Facebook Google+ Twitter

Paul McCartney wystąpi w Łodzi na Łódźstocku?

Słynny Paul McCartney wystąpi w czerwcu w Łodzi jeśli organizator festiwalu „Łódźstock” znajdzie 3 miliony dolarów. Po koniec kwietnia ruszy 3 edycja ogólnopolskiego konkursu młodych talentów „Łódźstock 2009”.

Sir James Paul McCartney / Fot. AKPAW Łodzi corocznie odbywa się kilkadziesiąt cyklicznych imprez kulturalnych. Od stycznia do grudnia festiwale, m.in. filmowe, teatralne i fotograficzne tworzą artystyczny wizerunek miasta. Nadal jednak brakuje dużego wydarzenie plenerowego. Czy ma szansę zmienić to Łódźstock?

Po koniec kwietnia ruszy 3 edycja ogólnopolskiego konkursu młodych talentów „Łódźstock 2009”. Eliminacje odbędą się w 7 miastach: Łodzi, Warszawie, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Szczecinie i Katowicach. Zwycięzcy konkursów regionalnych zostaną zakwalifikowani do następnego etapu - wielkiego finału w Łodzi, na którym mają pojawić się gwiazdy z zagranicy. Łódźstock Festiwal to impreza z bogatą historią, skierowana do młodych twórców i wykonawców, a także wszystkich fanów muzyki.

Wszystko zaczęło się w 1983 r. To wtedy odbył się zerowy zlot weteranów piosenki studenckiej. W tym czasie w kraju trwał stan wojenny, było szaro i beznadziejnie, więc łódzcy studenci wymyślili festiwal. Po dwudziestu kilku latach został reaktywowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, która w tym roku rozszerza zasięg imprezy. - Wstępne zainteresowanie występem w Łodzi wyraził Sir James Paul McCartney - mówi Andrzej Sieczkowski, dyrektor artystyczny festiwalu. - Możemy mieć jego występ już za 3 miliony dolarów! To na pewno gratka dla wszystkich fanów, ale kwota honorarium jest na dziś poza naszym zasięgiem, chyba, że uda nam się pozyskać sponsora.

W tej chwili organizatorzy prowadzą rozmowy z różnymi gwiazdami światowego formatu. – Myślę, że do końca stycznia będzie wiadomo kto 20 czerwca wystąpi na głównej scenie, usytuowanej na „Górce Retkińskiej” – dodaje Sieczkowski. Teren ten nie został wybrany bez przyczyny, bo właśnie to miejsce Urząd Miasta Łodzi przygotował specjalnie pod organizacje imprez masowych. Łódźstock ma być pierwszą imprezą, która się tam odbędzie.

Tegoroczna edycja ma być też pomostem z tym, co miało miejsce w latach 80. – To będzie ukłon w stronę „ojców„ festiwalu – mówi Sieczkowski. – Dlatego do występu zaprosiliśmy Johna Portera, który był jedną z pierwszych edycji festiwalu w połowie lat 80. Tegoroczna edycja jest trzecią po reaktywacji i zapowiada się na największą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przepraszam wszystkich, którzy poczuli sie urażeni moim wpisem, ale nie było moją intencja w jakikolwiek sposób dyskredytować byłą żonę McCartneya. Ona sama otwarcie mówiła o swoim kalectwie, a tabloidy robiły fotki jej protezy. Szanuję i staram sie traktowac osoby kalekie jak każde inne. Unikanie słów i okresleń zwiazanych z kalectwem nie jest normalne, bo w efekcie izoluje osoby kalekie, a nie o to nam przeciez chodzi?
Basiu, Odetchnij głeboko ;-))
Sorry Panie Macieju, za wtręt odbiegajacy od zasadniczego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku, brzydki ten Twoj wpis. szczególnie w pierwszej części dotyczącej żony. Niespodziewałabym się tego po Tobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1/4 The Beatles za 3 mln $ ??? W dodatku juz wiekowego i osłabionego po słynnym rozwodzie z jednonogą żoną ? Raczej dziekujemy.Jest wielu innych, rączych i dobrych dinaozaurów, którzy za dużo mniejsze pieniądze dadzą czadowy koncert.
A przed Johnem Porterem chylę czoła, chociaż juz zdążył mocno zdziadzieć i pomarszczyć się jak Tomy Lee Jones. Jego płyta "Helicopters" była jedną z moich ulubionych w owych smutnych peerelowskich czasach, a a jego mini koncercik razem z nieznanym wowczas Maanamem w jednym ze studenckich klubów Trójmiasta wciąz tkwi mi w oczach i uszach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.