Facebook Google+ Twitter

Patrycja Kotecka żegna się z telewizją publiczną

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-27 09:39

Koniec ery Patrycji Koteckiej w TVP. Była wiceszefowa Agencji Informacji dostała propozycję objęcia innego, niższego stanowiska. W grę wchodziła jedna z funkcji kierowniczych w agencji. Jednak, jak dowiedziała się "Polska", Kotecka odmówiła i postanowiła odejść z telewizji.

Kotecka formalnie nadal jest pracownikiem TVP, bo jej kontrakt przewiduje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, ale mało prawdopodobne, by wykonywała nadal swoje obowiązki. Obecnie jest na urlopie. - Nie komentuję informacji o odejściu. Jestem w Watykanie, gdzie odwiedzam grób papieża - powiedziała nam wczoraj wieczorem.

Według naszych informacji wypowiedzenie miał jej wręczyć jeszcze w ubiegły piątek p.o. prezesa Piotr Farfał. W nowym zarządzie to on odpowiada za Agencję Informacji, zatem mógł samodzielnie podjąć decyzję o odwołaniu Koteckiej. On sam nie informuje mediów o swojej decyzji.

Zdumiewającą niewiedzą wykazuje się także p.o. wiceprezesa TVP Tomasz Rudomino. - Nic na ten temat nie wiem. To pytanie do prezesa Farfała, bo tylko on mógł podjąć taką decyzję - mówi nam Rudomino. - Decyzja o zwolnieniu pani Koteckiej nie została jeszcze podjęta - przekonuje Daniel Jabłoński p.o. rzecznika prasowego telewizji publicznej.

Patrycja Kotecka jest kolejną osobą, którą zatrudniał zawieszony prezes - Andrzej Urbański, a której nowe władze na Woronicza postanowiły się pozbyć. Rekomendowany przez LPR Piotr Farfał i rekomendowany przez Samoobronę Tomasz Rudomino od grudnia odwołali już m.in. dotychczasowego szefa Wiadomości Krzysztofa Raka i pięciu dyrektorów ośrodków regionalnych.

Oprócz tego zwolniono szefową TVP 1 - Dorotę Macieję i szefową TVP Info - Beatę Jakoniuk-Wojcieszak. Nowi szefowie odebrali także uprawnienia dotychczasowej rzeczniczce spółki - Anecie Wronie i rozpoczęli poszukiwania jej następcy.

Całość artykułu przeczytasz na Polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie ma ludzi nie zastąpionych.Jak przychodzi nowy szef-wymiwnia megle,fotele i ludzi.Norma w Polsce.Dlatego nie ma co się dziwić.Życzę Pani cieplejszej posadki.Kruk krukowi oka nie wykole.Bujaj się Polska demokracjo,bujaj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.