Facebook Google+ Twitter

PATRYK powraca z nową energią! - wywiad

PATRYK, (właść. Patryk Kumór). Wokalista, który wiele przeszedł, ale wszystko to sprawiło, że stał się silniejszy. Na pewien czas zrobił sobie przymusową przerwę w twórczości, teraz powrócił, a wraz z Nim nowy singiel - "Zamach"

PATRYK wrca do gry! Piosenka

"Zamach", to najnowsza piosenka PATRYKA, której można od kilku dni posłuchać m.in w RMF FM. Od wczoraj kawałek znajduje się również na youtube. Czy stanie się hitem?

Wracasz po przerwie i zaczynasz nowy etap w karierze. Rozpocząłeś go od premiery kawałka „Zamach“. Co było dla Ciebie najważniejsze podczas tej przerwy? Czy uświadomiłeś sobie coś szczególnego?

-Miałem przerwę, ale nie od muzyki, to raczej przerwa w czysto życiowych sprawach, po to by ze spokojną głową zrobić nowy projekt oraz materiał na solową plytę. Nałożyło się też wiele spraw prywatnych niezbyt wygodnych, to miało olbrzymi wpływ na weryfikację wszystkich priorytetów w moim życiu. Pierwszy kawałek, który postanowiłem wypuścić po tej pauzie nosi tytuł „Zamach“. Czy uświadomiłem sobie coś szczególnego? Chyba tylko tyle, że często kiedy człowiek mówi „nie mam już sił“ to nie oznacza, że nie ma sił, tylko że powinien jeszcze mocniej pracować jeśli kocha coś robić.

Czy nowy kawałek jest dla Ciebie szczególnie ważny? A może inna piosenka z Twojego repertuaru?

-„Zamach“ jest dla mnie bardzo ważny z kilku powodów. Po pierwsze kawałek powstał przy współpracy z Tabbem oraz Liberem, a ten duet producencki odpowiada za wiele hitów, cieszę się, że mogliśmy połączyć siły w tym kawałku, a wspólna wizja zaowocowała według mnie jedną z lepszych piosenek w moim dorobku. Postawiłem na nią i jestem przekonany, że się nie pomyliłem i odbiór słuchaczy będzie bardzo dobry.

Wspominana nowa piosenka weszła właśnie do radia, (m.in RMF FM). Czy uważasz, że „Zamach“ może stać się hitem?

-Hmm...Ciężko mi powiedzieć. Podpisuję się pod tym kawałkiem rękami i nogami, uważam że to kawał solidnej muzy, z bardzo dobrą i świeżą produkcją. Wartość emocjonalna utworów również dla mnie osobiście jest bardzo duża i właśnie na odbiór tych emocji stawiam. Wiesz, tak naprawdę ludzie decydują czy jakiś kawałek staje się przebojem, czy nie. Mam wielką nadzieję, że ten numer zagości w świadomości słuchaczy na długi czas, moim zdaniem zasługuje na uwagę. Absolutnie nie ma to brzmieć nieskromnie, tylko zwyczajnie sam się nim jaram :) i ciężko mi znaleźć dystans.

Kiedy powstanie klip?

-Klip teoretycznie ma powstać na początku października, a premiera najpóźniej pod koniec. Mam nadzieję, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie. Niestety, realizacja tego klipu nie jest zależna tylko od mojej osoby.

Masz już konkretny pomysł na teledysk, albo chociaż zarys takiego pomysłu?

-Koncepcji jest kilka, na szczęście demokratycznie zadecydujemy z wydawcą oraz twórcami o formie :) Będę chciał zrobić klip z elementami fabularnymi...

Wymyśliłeś jakiś czas temu, że w twoim teledysku wystąpią Twoi fani oraz sympatycy, czy ten pomysł jest aktualny? Może coś się zmieniło?

-Pomysł jest aktualny, tyle, że musiał zostać przełożony na późniejszy czas. Dlaczego? Nie chcę wchodzić w szczegóły, powiem jedynie tyle, że bardzo mocno walczyłem o powstanie teledysku do "Między Nocą a Dniem", nie udało mi się przeforsować go do końca, co nie oznacza, że nie powstanie. Powstanie klip z fanami i dobrymi ludźmi, którzy mi kibicują do zupełnie innego kawałka przypuszczam, że na wiosnę.

Nowy utwór, klip, sesje zdjęciowe, może też czas na solową płytę?

-Wydaje mi się, że to najwyższa pora, mam bardzo dużo utworów, które przygotowałem na tę okazję. Jestem przekonany, że płyta będzie bardzo równa i każdy będzie mógł znaleźć w niej drugie i trzecie dno. Sam nie mogę się już doczekać kiedy wszystko nabierze tempa.

Co jeszcze szykujesz dla swoich fanów? Czy mogą być już spokojni o Twoją wokalną drogę?

-Nigdy nie odpuściłem tej drogi, zawsze byłem i jestem dla Nich szczególnie. Czy mogą być spokojni? Póki mam siłę na to wszystko to pewnie, że tak. Tak naprawdę siłę dają właśnie Oni :) także jak widzisz jest to zależność. Nigdy nie ukrywałem, że właśnie odbiorcy mojej muzyki są największym stymulantem mojej twórczości, uwielbiam dzielić się tym co robię, bez tego przestałbym istnieć. Muzykę zawsze robiłem i robić będę, natomiast kiedy czuje bicie innych serc do rytmu mojej muzyki nie mogę być nieszczęśliwszym.

Czy w ramach nowości pojawi się też trasa koncertowa? Jeśli tak, to ile miast odwiedzisz? Czy są już takie plany?

-Nie mam pojęcia jeszcze jak to będzie wyglądać. Mamy jesień, więc sezon klubowy się szykuje, oczywiście postaram się zaplanować kilka koncertów promocyjnych związanych z singlem „Zamach“. Czas pokaże jak to wyjdzie.

Co daje Ci siłę kiedy pojawia się zwątpienie w to, co robisz?

-Siłę daje mi muzyka :) i fani (chociaż wolę moich słuchaczy nazwyać Zuchami). Ludzie dają mi tej siły najwięcej. Zawsze czytam wiadomości, którę dostaję na maila lub na fb, i widzę, że są to serducha, które biją dokładnie tak szybko, jak moje. Karmimy się tymi samymi emocjami, mam silne poczucie misji w tym wszystkim i jeśli wiem, że komuś pomaga to co robię, lub coś to dla kogoś znaczy, to jest to dla mnie bardzo duża motywacja do pracy i działania.

Czy mimo wszystko możesz stwierdzić, że muzyka jest ważna w Twoim życiu?

-Była, jest i będzie ważna lub najważniejsza w moim życiu, nauczyła mnie praktycznie wszystkiego. Cierpliwości, pokory, determinacji, uporu i tego, by nigdy nie przestawać się rozwijać.

Powiedz na koniec, czy teraz możesz określić siebie mianem człowieka szczęśliwego?

-Pojęcie szczęścia jest dla mnie bardzo względne. Zależy od wielu czynników, uważam że nie ma ludzi idealnie szczęśliwych, ale też takich zupełnie nieszczęśliwych, całe życie to balans pomiędzy czernią a bielą, dobrem a złem itd. Gdzieś w tym wszystkim trzeba szukać sensu swojego życia, bo tylko zrozumienie tego sensu i celu może zbliżyć nas do ideału szczęścia za jakim całe życie gonimy. Ja wiem że pełnia szczęścia dopiero przede mną, na tą chwilę odpowiem tak: Nie jestem nieszczęśliwym człowiekiem :)

(Rozmawiała Mariola Morcinková)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.