Facebook Google+ Twitter

Patrycja Kotecka żegna się z telewizją publiczną

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-27 09:39

Koniec ery Patrycji Koteckiej w TVP. Była wiceszefowa Agencji Informacji dostała propozycję objęcia innego, niższego stanowiska. W grę wchodziła jedna z funkcji kierowniczych w agencji. Jednak, jak dowiedziała się "Polska", Kotecka odmówiła i postanowiła odejść z telewizji.

Kotecka formalnie nadal jest pracownikiem TVP, bo jej kontrakt przewiduje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, ale mało prawdopodobne, by wykonywała nadal swoje obowiązki. Obecnie jest na urlopie. - Nie komentuję informacji o odejściu. Jestem w Watykanie, gdzie odwiedzam grób papieża - powiedziała nam wczoraj wieczorem.

Według naszych informacji wypowiedzenie miał jej wręczyć jeszcze w ubiegły piątek p.o. prezesa Piotr Farfał. W nowym zarządzie to on odpowiada za Agencję Informacji, zatem mógł samodzielnie podjąć decyzję o odwołaniu Koteckiej. On sam nie informuje mediów o swojej decyzji.

Zdumiewającą niewiedzą wykazuje się także p.o. wiceprezesa TVP Tomasz Rudomino. - Nic na ten temat nie wiem. To pytanie do prezesa Farfała, bo tylko on mógł podjąć taką decyzję - mówi nam Rudomino. - Decyzja o zwolnieniu pani Koteckiej nie została jeszcze podjęta - przekonuje Daniel Jabłoński p.o. rzecznika prasowego telewizji publicznej.

Patrycja Kotecka jest kolejną osobą, którą zatrudniał zawieszony prezes - Andrzej Urbański, a której nowe władze na Woronicza postanowiły się pozbyć. Rekomendowany przez LPR Piotr Farfał i rekomendowany przez Samoobronę Tomasz Rudomino od grudnia odwołali już m.in. dotychczasowego szefa Wiadomości Krzysztofa Raka i pięciu dyrektorów ośrodków regionalnych.

Oprócz tego zwolniono szefową TVP 1 - Dorotę Macieję i szefową TVP Info - Beatę Jakoniuk-Wojcieszak. Nowi szefowie odebrali także uprawnienia dotychczasowej rzeczniczce spółki - Anecie Wronie i rozpoczęli poszukiwania jej następcy.

Całość artykułu przeczytasz na Polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie ma ludzi nie zastąpionych.Jak przychodzi nowy szef-wymiwnia megle,fotele i ludzi.Norma w Polsce.Dlatego nie ma co się dziwić.Życzę Pani cieplejszej posadki.Kruk krukowi oka nie wykole.Bujaj się Polska demokracjo,bujaj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.