Facebook Google+ Twitter

Patrzmy na ręce samorządowcom - kolejna akcja Wiadomości24

Wybory samorządowe za nami, a już w tym roku będziemy głosować ponownie. Trwa w naszym kraju nieustający festiwal wyborczy. Warto jednak władzy patrzeć na ręce, szczególnie tej na najniższym szczeblu. Zachęcamy więc do dzielenia się na łamach Wiadomości24 tym, jak niedawno wybrane samorządy wdrażają jeszcze ciepłe obietnice wyborcze.

Urząd Miasta w Warszawie / Fot. Marek & Ewa Wojciechowscy/Domena publicznaWszyscy wiemy, że władza nie lubi, gdy z uwagą się jej przyglądamy. Zwłaszcza teraz, gdy między jednymi, a drugimi wyborami wyczerpał się trochę limit możliwych do przyjęcia przez wyborców obietnic. Mamy więc doskonałą okazję, by władzę kontrolować zwłaszcza, że często upolitycznione samorządy, będą grały "na parlament".

Piszmy o wszystkim, co nas denerwuje. O obiecanej latarni, dziurze w jezdni, która utrudnia życie kierowcom, braku chodnika itp. Nie wszystkie nowe inwestycje i naprawy wymagają czterech lat oczekiwania.

Każdy z nas widzi wokół siebie irytujące elementy codzienności, które samorządy są w stanie zmienić. Nie muszą to być (choć oczywiście mogą) obietnice rangi obwodnicy czy nowego teatru.

Swoje teksty na ten temat oznaczajcie proszę tagiem "rozliczenie", ułatwi to nam podsumowanie akcji, która mamy nadzieję będzie miała kilka odsłon. Na materiały do pierwszej edycji czekamy od 15 do 30 marca, musimy bowiem dać szansę nowym samorządom na rozpoczęcie pracy. Termin następnych edycji podamy w kwietniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ede
  • ede
  • 07.01.2011 07:21

uwagi przekazywać koniecznie z podaniem miejscowości w której sprawa ma miejsce

Komentarz został ukrytyrozwiń
hawus
  • hawus
  • 06.01.2011 00:27

uwazam ze akcja jest potrzebna jak najbardziej, burmistrz jesli jest niegospodarny to sprzeniewierzy mnostwo panstwowych pieniedzy (naszych pieniedzy!!!). lista dluznikow jest wywieszona i oficjalnie mozna odczytac kto ile jest komu winien. burmistrz/wojt itd...nie odpowiedza karnie czy finansowo za swoja niegospodarnosc czy kumoterstwo. proponuje wyswietlic liste wszystkich politykow na stronie internetowej gdzie obywatele beda mieli wygodny dostep do bledow,pomylek ale tez i sukcesow naszych wybranych - mydlacych nam oczy politykow. to moze zmienic kuture zachowan wsrod politykow poniewaz na jednej stronie byloby wszystko. moje myslenie jest utopijne, poniewaz nikomu wyzej nie bedzie zalezalo na tym zeby wszyscy politycy byli obiektywnie rozliczani na jednym portalu ale dobrze by bylo ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ADA
  • ADA
  • 05.01.2011 20:15

Nie ma z czego ich rozliczać. Obietnice zniknęły z większości stron, na których znajdowały się przed wyborami. Już nie wiadomo co obiecywali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja potrzebna, jak najbardziej. I czy ktoś to odkrył, czy nie, ma na celu... kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego. ;) Wykazywałabym jednak wobec władz samorządowych więcej empatii. Asertywnie zadając pytania lub wskazując zadania do wykonania. Obietnice wyborcze dotyczyły często zadań dużych, planowanych na miesiące, więc pewnie jeszcze nieco za wcześnie, by... rozliczać. Zresztą, kto z nas lubi to słowo? My też wolimy, gdy ktoś wytknie nam merytorycznie nasze błędy, niż gdy wrogo nas atakuje. Dlatego proponowałabym tag: pytamy władze (zamiast rozliczenie). Uzasadnienie z drobnym przykładem: link i link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.