Facebook Google+ Twitter

Paweł Graś łączył biznes z polityką? Mógł naruszyć ustawę antykorupcyjną

Paweł Graś, rzecznik rządu z ramienia PO, piastując stanowisko sekretarza stanu, mógł pracować w zarządzie firmy Agemark, czytamy w tygodniku "Przegląd". Takie połączenie polityki i biznesu stanowiłoby naruszenie ustawy antykorupcyjnej.

Tygodnik "Przegląd" opisuje umorzone śledztwo dotyczące Pawła Grasia i niemieckiej firmy Agemark. W 2007 roku Graś objął stanowisko sekretarza stanu. W tym czasie, polityk zapewniał, że odszedł z zarządu firmy Agemark. Świadczy o tym rezygnacja przesłana faksem do niemieckiego właściciela firmy. Ale jak czytamy w artykule, rezygnacja okazała się fikcyjna. W latach 2007-2009 Graś podpisywał sprawozdania roczne firmy, bilanse, pisma do urzędów. O jego pracy w zarządzie mówią też protokoły ze zgromadzeń Agemark.

Prokuratura badała sprawę w roku 2009. Przesłuchała Grasia i zapytała go o podpisy złożone na dokumentach, gdy sprawował funkcję sekretarza stanu. W odpowiedzi stwierdził, że "jego podpisy, co do zasady, są podobne do tych znajdujących się na dokumentach, ale nie przypomina sobie, aby te pisma podpisywał" - czytamy w "Przeglądzie".

Przez rok, prokuratura badała czy podpisy zostały sfałszowane. Zostały one sprawdzone przez doświadczonego grafologa. Biegły sądowy zebrał kilka autentycznych podpisów i porównywał je z badanymi. Zestawione zostały cechy motoryczne, konstrukcyjne, kąty nachylenia osi znaków i powtarzalne nawyki. Wynik porównania, potwierdził autentyczność bez cienia wątpliwości. Tym samym zakończyło to dochodzenie w sprawie.

Sprawę komentuje Rafał Ziemkiewicz w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej": "Co jeszcze bardziej znaczące, mimo oczywistego kłamstwa rzecznika rządu prokuratura postanowiła zakończyć śledztwo w tym właśnie momencie, w którym na dobre należałoby je rozpocząć".

Czytaj więcej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

BAJ
 • BAJ
 • 29.11.2011 08:35

JEMU MOŻNA ON W ELICIE , ZWYKŁY CZŁOWIEK BY SIEDZIAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
H
 • H
 • 28.11.2011 18:42

Sami kryminaliści w tym PO; no nie????

Komentarz został ukrytyrozwiń
fred
 • fred
 • 28.11.2011 18:17

a Ziemkiewicz to taki obiektywny dziennikarz ,że strach się bać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 28.11.2011 18:13

Jak komentować " mógł pracować " ? Przerabiane to było 5 lat , opozycyjna post komunistyczna gazeta tylko może pisać źle .Poparcie SLD 7-8 % cieniutko !

Komentarz został ukrytyrozwiń
burek
 • burek
 • 28.11.2011 15:30

Jak wybraliśmy tak mamy , wiedzieliśmy na kogo głosujemy. Moi rodacy nie lubią prawdy , boją się jej, (afera hazardowa,Smoleńsk)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
 • Jan Ryba
 • 28.11.2011 15:01

W PO prawie każdego można wsadzić do kryminału - i co i nic, jeszcze znajdą się obrońcy tej patologicznej partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy w PO jest choćby jeden uczciwy polityk ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.