Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34424 miejsce

Paweł Czarny zagra w orkiestrze symfonicznej YouTube

Altowiolinista z Polski, Paweł Czarny zagra w orkiestrze symfonicznej stworzonej przez portal YouTube.com. Polak pokonał po nad 2500 rywali z 70 krajów i teraz wraz z 93 innymi szczęśliwcami wystąpira 15 kwietnia 2009 r. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, pod kierunkiem światowej sławy dyrygenta - Michaela Tilsona Thomasa.

Paweł Czarny / Fot. YouTubeProjekt YouTube zakładał stworzenie orkiestry składającej się zarówno z muzyków profesjonalistów, jak i amatorów. Wszyscy chętni, na początku stycznia, wgrywali swoje nagrania na strony portalu. Filmy wideo były następnie oceniane przez jury, składające się z osób związanych z najbardziej znanymi orkiestrami na świecie. Między 14 a 22 lutego użytkownicy portalu wybrali finalistów konkursu.

Nagranie naszego rodaka można zobaczyć tutaj. Paweł Czarny pochodzi z Mielca, ma 18 lat. Gra na altówce. Swój film zgłosił 27 stycznia, dzień przed zakończeniem pierwszej fazy konkursu.

2 marca YouTube ogłosił wyniki rywalizacji. W gronie niemal 100 finalistów znalazł się młody chłopak z Mielca. - Dziękuję wszystkim - pisze w komentarzu do swojego nagrania chłopak. - Thank you for giving me this unusual opportunity...!!! Thank you - dodaje w języku angielskim Paweł.

Umiejętności Polaka docenili także internauci. - Great job! You definitely have a great tone, which is needed to do well on this piece - czytamy w komentarzach pod nagraniem Czarnego.

Na zwycięzców czeka teraz nagroda. Pomiędzy 12 a 15 kwietnia muzycy z 30 krajów zjadą do Nowego Jorku, gdzie w Carnegie Hall zagrają pod batutą Micheala Tilsona Thomasa.

Zobacz także: YouTube tworzy orkiestrę symfoniczną

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.