Facebook Google+ Twitter

Patryk Jaki: "Tusk chciał zamieść aferę hazardową pod dywan"

Poseł Solidarnej Polski ostro wypowiada się o ustawie hazardowej. "Premier będzie płacił gigantyczne odszkodowania" - twierdzi.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak czytamy w serwisie Polskatimes.pl, poseł Patryk Jaki na konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że dla premiera Donalda Tuska nie liczyło się wyjaśnienie afery hazardowej ani stworzenie ustawy zgodnej z prawem UE.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie ustawy hazardowej, z którego jednoznacznie wynika, że firmy hazardowe, które dotknęły skutki tej ustawy, mogą ubiegać się o odszkodowania za ograniczenie ich działalności. Trybunał zastrzegł, że polski sąd musi uznać roszczenia tych firm. "Polskie państwo w czasach kryzysu, rosnącego bezrobocia i narastających problemów społecznych zamiast przeznaczać środki na rzeczy fundamentalne będzie musiało je kierować na zapłatę odszkodowań za źle tworzone prawo" - skomentował Jaki.

Rzecznik Solidarnej Polski zapowiedział, że jego klub złoży wniosek o debatę sejmową nt. jakości tworzonego prawa w Polsce. "Będziemy wnioskować do premiera Donalda Tuska, aby przestał tworzyć prawo dla picu tylko wyłączenie pod naciskiem opinii publicznej, bo jakieś nagrania ujrzały światło dzienne. Dość tego, najwyższy czas zacząć działać profesjonalnie" -powiedział Patryk Jaki.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

TIM TOM
 • TIM TOM
 • 21.07.2012 16:46

TUSKA POD ŚCIANĘ ZA JEGO RZĄDY I SPROWADZANIE POLSKI I POLAKÓW NA DNO- OBUDŹCIE SIĘ BO BĘDZIE ZA PÓŹNO

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 20.07.2012 16:30

nawet korupcja za PRL tych partyjniakow i dygnitarzy jaroszewicz szczepanski i inni nie zbliżyła sie nigdy do rozuchwalenia obecnych polityków i tego aktualnego napadu na wielką kase słowem degeneracja niektórych i przyzwolenie na to osiągnęło szczyt ostatniego stulecia polski!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 20.07.2012 00:30

cZY ŚMIERĆ tandety europejskiej poprawi sytuację polityczną i gospodarczą Europy? Może!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 19.07.2012 22:06

@ Małkowski 18: 28
Małkowski ! Nie odnosisz się do treści artykułu lecz chcesz przypierdolić Patrykowi Jaki'emu. Tak masz rację, Jaki to choć młody to już chuj i to nie byle jaki. Widać od dziecka pojebany, a może nawet to genetyczne. Dlatego chyba ''wpasował się '' w PIS gdzie są sami jemu podobni od samej góry po spód i nie ważne czy to bagienko Jakubiakowej czy Ziobera, jak wiesz jeden chuj. Będąc kiedyś w Opolu rozmawiałem ze znajomym z Ratusza który powiedział o Jakim, dokładnie jak Ty. Wspominał nawet o ekscesach samochodowych Jakiego co mu uchodziło po części na sucho, bo usprawiedliwiano to jego debilizmem. Ale w tym sprawie Jaki choć chuj i kutas ma rację. Późno bo późno, ale szczeka. Kariery politycznej to jak wiesz on nie zrobi. Małkowski ty też czasem pierdolisz jak Jaki. Ale olewam to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk to ma rękę do interesów, czego by się nie dotknął to zamienia to w pieniądz w tym przypadku dla swych kolesi z branży hazardowej.Obniżone wpływy z działalności hazardowej odbiją sobie z odszkodowań.
Tusk i kolesie z PO finansują rekinów hazardowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gniewny
 • gniewny
 • 19.07.2012 20:32

Gdyby Matołek raz i drugi z własnej kieszeni zapłacił odszkodowanie to nauczyłby się odpowiedzialności za decyzje.A tak podpisuje swoje machloje a płacimy wszyscy z podatków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kaszub
 • Kaszub
 • 19.07.2012 18:43

Patryk Jaki ma rację.To święta prawda co mówi.A odszkodowania sąd powinien zasądzić personalnie Tuskowi i kompanom z jego gabinetu z Sawickim ,Pawlakiem i Kopacz na czele.Nakradli tyle że z pewnością są wypłacalni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może pan Patryk Jaki ma jakąś tam rację, ja jednak mam wyrobione zdanie na temat tego osobnika.

Błyskotliwość kariery Patryka Jakiego skłoniła mnie do podzielenia się kilkoma wcześniejszymi spostrzeżeniami, dotyczącymi tej znamienitej osoby.

Mając około dwunastu lat, przeżyłem, wydawałoby się, mało znaczące zdarzenie, które miało znaczący wpływ na postrzeganie ludzi w dalszej części jego trwania. Otóż, pewnego razu, grałem z kolegą w grę zwaną - "Państwa, miasta, rzeki....". Mój przeciwnik, w rubryce - zwierzę, napisał słowo - byk. Zakwestionowałem, ponieważ bykami nazywa się samce krowy, jelenia, żubra i jeszcze paru innych gatunków. Wtedy się zaczęło. Jak on zaczął pokrzykiwać. "A co? Może helikopter? Macha ogonem i fruwa. Padło jeszcze trochę tego rodzaju "argumentów" i przegrałem. Bolało mnie nie to, że przegrałem, ale to, że żaden z pięciu kibiców mnie nie poparł. Chyba, podobnie jak ja, dali się zakrzyczeć, bo wątpię, żeby nikt nie wiedział, co oznacza słowo byk.

Mijał czas, a ja, biorąc udział w różnego rodzaju potyczkach słownych, dyskusjach czy kłótniach, tak się wyćwiczyłem w rozpoznawaniu "karierowiczów - krzykaczy", że dzisiaj czytam ich jak indiański tropiciel ślady. Dorosły "karierowicz - krzykacz" nie pokrzykuje jak mój szkolny kolega. On, nie mając argumentów, koncentruje się na deprecjonowaniu przeciwnika. Używa do tego mniej lub bardziej zakamuflowanego kłamstwa, insynuacji, pomówienia i tym podobnych "argumentów". Tak więc, gdy usłyszałem sposób argumentacji p. Jakiego, pomyślałem - oto klasyczny przykład "karierowicza - krzykacza".

Wyjaśnię o co chodzi: Jakiś człowiek z "okolic opolskiego ratusza" zobaczył w Hiszpanii parking usytuowany między wałem przeciwpowodziowym a brzegiem rzeki i zaproponował podobne rozwiązanie dla Opola. Nie wiedziałem, w którym miejscu ma być ten parking, nie wiedziałem czy p.Jaki należy do jakiejś formacji, ale gdy przeczytałem "dobrze, że nie wrócił z Francji, bo by nam tu wieżę Eiffla przywiózł" i jeszcze coś w tym typie, to pomyślałem, co pomyślałem. Gdy później zobaczyłem zdjęcie p. Jakiego pod napisem PiS na plakacie wyborczym, wiedziałem, że trafił swój do swoich. Następnie słowa - "dlaczego ona mnie tak nienawidzi" (o, jak mi się wydaje, radnej) upewniły mnie, że w PiS-ie czeka p.Jakiego świetlana kariera. Jest to nieodłączny element w postępowaniu PiS-owskich karierowiczów.

Najpierw przydaje się wyolbrzymioną negatywną cechę lub intencję swojemu wrogowi (dla nich nie ma przeciwników, adwersarzy, interlokutorów), później rozprawia się z tym wykreowanym przez siebie "złem" używając słów - "zdrada", "zaprzaństwo" itp. Natomiast słowo - "dlaczego" ma całą tę wstrętną kreację upozorować na pytanie (w kręgu kulturowym, w którym wyrosłem, takie postępowanie nazywane jest, delikatnie mówiąc - szubrawstwem). Tak więc, p.Patryk Jaki znalazł się w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rem
 • Rem
 • 19.07.2012 18:12

A prawdopodobnie czeka Tuska jeszcze wniosek o odszkodowanie dla Kamińskiego.Sąd uznał że Tusk zwolnił go bezpodstawnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.