Facebook Google+ Twitter

Paweł Kiliański wysłannikiem Wiadomości24.pl do Strasburga

Bezpośrednio ze Strasburga będziemy dla czytelników Wiadomosci24.pl relacjonować przebieg pierwszej sesji Parlamentu Europejskiego i nie tylko.

 / Fot. Wiktor Dąbkowski PAPJuż 14 lipca rozpocznie się pierwsza sesja Parlamentu Europejskiego, z udziałem parlamentarzystów, których wybraliśmy w czerwcowych wyborach. O samym Strasburgu przewodniki piszą „skrzyżowanie Europy”; budynek strasburskiego parlamentu, kombinacja stali i szkła, to nieco futurystyczny przykład architektury, wyglądem zbliżony do Parlamentu w Brukseli. W stolicy Belgii o tym budynku miejscowi mówią – Caprice des Dieux (Kaprys Bogów), jak się mówi o tym w Strasburgu – jeszcze nie wiem, przekonam się w sobotę.

Już dzisiaj wyjeżdżam do stolicy Alzacji, a ze mną (metaforycznie rzecz ujmując) 50 naszych eurodeputowanych VII kadencji, których nazwiska można przeczytać na stronie Parlamentu Europejskiego.

Wśród osób, które wybraliśmy znajdują się politycy z pierwszych stron gazet, np. Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, Jarosław Kalinowski, czy Róża Grafin von Thun und Hohenstein ( której długie, obcojęzyczne nazwisko nie przeszkodziło w zdobyciu mandatu europosła) jak również osoby mniej znane z życia politycznego. Wśród wybranych parlamentarzystów z naszego kraju można odnaleźć osoby o znanych nazwiskach, dzięki którym chyba wywalczyły one upragniony mandat np.: Jarosław Wałęsa i Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz ( nie mylić z byłym premierem
Kazimierzem Marcinkiewiczem).

W najbliższych dniach zapraszamy do śledzenia cyklu artykułów, bo… będzie się działo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Gratuluję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też chcę;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł do Strasburga wybiera się jako autor link Na zaproszenie Parlamentu Europejskiego, który pokrywa koszty przelotu i pobytu. Potwierdziliśmy, że da sobie radę z napisaniem relacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to jest nadal dziennikarstwo obywatelskie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

przywieź najlepsze teksty i zdjęcia godne reportera link gratuluje. Trzymamy kciuki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje, super rzecz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazdroszczę Ci "cyrku na żywo" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.