Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29030 miejsce

Paulina i Kamil chorują na ataksję rdzeniowo-móżdżkową

Paulina jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Dzielnie walczy z chorobą. Niestety również jej starszy brat Kamil cierpi na ataksję rdzeniowo-móżdżkową.

Paulina Cyganowska / Fot. z albumu rodzinyOjciec rodzeństwa zapadł na tę chorobę gdy przekroczył 20 lat, niestety zmarł nie dożywając 30. Ratunkiem dla rodzeństwa jest przeszczep komórek macierzystych.

Kamil opisał tę historię na stronie internetowej właśnie w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". W przypadku rodzeństwa terapia miałaby się odbyć w dalekich Chinach. Bardzo cierpią, bardzo.

Przesyłam link na stronę opisu choroby. Mama rodzeństwa jest bezradna, rodzina wiąże duże nadzieje z terapią. dzieciom.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rudolf Borek
  • Rudolf Borek
  • 02.11.2010 12:55

Współczuję, sam jestem chory na SBMA ( opuszkowo rdzeniowy zanik mięśni. Ja miałem szczęście mnie udało się w sierpniu tego roku wyjechać na leczenie do Chin. Leczenie polegało na wszczepieniu komórek macierzystych, efekt bedzie widoczny po jakimś czasie. W klinice są bardzo uczciwi od razu powiedzieli, że nie da się cofnąć choroby ani jej zatrzymać, ale jest bardzo realna szansa na spowolnienie rozwoju. Jestem pod wrażeniem opieki i poziomu leczenia. Wróciłem z Chin ze sporym ładunkiem energii do walki z chorobą. Pobyt w klinice jest bardzo intensywny pod kątem leczenia i rehabilitacji. Mam nadzieję, że uda mi się sfinalizować jeszcze jeden wyjazd na leczenie.

Chętnie służę pełna informacją na temat moich odczuć po pierwszym leczeniu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za walkę z chorobą , zawsze jest nadzieja

Rudolf Borek

mój telefon 602231223 - email rborek@op.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato ...moje małe serce

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.dzieciom.pl/9658

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.