Facebook Google+ Twitter

"Patrzę na muzykę z wielu stron" -wywiad z Markiem Kościkiewiczem

W muzyce zajmował się już chyba wszystkim. Największe sukcesy zdobywał razem z zespołem "De Mono". Autor wielu polskich hitów. Obecnie wspiera młodych wokalistów. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Marek Kościkiewicz.

Muzyk Marek Kościkiewicz gościł w redakcji W24 / Fot. W24Swoją artystyczną przygodę rozpoczął w zespole "Gawęda". Jednak wcale nie zapisał się do tej grupy ze względu na chęć rozwoju swoich wokalnych i tanecznych umiejętności, ale po to, by móc podróżować w czasach, gdy wyjazdy zagraniczne były prawie niemożliwe. "Razem z zespołem zwiedziłem pół świata, w ciągu pięciu lat byłem aż siedemnaście razy za granicą" - wspomina Marek Kościkiewicz. Jednak mimo tych muzycznych doświadczeń, po maturze rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. "Muzyka była moim hobby i chciałem nią przekazywać emocje" - wyjaśnia artysta. "Nie sądziłem, że zajmę się tym zawodowo w przyszłości" - dodaje.

Jednak w 1987 roku założył zespół "De Mono", z którym bardzo szybko zaczął odnosić sukcesy. Mimo kilku prób, nie zdecydował się jednak na zostanie wokalistą tej grupy, postanowił stanąć w drugim rzędzie z gitarą i zająć się komponowaniem utworów. "Miałem już wtedy swoją firmę, zajmowałem się produkcją mebli i wiele osób uważało, że to jest bez sensu i nie powinienem się za to zabierać" - przyznaje. Muzyk postawił jednak na swoim i bardzo dobrze na tym wyszedł. Każdy, przez niego napisany, singiel grupy "De Mono" okazał się hitem, a on razem z zespołem, co prawda w zmienionym już składzie, ale koncertuje do dziś.

Gościem W24 w ramach cyklu Oprócz tego, napisał wiele utwór dla innych artystów, m.in. Justyny Steczkowskiej, Patrycji Markowskiej, Rafała Brzozowskiego, Natalii Lesz, Krzysztofa Krawczyka czy Dody. Zwieńczeniem jego dwudziestopięcioletniej działalności na polskim rynku muzycznym był wydany dwa lata temu album "25", na którym znalazły się jego największe przeboje w nowych aranżacjach. Do współpracy nad tym krążkiem zaprosił m.in. Kayah, Stanisława Soykę czy Andrzeja Piasecznego.

Obecnie zajmuje się przede wszystkim kompleksową współpracą z młodymi artystami - zarówno w kwestiach managementu, jak i tworzenia materiału na ich solowe albumy. Pod swoimi skrzydłami ma teraz Asię Ash, Antka Smykiewicza, Vikę oraz Ralpha Kamińskiego. Dodatkowo, pracuje również nad piosenkami dla siebie. "Mam wiele pomysłów, a że obniża mi się głos, to myślę, że będzie to fajnie brzmiało" - przyznaje Marek Kościkiewicz.

Obejrzyj cały wywiad z Markiem Kościkiewiczem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.