Facebook Google+ Twitter

Pauliński Namiot Spotkań rozbity w Krakowie

Od najbliższego poniedziałku na krakowskiej Skałce rozpoczną się tygodniowe, drugie z kolei Paulińskie Dni Młodych pod hasłem: „Oto ja posyłam anioła przed Tobą”. - Tu młodzi zmagają się ze sobą, wiedzą, że Bóg i Jego wola są najpiękniejszą drogą ludzkiego życia – mówią organizatorzy biwakowych spotkań.

Miejscem codziennych rekolekcji będzie Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława oraz Bazylika św. Michała Archanioła, wyjątkowe miejsce, co podkreślają organizatorzy, bowiem tutaj znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne Zakonu Paulinów.

Ojcem duchownym tegorocznego zjazdu, trwającego od 11 do 17 lipca br. będzie o. Augustyn Pelanowski, rekolekcjonista, kaznodzieja, malarz, publicysta i autor książek, m.in. „Umieranie ożywające”, „Wolni od niemocy”, „Bestie i prorok”. Uczestniczył on w nawracaniach kilku znanych polskich muzyków rockowych (Armia, Houk czy 2Tm2,3).

- Pragniemy, aby każdy z naszych uczestników zjazdu stworzył wokół siebie niepowtarzalny klimat, tak aby samodzielnie pozwolił sobie na osobiste spotkanie z Bogiem, a także z drugim człowiekiem – mówi dla Wiadomości24pl, ojciec Augustyn. - Chcemy pokazać, że razem jest o wiele lepiej przezwyciężać największe ciemności.

Paulińskie Dni Młodych do czas, w którym wspólnota zakonna pragnie pokazać, że każdy z nas w otaczającej nas rzeczywistości nie jest sam.

Na Dni wybiera się wraz ze swoją sympatią Darią, Rafał Staszewski student Uniwersytetu Zielonogórskiego. - Nie jestem pierwiastkiem – zastrzega się. - Rok temu już uczestniczyłem w tych spotkaniach. Tutaj bowiem mogę samodzielnie zmierzyć się z samym sobą, powalczyć ze swoimi słabościami – mówi entuzjastycznie. - Ponadto masz świadomość, że tu nie jesteś sam w pokonywaniu przeszkód, obok ciebie są twoi przyjaciele, jest wspólnota.

Daria wyrusza na zjazd po raz pierwszy. - Jestem pod urokiem tego, co naopowiadał mi Rafał – stwierdza. - Mam nadzieję, że na tych spotkaniach znajdę najlepsze miejsce na pojednanie się z Bogiem. Wielu mówi też, że spotkasz tam ludzi, z którymi zżywasz się na lata.

Spotkaniom towarzyszy znak Namiotu Spotkań. Szczególny to znak.

- Każdy więc do takiego Namiotu może przyjść, wejść tam za zasłonę i bezpośrednio spotkać się z Bogiem – tłumaczy o. Marek, jeden z organizatorów. - Pragniemy, aby nikt nie pozostał na zewnątrz. Bóg pozwala nam zamieszkać w namiocie. Bo to także symbol naszego człowieczeństwa.

Zjazd ma charakter biwakowy. Uczestnicy przyjeżdżają więc z własnym ekwipunkiem i prowiantem. Opłacić jedynie muszą koszta organizacyjne w kwocie 40 zł od osoby.

Na zjazd przyjadą, zgodnie z wypełnionymi kwestionariuszami, 124 osoby, średnia wieku to 21 lat.

Rok temu PDM odbyły się w Leśniowie (woj. śląskie) w Sanktuarium Matki Bożej Leśniewskiej i przebiegały pod hasłem „Potop”, nawiązując do odpowiedzi Boga na całkowitą, wewnętrzną degenerację cywilizacji. Po wybudowaniu Arki zaczęło się nowe życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.