Facebook Google+ Twitter

Paweł Deląg i Marcin Troński wystąpią w etiudzie poświęconej Hubalowi

Paweł Deląg i Marcin Troński zagrają w etiudzie filmowej majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu "Hubalowi". Scenariusz napisał autor wielu powieści historycznych, Jacek Komuda.

 / Fot. Polina Komarova/Marius Kubis (aip)- Pomysłodawcami etiudy były trzy instytucje: Fundacja Ułani Króla Jana, nasz przyjaciel, z którym współpracujemy przy różnych projektach - pisarz historyczny Jacek Komuda i Grzegorz Bogaczewicz z Agencji Reklamowej Bogaczewicz, który też jest ułanem i fascynatem koni i historii- mówi Sławomir Kwoka z podkarpackiej Fundacji Ułani Króla Jana.

- Naszym pomysłem zaraziliśmy m.in. Pawła Deląga i Marcina Trońskiego. Zdjęcia rozpoczęły się w połowie października i trwają nadal, z przerwami ze względu na dostępność aktorów, którzy działają z nami społecznie i przyjeżdżają, kiedy tylko mają czas.

W czwartek i piątek w Piątkowej zaplanowane są dni zdjęciowe w obozie ułanów z Marcinem Trońskim, aktorem znanym z wielu filmów i seriali, a finałowe sceny batalistyczne z kawalerzystami i Pawłem Delągiem w roli Hubala będą kręcone 7,8 i 9 listopada, na łąkach pomiędzy miejscowościami Kotów i Piątkowa.

- Wszystko dzieje się na terenie gmin Dubiecko oraz Bircza - dodaje Sławomir Kwoka. - Mieliśmy też zdjęcia w skansenie w Markowej, a także w pięknym, drewnianym, zabytkowym kościele w Bachórcu. Wzięli w nich udział statyści z Podkarpacia.

Twórcy etiudy liczą na pomoc mieszkańców Podkarpacia.- Potrzebujemy mężczyzn do pomocy na planie filmowym przy sprzęcie. Byłoby fajnie, gdyby zgłosiło się także na przykład jakieś koło gospodyń wiejskich z regionu, które pomogłoby w wyżywieniu ekipy. Jest też potrzebne wsparcie finansowe, aby wzbogacić film o lepsze efekty specjalne. To apel do firm z regionu.

- Plan jest taki, by ok. 10-minutowa etiuda była promowana w Polsce i Europie na festiwalach.- Jeżeli to nam wyjdzie i etiuda będzie miała wartości artystyczne, mamy ambicje, by był to zaczątek do walki o film pełnometrażowy - zdradza.

Beata Terczyńska (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.