Facebook Google+ Twitter

Paweł Jakowlew: "Odnaleźć się wcale nie jest trudno ". Wywiad

Paweł Jakowlew, redaktor programu "Polska Teraz" opowiedział mi o swojej pracy w TVR. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Paweł Jakowlew z TVR / Fot. Paweł Jakowlew (zdjęcie nadesłane przez autora)Justyna Borowiecka:W TVR prowadzisz program " Polska Teraz". Jest to program, który pokazuje wszelkiego rodzaju imprezy, festyny itp., które odbywają się na wsi lub w mniejszych miejscowościach. Czy jeździcie z kamerą tylko po wsiach i mniejszych miastach. Czy te wielkie miasta takie jak np. Kraków, Warszawa, Poznań też mogą liczyć na waszą obecność podczas jakiejś ważnej imprezy?.
Paweł Jakowlew:- Może na sam początek wspomnę o samej telewizji, aby przybliżyć wszystkim czym jest TVR. Telewizja Rolnicza TVR jest niekodowaną telewizją satelitarną o zasięgu ogólnoeuropejskim, dostępną na wszystkich platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat (kanał 168), Telewizja „n”
(kanał 222), Cyfra Plus (kanał 172); w wybranych sieciach kablowych (UPC, Inea) oraz drogą satelitarną (FTA) za pomocą dowolnego tunera cyfrowego.
TVR nadaje od 2010 roku. Telewizja została nominowana w VI edycji Festiwalu Kanałów Tematycznych do nagrody Tytanowe Oko.

A teraz przejdę do odpowiedzi: Skupiamy się na imprezach na które nikt zazwyczaj nie zwraca wielkiej uwagi, dlatego właśnie często gościmy w małych miejscowościach i wsiach. Ale to nie jest tak, że większe miejscowości omijamy szerokim łukiem. Świetnym przykładem jest odcinek z Częstochowy, gdzie odbywały się Dożynki Jasnogórskie.

Kto wpadł na pomysł a by taki program powstał?
- Pomysłodawcą programu „Polska Teraz” jest dyrektor programowy stacji – Paweł Trzaska. Bardzo cenię sobie doświadczenie Pawła. Ono na pewno daje mi możliwość rozwoju. W końcu jest on znanym producentem telewizyjnym, m.in. „Big Brothera” i „Idola”. Teraz pracuje w TVR z czego bardzo się cieszę.

Współpraca przy programie jest niezwykle ciekawa, rozwijająca i motywująca. Mogę korzystać z pomysłów oraz uwag Pawła i wspólnymi siłami robimy wszystko, aby ten program się rozwijał. Muszę w tym momencie wspomnieć również o ekipie „Polski Teraz”. Bez bardzo zgranego zespołu nie udałoby się nam tworzyć tak dużego formatu jakim jest ten program. Z tego miejsca pragnę bardzo podziękować całej ekipie programu „Polska Teraz” oraz wszystkim, którzy przy nim pracują. To ciężka praca, ale przy tym niezwykle satysfakcjonująca.

Jakie miasta i wioski odwiedzicie jeszcze?
- Nie chcę wszystkiego zdradzać. Już w najbliższą niedzielę 23.09 wszystkich widzów zapraszam przed telewizory – w „Polsce Teraz” Dożynki Prezydenckie w Spale! A w kolejnym odcinku widzowie będą mogli zobaczyć Agro Show w Bednarach.

Zdradzisz co czeka nas w następnym sezonie? (w jesiennej ramówce)
- Sezon jest w trakcie przygotowywania. Pozwolisz, że będzie to owiane tajemnicą. Cieszymy się, że przybywa nam sympatyków. Program cieszy się coraz większą popularnością, o czym może chociażby świadczyć to, że ludzie podczas naszych zdjęć podchodzą do nas i mówią, że w ostatnim odcinku byliśmy tam i tam i bardzo im się to podobało. To na pewno daje nam ogromną energię do działania.

Jesteś chyba najmłodszym redaktorem w redakcji TVR. Jak odnajdujesz się w ekipie starszych od Ciebie?
- Odnaleźć się wcale nie jest trudno. Pracownicy TVR to niezwykle zgrany zespół. Czasami myślę że to wielka rodzina. Spotykam się tu z niezwykłą życzliwością. Ale bycie najmłodszym w tak profesjonalnym zespole pracowników to ogromna szansa. Dlaczego? Ponieważ mogę się wiele nauczyć od moich starszych i bardziej doświadczonych, kolegów i koleżanek z pracy.

Czy podczas waszych podróży po Polsce było coś lub ktoś kto Cię zaskoczyło/ zaskoczył?
- Z zaskoczeniem spotykam się prawie co tydzień. Spotykam ludzi z taką pasją, z taką energią, że często stawiam sobie za cel, żeby w jakimś momencie życia też czerpać tyle radości ze swojej pasji.

Czy zdarzyła się jakaś zabawna sytuacja podczas kręcenia jakiegoś odcinka?
- Zabawne sytuacje się zdarzają i staramy się je pokazywać. Zdarzyło się nam, że podczas jednego z odcinków rozmawiałem z Panią, której podczas rozmowy zaczął dzwonić telefon. Okazało się, że dzwonił zięć, więc wziąłem słuchawkę i powiedziałem zięciowi, że teraz jego teściowa jest w telewizji. Nie wiem, czy uwierzył, ale na pewno był zdziwiony.

Jakie masz zainteresowania?, co lubisz robić w wolnym czasie?
- Przede wszystkim ze względu na ogrom pracy tego wolnego czasu jest niewiele. Oprócz pracy studiuję, więc muszę poświęcać czas na naukę. Oczywiście moja praca jest równocześnie moją pasją, więc nie narzekam, ani nie ubolewam nad tym, że pochłania duże ilości mojego czasu. Nie mniej jednak nie samą pracą i nauką człowiek żyje. W wolnych chwilach staram się spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi, rodziną, poczytać ciekawą książkę, wybrać się do kina, albo – co chyba kocham najbardziej – teatru. Ale również, jak każdy człowiek mam też takie dni, że lubię zostać w domowym zaciszu, włączyć jakąś muzykę i po prostu nie robić nic.

Jakiej muzyki na co dzień słuchasz?
- Jestem ogromnym fanem twórczości Eltona Johna. Ale bardzo lubię także muzykę filmową oraz klasyczną.

A jaki jest Twój ulubiony film ?
- Gdybym miał wymieniać wszystkie moje ulubione filmy to lista byłaby dosyć długa. Jeśli miałbym wybrać ten jeden to padłoby na „Zapach Kobiety”.

Jakie masz plany na najbliższe dni, miesiące?
- Zbliża się październik i nowy rok akademicki. Ale oprócz nauki, to oczywiście dalsza praca w TVR. Nie wyobrażam sobie by mogłoby mi tego zabraknąć. A jeśli uda mi się znaleźć wolniejszą chwilę na studiach i w pracy to może jakiś krótki urlop?
Dziękuję za rozmowę, poświęcony mi czas i życzę wielu udanych rozmów oraz odcinków w programie "Polska Teraz":)
- Ja również dziękuję za rozmowę i zapraszam do oglądania „Polski Teraz” w TVR.

Z Pawłem Jakowlewem rozmawiała: Justyna Borowiecka

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

pipi
 • pipi
 • 23.09.2012 18:41

FAJNY WYWIAD :-) PO ZD RA WI AM "=_

Komentarz został ukrytyrozwiń
aLeKsY
 • aLeKsY
 • 23.09.2012 10:01

nie znam, ale dzieki temu wywiadowi poznam :D pozdroffki

Komentarz został ukrytyrozwiń
hour
 • hour
 • 22.09.2012 10:27

no fajny wywiad, młody ale chyba zdolny :) skoro w tv pracuje :) pozdr

Komentarz został ukrytyrozwiń
mały
 • mały
 • 21.09.2012 14:59

nie znam tej telewizji :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
 • ala
 • 19.09.2012 15:17

skąd ty Justyno tych wszytskich ludzi bierzesz? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
max łagodziński
 • max łagodziński
 • 19.09.2012 14:31

a ktoz to ?, nie znam goscia, ale wywiad mi sie podobał :) pozdrowienia dla Justyny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.