Facebook Google+ Twitter

Paulo Coelho o miłości, poszukiwaniach i 'drugiej połówce'

„Brida” to historia o trudzie, jaki trzeba włożyć w poszukiwanie prawdy o sobie, o swojej 'drugiej połowie' i o miłości.

Okładka książki / Fot. Katarzyna TomczykTo opowieść o magii, która jest pomostem między widzialnym i niewidzialnym, o tym, że odpowiedzi na pytanie „jak żyć” nikt nam nie udzieli. Najcenniejsze wskazówki drzemią bowiem w nas samych. Tylko musimy się w nie wsłuchać, zatrzymać się na chwilę i pozwolić, by serce wybrało właściwą drogę. Czekanie na taki głos często trwa latami. Trzeba czasem zbłądzić, rozczarować się i zwątpić, aby zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze. Nie można się bać tych upadków i popełnionych błędów, aby lęk nie przeszkodził nam iść dalej.

Brida, młoda irlandzka dziewczyna zaczyna w swoim życiu wiele rzeczy, ale niczego nie kończy. Nie może się na nic zdecydować, bo się boi, że dokona złego wyboru. Każdego dnia budzi się z nowymi pomysłami. Nie może się jednak odnaleźć w otaczającym świecie i wybrać jednej drogi, którą przemierzyłaby od początku do końca. Wydaje jej się, że kocha, ale chce się dowidzieć, jak rozpoznać swoją 'drugą połowę'. Podczas tej długiej wędrówki musi się przekonać, że spotkany na drodze życia mędrzec nie poprowadzi jej za rękę przez gęsty las i nie pomoże pokonać lęku. Sama musi stoczyć walkę ze swoimi słabościami, aby zakończyć sukcesem swoje duchowe poszukiwania.

Brida codziennie rano budzi się i od nowa dąży do odnalezienia prawdy o sobie i o świecie. Mimo wcześniejszych porażek i rozczarowań nie traci wiary w ludzi i miłość. „Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.