drużynie mamy najlepszych alpejczyków i alpejki z Polski miedzy innymi: Andrzej Gąsienica-Daniel (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski PSL Seniorów, aktualnie 2-gi na liście światowej FIS z Polaków, powołany do Kadry Narodowej PZS), Tomasz Kowalczyk (Mistrz Polski PGS Młodzieżowców, aktualnie 1-szy na liście światowej FIS z Polaków, powołany do Kadry Narodowej PZS), Maciej Hańczewski (Vice Mistrz Polski Juniorów, powołany do Kadry Narodowej PZS), Weronika Biela (Mistrzyni Polski Juniorów, powołana do Kadry Narodowej PZS), Natalia Ficek (wielokrotna medalistka mistrzostw Polski juniorów).


 / Fot. LogoEvent Horizon Festival
Łódzka "Dekompresja" z wielkim hukiem organizuje drugą w tym roku edycję rockowego festiwalu. Już niebawem, w hali łódzkiej Atlas Areny pojawią się kapele takie jak Hurt, Dezerter, Happysad i inni. Nie zabraknie też legendy polskiego punk-rocka - Pidżamy Porno. Muzycy zdecydowali się na jedyny w tym roku koncert specjalnie dla „Deko”.

Pierwsza edycja Event Horizon Festiwal okazała się ogromnym sukcesem. Zainteresowanie licznej publiczności oraz mediów nie dało załodze klubu dużego pola manewru - z przyjemnością zabrali się za organizowanie kolejnej takiej imprezy.

Ta impreza zapowiada się naprawdę urodzinowo. Oprócz tegorocznego jubileuszu "Deko" swoje X-lecie działalności obchodzą również muzycy z kapeli Happysad. Ich album "Wszystko jedno" został uznany przez magazyn Teraz Rock za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Płytę promował kawałek "Zanim Pójdę", który utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez 33 tygodnie.


 / Fot. Materiały promocyjneMiasto Basilica upadło. Wetchik, Nafai i reszta ich rodziny muszą stawić teraz czoło pustynnym pustkowiom i przemierzyć rozległy kontynent w drodze do ukrytego kosmodromu Harmonii, pogrążonego w ciszy, opuszczonego, czekającego na komendę, by ponownie przygotować ogromne statki międzygwiezdne do lotu w przestworza.

Jednak z tych szesnaściorga ludzi tylko garstka świadomie wybrała wygnanie. Inni - nikczemne córki Rasy, ich mężowie i najstarszy syn Wetchika, Elemak - zostali zmuszeni do tego wbrew woli. Ich gniew i głęboko chowane urazy utrudnią i tak już niełatwą wyprawę.

Orson Scott Card (ur. 1951) - jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował opowiadaniem "Gra Endera", które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. "Statki Ziemi" to trzecia część innego znanego cyklu autora, sagi "Powrót do domu".


 / Fot. Logo festiwalu"Ars Cameralis" to interdyscyplinarny festiwal, który w tym roku świętuje swoją jubileuszową, XX edycję. Jak co roku, liczne wydarzenia - od spektakli, przez spotkania literackie i poetyckie, aż po koncerty artystów z całego świata - rozgrywają się w przestrzeniach kilku miast Śląska. Instytucja Ars Cameralis Silesiae Superioris przygotowała z okazji obchodów zróżnicowany repertuar wydarzeń, na które zaprasza w ciągu długich, listopadowych wieczorów. Koncerty alternatywnych gwiazd, pokroju Stephena Malkmusa czy M83, indie-folkowe występy Fleet Foxes i Billa Callahana, czy wreszcie klasyki: Charles Bradley, Jane Birkin i Faust, to tylko niektóre z muzycznych delicji.

Między 7 a 28 listopada, spotykać będziemy się w chorzowskim Teatrze Rozrywki, katowickim Jazz Clubie Hipnoza, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, Kinoteatrze Rialto w Katowicach, Klubie Szuflada w Chorzowie, a także w Szybie Wilsona, Muzeum Śląskim, Galerii Piętro Wyżej i Centrum Scenografii Polskiej.


 / Fot. Materiały promocyjneZiemia, powietrze, ogień i... budyń
Tom Holt

Napisane z niezwykłym polotem, niespotykanie zwariowane,
skrzące się dowcipem

J. W. Wells to z pozoru poważne przedsiębiorstwo, tak naprawdę jednak firma, która wypłaca Paulowi Carpenterowi pensję, jest nadzwyczaj złowrogą organizacją z niezmiernie dziwacznym kierownictwem.

Paul już myślał, że zaczyna się orientować w sytuacji (zwłaszcza kiedy zakochał się bez pamięci w swojej niewytłumaczalnie ponętnej koleżance Sophie), ale gdy pracuje się w J. W. Wells, śmierć zawsze jest tuż, w odróżnieniu od wiecznie nieobecnego zszywacza. Nasz zakochany na śmierć bohater wkrótce odkryje, że w oku obserwatora jest nie piękno, lecz budyń. I że strasznie piecze.

Niesłychanie zabawne opowieści fantastyczne Toma Holta zaludnione są przez złe gobliny, irytujące duszki i ludzi takich jak my. Sęk w tym, że nie zawsze da się poznać, kto jest kim.1977 / Fot. Prószyński i s-ka1977 - Rozpruwacz znowu zacznie grasować
Kolejna mroczna i niepokojąca opowieść mistrza brytyjskiej literatury kryminalnej.


Grenadier / Fot. GrenadierGrenadier - VI warszawski konwent gier strategicznychPierwszy warszawski Konwent Gier Strategicznych „Grenadier” - wydarzenie poświęcone szeroko rozumianemu wargamingowi historycznemu – odbył się w 2006 roku. Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał w kręgach miłośników historycznych gier wojennych, skupionych wokół Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „Strateg” Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.
Pyrkon / Fot. PyrkonPoznań. 11. Edycja Pyrkonu!
Stowarzyszenie "Klub Fantastyki Druga Era" zaprasza na jedenastą edycję największego festiwalu fantastyki w Polsce - Pyrkon. Centrum Konferencyjne Międzynarodowych Targów Poznańskich w ostatni weekend marca zmieni się w krainę fantasy i laboratorium science-fiction.


 / Fot. Materiały promocyjne"Martwe Jezioro" Marcin Mortka
"Martwe Jezioro" Marcina Mortki to heroic fantasy, w najczystszej i, co ważniejsze, najlepszej postaci. Jak nigdzie indziej skrzy się humorem, zaskakującymi zmianami akcji, ale też niezwykłą, pełną rozmachu fabułą. Każda przeczytana strona sprawia, że apetyt na więcej wciąż rośnie - i tak jest aż po ostatnie zdanie.

Tajemnice ponure i przeklęte miejsce oraz twardy, cyniczny bohater - jak zresztą sam autor stwierdził: "oschły weteran, skryty, który i z samym diabłem gotów chwycić się za bary (...)" powinny zachęcić czytelnika do lektury. Tym bardziej, jeśli do tego dojdzie gromada awanturników, nieuniknione walki oraz cięte riposty w ilościach większych niż przyzwoitość nakazuje...

Marcin Mortka to polski pisarz coraz śmielej poczynający sobie w gatunku science-fiction. Zadebiutował w 2003 roku powieścią "Ostatnia saga' należącą do trylogii nordyckiej. W następnych latach ukazały się dwie kolejne powieści, których akcja toczy się w Skandynawii ("Wojna runów", "Świt po bitwie"). Oprócz wymienionych tytułów autor ma w dorobku trzytomową powieść "Miecz i kwiaty", dwutomowe: "Ragnarok 1940" oraz "Karaibska krucjata. Płonący Union Jack", "Karaibska krucjata. La Tumba de los".

Powieść "Martwe Jezioro" Marcina Mortka będzie dostępna w sprzedaży już w kwietniu. Wydawcą książki jest Fabryka Słów.Projekt Rzeka / Fot. Projekt RzekaProjekt Rzeka - zapraszamy do udziału w akcji!
Projekt „Rzeka” jest wydarzeniem organizowanym w różnych punktach miasta, przez różne gremia zainteresowane tematem rzeki i wody: zarówno instytucje miejskie i samorząd, jak i organizacje pozarządowe i biznes.
Zabawa w miłość / Fot. Materiały promocyjne

KsiążkaPiękne katharsis
"Zabawa w miłość" to prawdziwa historia. Jest to relacja Fragoso z jej "związku" ze starszym o ponad czterdzieści lat mężczyzną, który zaczął się gdy autorka-protagonistka była jeszcze małą dziewczynką. I choć zdawała sobie sprawę, że jest ofiarą molestowania, czuła niesamowity, niemal miłosny związek z Peterem.
"Śmierć na śniegu" - okładka / Fot. mat. promocyjne wydawcy Śmierć na śniegu - powieść Konrada Staszewskiego. Tajemnicze morderstwo popełnione w lesie wywołuje lawinę niekontrolowanych wydarzeń i mrocznych pytań. Czy zbrodnia dokonana na czarnoskórym mężczyźnie miała podłoże rasowe? Czy jest jakoś powiązana 
z tuszowanymi aferami sprzed lat? I co z zabójstwem ma wspólnego Krystian Rokicki, starszy aspirant katowickiej policji, znaleziony na miejscu zbrodni obok ofiary? Czy uda mu się wytropić mordercę? A może to on sam ma krew na rękach…?


Okładka powieści / Fot. Proszyński i S-kaKolejna powieść Hillary Norman
W domu Becketów wszystko świetnie się układa. Sam planuje dla Grace niespodziankę urodzinową, Cathy wraca z Kalifornii, a Grace postanawia wrócić do pracy. Nawet detektyw Martinez się zakochuje.

Zakręty losu / Fot. Materiały promocyjneZakręty losu - przeczytaj fragment powieści! Dramat sensacyjny opowiadający o życiu pełnym pokus, zagrożeń, zgubnych nałogów, fałszywych idei, mafii i wielkiej miłości.


Uciec przed cieniem / Fot. WydawcaUciec przed cieniem już w księgarniach! Młoda kobieta nie może znaleźć swojego miejsca w środowisku artystów, w którym z konieczności obraca się, będąc żoną śpiewaka operowego. Ma zaniżoną samoocenę, cierpi na depresję i lęk przed utratą bliskiej osoby. Nieprzystosowana do życia jest emocjonalnie uzależniona od męża.
Ostatnie królestwo / Fot. IW EricaOstatnie królestwo, Bernard Cornwell, Wydawnictwo Erica
Już od 6 października 2010 w księgarniach czeka na Państwa pierwsza część z serii wikińskiej znakomitego pisarza Bernarda Cornwella.

Nieprzyjaciel Boga / Fot. IW EricaNieprzyjaciel Boga, Bernard Cornwell, Wydawnictwo Erica
Nieprzyjaciel Boga jest drugą, po Zimowym monarsze, powieścią w Cyklu Arturiańskim ukazująca Brytanię w jej najciemniejszych czasach.


Zimowy monarcha / Fot. IW EricaZimowy monarcha Bernarda Cornwella, Wydawnictwo Erica
Brytania, V wiek po Chrystusie, najmroczniejszy czas w dziejach wyspy. Rzymianie odeszli, ich śladem podążają pogańscy bogowie. Święte ognie gasną - nadchodzi era chrześcijaństwa...
 / Fot. Wydawnictwo AurumWaleczny rycerz, Wydawnictwo Aurum
To oparta na faktach historia Williama Marshala, największego z rycerzy średniowiecza, niepokonanego w turniejach. Człowieka, który dzięki swej zręczności w barwnym, lecz niebezpiecznym świecie polityki dworu Andegawenów stał się jednym z najpotężniejszych magnatów, zostając w końcu regentem Anglii.Teatr / Fot. logoTeatr Studio, z którym współpracujemy, przekazuje naszym Autorom bilety na spektakle. Tym razem mamy bilety na wszystkie spektakle grudnia.
 / Fot. logoKultowy już Ośrodek Praktyk Teatralnych Włodzimierza Staniewskiego od 1 do 7 grudnia występować będzie na scenie warszawskiego Teatru Polskiego. Patronem medialnym tego wydarzenia kulturalnego są Wiadomości24.pl.
 / Fot. logoOśrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice od 1 do 7 grudnia gości w Teatrze Polskim. Gościnnie 3 i 5 XII wystąpi Andrzej Seweryn, a 4 XII Krzysztof Globisz.

 / Fot. logoWspółpraca z teatrem Wielkim Operą Narodową trwa już kolejny sezon. W każdym miesiącu, dzięki uprzejmości Teatru Wielkiego zapraszamy Was na spektakle baletowe i operowe.

 / Fot. Teatr Capitol"Hair" - kultowy musical uwielbiany przez publiczność i chwalony przez krytyków na całym świecie, można oglądać we wrocławskim Capitolu, ale 18 listopada można go też obejrzeć w warszawskiej Sali Kongresowej. Wiadomości24.pl objęły patronat nad tym wydarzeniem.

Logo / Fot. Materiały promocyjneŁódź sztuką teatralną stoi
Zaplanowany na 27 marca 2010 r. Międzynarodowy Dzień Teatru stał się doskonałą okazją do tego, by łódzkie teatry zjednoczyły się we wspólnym działaniu i "wyszły" na ulice.
Muzyka"Wojna", Zegarmistrz Czasu / Fot. Materiały prasoweWojna - singiel zespołu Zegarmistrz Czasu
3 stycznia 2011 roku odbędzie się premiera singla "Wojna" zespołu Zegarmistrz Czasu. Piosenka zostanie także zaprezentowana w łódzkiej radiostacji MegaStacja.
Koncert Talentów w 2009 roku / Fot. materiały promocyjneŚwiąteczny Koncert Talentów na SGH. To inicjatywy największych studenckich organizacji i Wiadomości24.pl. Na jednej scenie występują gwiazdy muzyki, studenci i kadra naukowa uczelni. Dochód z imprezy przeznaczamy na pomoc dzieciom.
Plakat / Fot. Materiały promocyjneZegarmistrz Czasu - Koncert pod patronatem Wiadomosci24.plGlenn Miller Orchestra / Fot. Makroconcert Koncertowa jesień. Zobacz muzyczne wydarzenia, którym patronujemy
Goran Bregović wraz z The Wedding and Funeral Band, Glenn Miller Orchestra, Yamato - bębniarze z Japonii. Zobaczy muzyczne wydarzenia jesieni nad którymi patronat objął największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce.


 / Fot. Bel AirBel Air "Monday Dream" Dźwięki zawarte na płycie "Monday Dream" to suma wielu doświadczeń, impresji i wrażliwości muzyków, którzy tworzą tę mieszankę stylów od jazzu, fusion, poprzez etno, po progressiff i afro-beat.
Festiwale, konkursy, imprezy / Fot. Materiały promocyjneZmagania olimpijskie trwają Pozostało już tylko kilka dni na przesłanie rozwiązań I etapu zawodów indywidualnych V Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów - termin upływa 7 II 2011 r. Dla młodych informatyków przygotowano 5 interesujących problemów algorytmicznych. Rozwiązania można przesłać pocztą lub poprzez witrynę internetową zawodów indywidualnych.


Konkurs fotograficzny / Fot. Las jest w nasKonkurs fotograficzny "Las jest w nas"
Ten rok został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Lasów. Z tej okazji Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Ekologicznej ogłasza Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny zatytułowany "Las jest w nas".Materiały promocyjne / Fot. Materiały prasoweKomputer melomanem?
Rusza międzynarodowy konkurs informatyczny, organizowany przez TunedIT - polską internetową platformę badawczą, we współpracy z naukowcami z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Gdańskiej.
Banner / Fot. Materiały organizatoraKonkurs "horyzonty wyobraźni" 2010 oficjalnie otwarty!
Dziś rozpoczęła się kolejna edycja konkursu literackiego "Horyzonty Wyobraźni". Konkursowe jury do końca lipca czeka na opowiadania z dziedzin: szeroko pojętej fantastyki oraz kryminału.

 / Fot. Materiały promocyjneKolęda i kolędnicy - noworoczny konkurs
Święto Godowe i początek nowego roku już niebawem. W związku z tym pismo "Gniazdo" ogłasza konkurs: dopisz dalszą część kolędy lub wymyśl zupełnie inną, własną. Zapraszamy wszystkich, którym szczególnie bliska jest rodzima słowiańska tradycja. / Fot. logoRewizje - to największy w Polsce przegląd najciekawszych projektów artystycznych z kręgu kultury niezależnej. To kilkuset artystów i kilkadziesiąt wydarzeń - muzyka, teatr, taniec, film, sztuki wizualne, odbywających się w różnych miejscach Warszawy. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 2-4 grudnia.

OPAL / Fot. Paweł DudekPrzedłużony termin zgłoszeń na OPAL Organizatorzy XXV edycji festiwalu OPAL przedłużyli termin zgłoszeń na poszczególne konkursy. Zgłaszać można się do 26 listopada.


 / Fot. Materiały prasoweI festiwal dla konferansjerówPrawdziwa kura biegająca po scenie, pojedynki na śmierć i życie, premiera polskich i amerykańskich seriali, to wszystko przygotują dla Ciebie uczestnicy pierwszego festiwalu dla konferansjerów KONFestiwal.


 / Fot. Materiały prasoweFestiwal Lódź Czterech Kultur W siedzibie Miasta Dialogu, które organizuje tegoroczną edycję festiwalu Łódź Czterech Kultur, praca idzie pełną parą. Impreza odbędzie się od 14 do 18 września, a Wiadomosci24.pl objęły nad nią patronat medialny.

 / Fot. logoDo grona naszych stałych partnerów, po Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Zachęcie, licznych warszawskich wydawnictwach i wielu innych, dołącza Instytut Kultury Włoskiej w Warszawie. Tu możecie czytać czego dotyczyć będzie nasza współpraca.
Logo Konwentu / Fot. AvangardaKonwent Avangarda 6
Konwent Miłośników Fantastyki, Avangarda 6 odbędzie się 22-25 lipca w Warszawie. Łączy w sobie wiele płaszczyzn i dyscyplin kulturowych. Głównym hasłem będzie w tym roku Wyobraźnia Kolektywna, czyli próba połączenia PRL i fantastyki.
Więcej informacji: TUTAJ
 / Fot. Materiały organizatoraJuwenalia UMK
W tym roku już po raz 50 organizowane są toruńskie juwenalia. Z tej okazji to studenckie święto będzie odbywać się pod wyjątkowym szyldem - powrotu do przeszłości. / Fot. Materiały promocyjneJuwenalia w Częstochowie
12 maja w Częstochowie zaczynają się juwenalia, które potrwają aż do 16 maja. Patronat nad imprezą studencką objęły Wiadomości24.pl.Plakat imprezy / Fot. Materiały promocyjneMoc fantastyki w Poznaniu
W dniach 26-28 marca 2010 roku w Poznaniu odbędzie się Pyrkon
największy festiwal fantastyki w Polsce. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Klub Fantastyki "Druga Era", a honorowym patronatem objął ją Prezydent Miasta Poznania oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Zapraszamy!Logo / Fot. Kody
Wielkie święto muzyki - festiwal Kody w Lublinie
Osiem dni koncertów w malowniczej scenerii lubelskiej starówki, a tam Lou Reed, Philip Glass, Arvo Part, Laurie Anderson, John Zorn i wielu wielu innych. Wiadomosci24.pl nie mogło tam zabraknąć i objęliśmy to wydarzenie naszym patronatem.Fotografia i wystawy / Fot. logoFortunato Depero. 13 grudnia 2010 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, otwarta zostanie pierwsza wystawa monograficzna geniusza futurystycznego Fortunato Depero.

Piekielne piątki / Fot. Materiały promocyjne"Piekielne Piątki", to impreza, która wpisała się już na stałe w wydarzenia stolicy. ExIF STuDiO jest magicznym miejscem związanym z kreatywną fotografią. Teraz poprzez cykliczne pokazy przyciąga rzesze wielbicieli fotografii podróżniczej.
 / Fot. Tadeusz Wijatafoto[3]kreacja rusza w trasę
Czym jest kreacja? To tworzenie rzeczywistości i osobowości - nadawanie im własnego kształtu i koloru, spojrzenie przez pryzmat własnej duszy i doświadczeń życiowych.Aparat / Fot. Jean-Jacques MILAN, GNUTeatr bez teatru - plener fotograficzny w łódzkiej operetce
Co dzieje się z teatrem gdy go nie ma? Czy wraz z ze zdjęciem kotar, wymontowaniem foteli i rozebraniem sceny umiera jego dusza?


Cywilizacja

Papierosy / Fot. Ala z, GNUCoś tu śmierdzi - kontrowersje wokół znikającej popielniczki
Za 3 dni czyli dokładnie w poniedziałek 15 listopada wejdzie w życie ustawa o zakazie palenia w miejscach publicznych. Stowarzyszenie MANKO informowało o tych zmianach od dawna. W październiku zakończono Akcję PACZKA, która w największych galeriach handlowych w Polsce uprzedzała o wejściu nowego prawa
Temat: rzeka / Fot. Tema: rzekaPolska zajmuje 5. miejsce w Europie pod względem długości rzek. Wg World Wildlife Fund 56 proc. długości biegu Wisły nie mieści się w żadnej klasie czystości wód. Zmiana tego stanu rzeczy zależy nie tylko od władz czy instytucji, ale także od obywateli. Jak możemy pomóc rzece? Zastanawiają się nad tym uczestnicy programu "Temat:Rzeka". Wiadomości24 uważnie się przyglądają efektom prac, także dlatego, że są jednym z patronów medialnych akcji. Temat: rzeka, czyli pomóżmy Wiśle i innym polskim rzekomLogo akcji / Fot. Tu mieszkam, tu kupujęWiadomości24.pl są patronem medialnym akcji "Tu mieszkam, tu kupuję" oraz związanego z akcją plebiscytu Tu kupuję, ponieważ Zachęcamy wszystkich do udziału w plebiscycie - jeżeli macie ulubiony sklep w swojej okolicy, napiszcie o nim. Tu mieszka - tu kupuję. Nowa akcja na W24.plSkoki / Fot. EBWCDeszcz kolorowych spadochronów. EURO BIG WAY CAMP 2010
Deszcz kolorowych spadochronów pojawi się na polskim niebie już w sierpniu. Największa w Europie impreza spadochronowa, EURO BIG WAY CAMP 2010, odbędzie się w tym roku we Włocławku, na lotnisku Kruszyn i weźmie w niej udział ponad 200 skoczków spadochronowych z całego świata. Spadochroniarze postarają się utworzyć aż trzy podniebne formacje na 100, 60 i 10 osób. Towarzyszyć im będą najlepsi na świecie load-organizerzy, którzy zaprojektują podniebne figury oraz światowej sławy kamerzyści i fotografowie, którzy filmować będą skoczków w przestworzach. Wszystkich, lubiących bujać w obłokach i tych, którzy z obłoków lubią szybko spadać zapraszamy do Włocławka w dniach 9-13 sierpnia.

Logo / Fot. FRGPBajkowe widzenie świata
Fundacja Rozwoju Gmin Polskich rozpoczyna swój pierwszy projekt, którego celem jest stworzenie sieci bajkowych przedszkoli. Fundacja pragnie otoczyć opieką i wsparciem przedszkola z terenu województwa małopolskiego, których wychowankami są dzieci niewidome i słabowidzące.Godzina dla ziemi / Fot. WWFŚwiat gasi światło
27 marca, godzinie 20.30 czasu lokalnego setki milionów osób w 121 państwach wyłączą światła przyłączając się do akcji WWF "Godzina dla Ziemi". Zaapelują w ten sposób do polityków o podjęcie działań na rzecz ograniczenia zmian klimatu.
Media
Logo / Fot. Logo"Pressmaniak 2010"
W dniach 17-18 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Lubelskich Akademickich Warsztatów Dziennikarskich "Pressmaniak". Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W planach przewidziano wystąpienia znanych przedstawicieli polskich oraz zagranicznych mediów.


Zaproszenie / Fot. ScreenPostaw na zdrowie i odporność na stres - konferencja prasowa 30 marca Dyrektor Instytutu Zdrowia polskiego Towarzystwa Psychologicznego zaprasza na konferencję prasową otwierającą kampanię społeczną pt. "Postaw na zdrowie i odporność na stres".
Inne
Intertelecom / Fot. IntertelecomIntertelecom - targi ICT w Łodzi
Targi Intertelecom są największą i jedną z najstarszych w Europie środkowo-wschodniej i jedyną w Polsce imprezą targową branży ICT. Co roku w targach aktywnie uczestniczy co najmniej 100 firm z Polski i z zagranicy. Od kilku lat główny nacisk organizacyjny skierowany jest na przygotowanie ciekawych prezentacji merytorycznych, konferencji, sympozjów
 / Fot. Materiały prasoweRekolekcje dla niewierzących, czyli ateiści i chrześcijanie pod znakiem Facebooka
W połowie marca na Facebooku rozpoczynają się "Prawdopodobnie pierwsze rekolekcje dla niewierzących". Inicjatywa polskich jezuitów z Danii i Włoch wzbudza kontrowersje zarówno wśród środowisk katolickich, jak i ateistycznych.
Logo / Fot. Materiały promocyjneLipDub UW - po sukcesach do celu
Ostatnia zainteresowana rolą osoba została już oficjalnie przesłuchana, choć nabór aktorów do LipDuba jest jeszcze otwarty. Spóźnialscy nie mają powodów do obaw, wciąż jesteśmy gotowi przyjąć w nasze kręgi nowych ludzi. Nadszedł jednak czas pierwszych podsumowań.
Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.