Facebook Google+ Twitter

Paul Di'Anno wystąpi w Polsce

11 września odbędzie się koncert byłego wokalisty Iron Maiden Paula Di’Anno w Lublinie!

Paul Di'Anno, koncert w klubie Pod Palmą, Rzeszów 2006. / Fot. KubakocojKoncert legendy heavy metalu Paula Di’Anno odbędzie się w sobotę 11 września 2010 o godzinie 20:00 w Muszli Koncertowej w Parku Saskim.

Jego występ będzie odbywał się w ramach kolejnej edycji Lublin Rock Fest, gdzie młodzi wykonawcy będą mogli wystąpić przed wielką gwiazdą.

Di'Anno trafił do Maiden w okresie kiedy zespół rozpaczliwie potrzebował nowego wokalisty. Mimo, że Paul reprezentował modny w tamtych czasach nurt punk rocka, założyciel zespołu, Steve Harris postanowił dać mu szansę. Di'Anno został przyjęty w 1977 i zaśpiewał na dwóch pierwszych studyjnych płytach: Iron Maiden (1980) i Killers (1981). Wokalista miał udział w tworzeniu niektórych utworów z tych płyt, np. Running Free i Remember Tomorrow. Na trasie World Killer Tour, promującej Killers, zaczął jednak dawać się we znaki rozrywkowy tryb życia Paula (nadużywanie alkoholu i narkotyków), co miało tragiczne wręcz odbicie na jakości jego śpiewania. Trzeba było też odwołać wiele koncertów, w związku z tym jeszcze przed powrotem z trasy, Harris, wspólnie z managerem zespołu Rodem Smallwoodem, podjęli decyzję o wyrzuceniu Di'Anno z zespołu (październik 1981). Zastąpił go wokalista zespołu Samson, Bruce Dickinson.

Po opuszczeniu grupy Di'Anno próbował swoich sił w wielu różnych zespołach, próbował również kariery solowej, lecz nie udało mu się osiągnąć większych sukcesów. Uważany jest raczej za "zmarnowany talent".

Przypomnijmy, że Paul wystąpił po raz ostatni w Polsce w grudniu 2006 w Rzeszowie.

Wstęp wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.