Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16123 miejsce

Patryk Jesiotr z SLD: Leszek Miller podźwignie SLD. Wywiad

W sobotę 10 grudnia zostanie wybrany nowy szef SLD. Czy lewica ma pomysł na przyszłość? Kto podźwignie partię? Jakiego zdania są członkowie Sojuszu? Wywiad z młodym działaczem SLD, Patrykiem Jesiotrem.

Materiał udostępniony przez Patryka Jesiotra / Fot. Patryk JesiotrOstatnie wybory pokazują, że pojęcie "lewica" zostało przewartościowane zarówno przez polityków, jak i wyborców. Jak Pan, jako członek i sympatyk lewicy, rozumie to pojęcie?
Punktem wyjścia moich rozważań jest historia rewolucji francuskiej, kiedy to w Stanach Generalnych deputowani pragnący najdalej idących zmian, zasiedli po lewej stronie prowadzącego. To waśnie ta chęć zmian, a przede wszystkim sprzeciw wobec nieuczciwego systemu ekonomicznego czy społecznego, jest charakterystyczna dla lewicy i to ona ją definiuje. Ja jestem człowiekiem zmian, a więc czuję się lewicowcem.

Czy zatem Palikot to nadal lewica?
Nie chcę z góry odbierać Palikotowi prawa do nazywania się lewicowcem. Niestety, sprawę ta komplikują jego związki z grupą liberałów w Parlamencie Europejskim. Takie mariaże są mało lewicowe.

W jaki sposób jest Pan związany z lewicą?
Przede wszystkim jestem członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Obecnie ludzie zwracają się w stronę lewicy dlatego, że nie chcą konserwatyzmu. Opinia publiczna chciałaby też naprawy systemu socjalnego. Jakie wobec tego podłoże ma Pana zainteresowanie lewicą, do której należy Sojusz Lewicy Demokratycznej?
Moje zainteresowanie lewicą jest związane ze zwrotem, jaki dokonał się w moim życiu podczas uczestnictwa w jednej z najwspanialszych akcji pomocy ludziom, czyli Szlachetnej PACZCE Stowarzyszenia Wiosna. Już po pierwszej edycji, w jakiej miałem okazję brać udział, mój światopogląd zupełnie się zmienił. Wydaje mi się, że przede wszystkim dostrzegłem drugiego człowieka. Wyszedłem spod opiekuńczego klosza moich rodziców i wreszcie zobaczyłem świat taki, jakim naprawdę jest. Zobaczyłem biedę. Postanowiłem dokonać zmian. Zacząłem od siebie, a skończę na szczeblu zmian krajowych. Wierzę, że uda się osiągnąć ten cel.
 / Fot. Patryk Jesiotr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

H.Janusz
 • H.Janusz
 • 12.12.2011 18:04

Z takim rybnym nazwiskiem,to on raczej nie ma szans na karierię,pomimo tego,że bardzo przypodchlebia się Millerowi. Należy współczuć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub M
 • Jakub M
 • 10.12.2011 12:41

Ten młody człowiek to pewnie potomek Ubola - teraz kultywuje tradycje "TATUSIA".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 10.12.2011 00:20

Niestety Pan Patryk,po pierwsze jest idealistą a to i dobrze i źle. A poza tym nie rozumie lub nie analizował problemów braku sukcesu SLD ,dogłębnie. Owszem jest sympatycznym,młodym człowiekiem,który chce pomagać ludziom biednym lub w trudnej sytuacji ale nie wiem,czy on sam wie jak to miałby zrobić. Rewolucja Francuska zabijała bogatych,zabierała im wszystko a dawała biednym .Była inspiracją dla Komunizmu. Sam fakt bycia zamożnym był piętnowany. Również i to,że ma za złe przejście pewnych osób z SLD bez zrozumienia przyczyn prawdziwych, takiej a nie innej decyzji tych ludzi,świadczy o powierzchowności analizy problemów obecnych w SLD i w całej Lewicy. Pan Patryk widzi tylko czubek góry lodowca a nie cały problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek L
 • Leszek L
 • 09.12.2011 18:01

Obecnie ludzie zwracają się w stronę lewicy ...... mój Boże ,kto temu młodzianowi nakład łopatą takich bzdur.

Lewica dzisiaj ... to patriotyzm ,Ojczyzna - NIE lewica,to skok na kasę.....przekręty zabójstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 09.12.2011 17:57

Lewica jest potrzebna jak g ... w d..... Lewica tak ale nie TAKA; to bandyci nie Lewica. Ta lewica powinna gnić w kryminale.

Miller -Moskiewskie pieniądze afera.

Alkoholikus chronikus degeneratus ..... Kwaśniewski - reszta również, nadaje się pod prokuraturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alibaba
 • Alibaba
 • 09.12.2011 15:07

Od biedy lepszy wyrazisty Miller dla lewicy niż plastusiowaty Napieralski. Niech działają. lewica jest bardzo potrzebna w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 09.12.2011 14:26

Niedługo dzieci w kołyskach będą chwalić Leszka, w czasie przerw między płaczem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.