Facebook Google+ Twitter

Paulina Przybysz wystąpi w Poznaniu w Scenie na Piętrze

Rita Pax to spotkanie Pauliny Przybysz z kolegami z wczesnych lat szkolnej edukacji i muzykami z różnorodnych środowisk. Poznali się jako dzieci, nieświadomi, że za kilka lat spotkają się w jednym zespole.

Rita Pax / Fot. fot. Rita PaxZespół tworzą Paulina, Katarzyna Piszek, Piotr Zalewski, Paweł Zalewski i Jerzy Markuszewski. Mierząc się z określeniem gatunkowym Paulina nazwała muzykę Rity Pax: "hipisowskim soulem".

Nowa płyta Rity Pax „Old Transport Wonders!” to połączenie brudnych brzmień kojarzonych ze stylistyką rocka z delikatnością soulu. Bogactwo instrumentów otacza teksty o kondycji: świata, jednostki, relacji międzyludzkich, wierności, idei i prostych słabościach z lekkim posmakiem ironii i retro-futurystycznego science fiction.

Bilety: https://estradapoznan.bilety24.pl/tickets/seat/id/89653/type/1/section/280

W 2012 roku recenzenci o debiutanckim wydawnictwie zespołu pisali:
„Urok tego krążka bierze się z jego wewnętrznych sprzeczności. Raz Rita Pax sięga do tradycji The Beatles (…), kiedy indziej brzmi po zappowsku, jak Moloko, a za chwilę jej dźwięki kojarzą się z barokowym popem. Za każdym razem brawurowi członkowie grupy pokazują, że rewelacyjny warsztat może iść w parze z niesztampowym spojrzeniem na muzykę.” Bartek Chaciński

„Trochę Ameryki, Trochę Europy, trochę białego, trochę czarnego, no i wreszcie – mieszanka retro z awangardą. Taki mix byłby wielkim ryzykiem przy niedostatkach talentu ale Rita Pax to przecież nader udana asocjacja instrumentów i talentów. Brawo!” Mirosław Pęczak „Polityka”

„Kto lubi Janelle Monae ten ucieszy się, że z u nas też są tacy, którym z połączenia soulu, alternatywy i rocka wychodzą świetne rzeczy.” Bartek Winczewski „Przekrój”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.