Facebook Google+ Twitter

Paweł Althamer w berlińskim Muzeum Guggenheim

Od 28 października 2011 do 15 stycznia 2012 w prestiżowych salach Muzeum Sztuki Współczesnej Guggenheima odbędzie się wystawa polskiego rzeźbiarza i performera Pawła Althamera. Komisarzem wystawy jest Nat Trotman z Muzeum Guggenheima w Nowym Yorku.

Paweł Althamer został wyróżniony zaproszeniem do zaprezentowania swoich prac w w jednej z ważniejszych niemieckich sal wystawowych, berlińskiego Muzeum Guggenheima. Wystawa zatytułowana "Almech" nawiązuje do nazwy firmy jaką posiadał ojciec artysty.

Althamer będzie realizował swoją ekspozycję na miejscu – jak zapowiada francuska agencja obrotu dzieł sztuki AMA – wykorzystując obecność zwiedzających, pracowników muzeum czy pracowników Fundacji Guggenheima. Na metalowych konstrukcjach będą powstawały białe kreacje. Sale muzealne zostaną zamienione na specyficzną “salę produkcyjna” dzieł sztuki, w nawiązaniu do pracy ojca artysty, który w swojej firmie Almech także produkował.

Z jednej strony jest to swoisty hołd dla pracy ojca, a z drugiej ciekawe doświadczenie dla zwiedzających czy pracowników muzeum, którzy do tej pory anonimowo przebywali w salach ekspozycyjnych.

Z okazji wystawy publiczność została zaproszona na dwie konferencje, które zostaną wygłoszone z okazji otwarcia wystawy. Pierwszą - 28 października wygłosi Komisarz wystawy Nat Trotman z Muzeum Guggenheim w Nowym Yorku, a drugą - 29 października wygłosi Anda Rottebnberg, krytyk i historyk sztuki, a w tej chwili także komisarz wystawy w berlińskim Martin Gropius Bau pt. "Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce".

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bożena Pietrasz
  • Bożena Pietrasz
  • 31.10.2011 15:52

Z jakiej okazji zoorganizowano wystawe w Berlinie??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.