Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6937 miejsce

Paulina Kowalczyk zrobiła furorę w Milionerach

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-04-04 10:20

Nazwisko Pauliny Kowalczyk, 21-letniej łodzianki, studentki Politechniki Warszawskiej, od niedzieli nie schodzi z ust całej Polski. To dlatego, że stanęła przed szansą wygrania miliona.

W ostatnią niedzielę program przerwano, gdy odpowiedziała na pytanie za 500 tys. zł. Już jutro, o godz. 18 Hubert Urbański zada jej ostatnie pytanie - warte okrągły milion.

Zobacz fragment programu z Milionerów

Hubert Urbański / Fot. www.tvn.plCzy dziewczyna będzie pierwszą w historii teleturnieju Polką, która zgarnie główną wygraną? Ona już to wie, ale trzyma to w wielkiej tajemnicy. Spekulacje nie cichną, a TVN milczy. W internecie zaś pojawiła się nie tylko wersja ostatniego, dwunastego pytania w grze, ale nawet "pewne" stwierdzenia, że dziewczyna zrezygnowała z miliona, bo nie znała odpowiedzi. Spisek wietrzy się także w tym, że tak emocjonujący odcinek wyemitowano akurat w niedzielę, gdy Polsat wystartował ze "Strzałem w dziesiątkę", w którym też można wygrać milion. Widzowie podzielili się na trzymających za studentkę kciuki i tych, którzy zawistnie przepowiadają jej porażkę, tocząc niekończące się dyskusje na internetowych forach.

Kim jest Paulina?


Paulina Kowalczyk pochodzi z Bałut, gdzie cały czas mieszka jej rodzina. Ma starszego brata. Maturę zdała dwa lata temu w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. M. Piotrowiczowej w Łodzi. Chodziła do klasy matematyczno-fizycznej. Nauczyciele doskonale ją pamiętają. - Osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, choć nigdy nie była typem kujona - mówi Małgorzata Mrowicka, wicedyrektor XIII LO. - Matura też poszła jej znakomicie, dostała się bez problemu na wymarzone studia. Dotąd przechowuję jej prezentację multimedialną z egzaminu ustnego z języka polskiego na temat awangardy w literaturze i sztuce.

Miała bardzo wszechstronne zainteresowania. Już w pierwszej klasie z sukcesem wzięła udział w olimpiadzie wiedzy o sztuce - została finalistką.

Miłość ze szkolnej ławy


W liceum Paulina spotkała także miłość swego życia - kolegę z klasy, Arka Bednera, który nie tylko wspierał ją w czasie teleturnieju, ale przyczynił się do jej sukcesu. Dziewczyna wykorzystała tylko jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Zadzwoniła właśnie do Arka.

- Nazwiska piłkarza byłem pewien na 90 procent. Reszta to intuicja - mówi Arek.

Młodzi są razem już ponad trzy lata. Po maturze zdecydowali się na wyjazd do Warszawy na studia. Ona dostała się na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, on na Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych tej samej uczelni. Chętnie jednak wracają do Łodzi, bo - jak twierdzą - to miasto ma klimat, którego brakuje Warszawie. Udział w teleturnieju potraktowali jako zabawę. (jed, mj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

3mamy kciuki! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.