Facebook Google+ Twitter

Paweł Kowal: były naciski na kandydatów mojej partii

Paweł Kowal w wywiadzie dla Kontrwywiadu RMF FM ujawnia przypadki nacisków i zastraszania jego kandydatów przez największe polskie partie: PO i PiS. Lider PJN to kolejna osoba opowiadająca o tego typu działaniach.

Wcześniej był ekonomista Krzysztof Rybiński, który wczoraj, również w RMF FM, mówił dziennikarzowi tej stacji, Konradowi Piaseckiemu, o wywieraniu nacisków na jego i jego żonę ze strony "osób wysoko postawionych w otoczeniu Donalda Tuska". Ekonomista powtórzył w radiu tezy postawione przed tygodniem na łamach tygodnika "Uważam Rze".

Paweł Kowal oprócz Platformy oskarża również PiS. Powiedział, że wielu kandydatów z jego partii było zastraszanych właśnie przez te dwie największe partie. W jaki sposób? Mniej więcej w ten sam, jak czyniono to z Rybińskim. Zastraszano ich żony, grożono wyrzuceniem z pracy.

Kowal stwierdził, że praktyki te nie przypominają "drugiej Irlandii, którą obiecał Tusk". Jego zdaniem Polska zamienia się w "drugą Tunezję". Lider PJN powiedział także, że jest gotów podać nazwiska osób, które biorą udział w nagminnym "upartyjnianiu państwa" i wywieraniu nacisków. Zaznaczył, że do tej pory nie podał ich nazwisk, ze względu na "dobro tych osób". Kowal poprosił prowadzącego audycję o pomoc, "żeby mógł je (nazwiska osób - przyp.aut.) podać osobie, która realnie może bronić ich praw".

Kowal wyraził opinię, że w Polsce "dzieje się coś niedobrego z demokracją". W jakiś czas później na antenie RMF FM tezy lidera PJN potwierdził również Paweł Poncyljusz, kolega Kowala z partii.

źródło informacji: RMF FM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

anka
  • anka
  • 09.09.2011 18:39

PZPR New, czyli demokracja PO nowemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 08.09.2011 15:19

Pan Kowal jak panna na wydaniu [ jakaś epidemia czy coś ? ]Tam już nie ma kogo wyciągać ,zostali sami " mordziaści" ,których nikt nie chce .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie w tym kraju, tylko w ogóle w polityce. U nas to i tak mamy kulturalnych grzecznych ludzi, którzy nawet nie potrafią zrobić solidnego przekrętu. Jeszcze mają dużo do nauczenia od takiego np USA...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wy wszyscy jesteście naiwni.

W tym kraju to tylko złodzieje o oszuści są uczciwymi ludzi. Nie wiedzieliście o tym?

Jak się nie da inaczej to stosuje się szantaż, a nóż się ktoś zlęknie i będzie siedział cicho.
Albo postraszy się go prokuraturą.
To nic nowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.