Facebook Google+ Twitter

Paul Anka wrócił po 50 latach do Polski. Relacja z koncertu

Na ten koncert publiczność musiała długo czekać. Jednak Paul Anka dotrzymał słowa i wrócił do Polski. 16 listopada wystąpił na warszawskiej scenie w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki.

16 listopada Paul Anka wystąpił w warszawskiej Sali Kongresowej. / Fot. Elżbieta Jaroś/W243 września Paul Anka wyruszył w wyjątkową, światową trasę koncertową. Po występach na scenie amerykańskiej i kanadyjskiej nadszedł czas na podróż po Azji i Starym Kontynencie. Artysta odwiedził Turcję i Izrael oraz Belgię, Austrię, Bułgarię, Szwajcarię, Finlandię i Francję. Ważnym punktem w kalendarium piosenkarza była wizyta w Polsce, zapowiedziana na 16 listopada.

Obiecał, że wróci do Warszawy


Niespełna 50 lat temu, Paul Anka miał zagrać w warszawskiej Sali Kongresowej. Ludzie od świtu czekali w kolejce po bilety. Tuż przed wejściem na scenę, piosenkarz dowiedział się o tragicznej śmierci prezydenta USA J.F. Kennediego. Postanowił odwołać występ, ale obiecał publiczności, że wróci do Warszawy. W archiwalnych nagraniach relacjonowano: "Kilka tysięcy młodzieży opuściło salę w milczeniu. Zrozumieli".

16 listopada Paul Anka wystąpił w warszawskiej Sali Kongresowej. / Fot. Elżbieta Jaroś/W24Artysta spełnił obietnicę i powrócił do stolicy, by ponownie stanąć na scenie w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Tegoroczny koncert na pewno spotkał się z mniejszym zainteresowaniem niż ten z 1963 roku. Bilety można było kupić nawet w dniu występu. Większość osób zdecydowała się na najtańsze zaproszenia za 130 lub 150 zł. Z powodu wysokich cen kilka rzędów na parterze widowni pozostało pustych.

Ku zaskoczeniu, koncert Paula Anki przyciągnął wielopokoleniową publiczność. Wśród gości pojawili się również politycy, muzycy i dziennikarze. Na widowni zasiedli między innymi: były wicepremier Grzegorz Kołodko, piosenkarz Zenon Martyniuk, gwiazda polskiej estrady Wojciech Gąsowski, członek zespołu Partita Andrzej Frajndt oraz znany krytyk muzyczny Krzysztof Szewczyk. Dzięki uprzejmości redakcji Wiadomości24, która rozdawała bilety na koncert, ja i moja mama też miałyśmy możliwość wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Na następnej stronie relacja z warszawskiego koncertu Paula Anki -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I.F
  • I.F
  • 24.11.2011 17:47

Zal mi tego Antka patelmitrza , ale mogę się tylko domyślać jakiej muzyki słucha.Nie wie co znaczy 'Prawdziwy Artysta" - przez duże A i wiek tu nie ma nic do rzeczy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 24.11.2011 11:48

w Polsce tylko emeryci śpiewają,chyba brakło mu do 1-szego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.