Facebook Google+ Twitter

Paweł Kukiz apeluje do prezydenta o wycofanie wojsk amerykańskich

Paweł Kukiz wystosował list do prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 / Fot. dfPaweł Kukiz wystosował list do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczący Kukiz'15 zwraca się do głowy państwa ws. wycofania wojsk amerykańskich z Polski. Podpisy w tej sprawie zebrali przedstawiciele m.in. Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Podajemy treść tego listu:
My, polscy patrioci, wyrażamy swoje obawy i sprzeciw wobec wprowadzenia i rozlokowania wojsk USA na terytorium naszej Ojczyzny. Obecność obcych wojsk na terytorium naszego kraju zawsze w historii była symbolem pozbawiania Polaków rzeczywistej Niepodległości i pełnej Suwerenności. Dziś obecność obcych wojsk na polskim terytorium stanowi zagrożenie naszego pokojowego bytu i niesie groźbę wciągnięcia nas, pod flagą NATO, w konflikt z naszymi sąsiadami w imię nie polskich interesów.
Już wkrótce na teritorium Polski odbędą się rekordowe ćwiczenia wojskowe Dragon-17 na skalę niespotykaną od czasów Układu Warszawskiego. Weźmie w nich udział 17 tys. żołnierzy oraz 3500 jednostek uzbrojenia i sprzętu. Wbrew zapewnieniom, że mają one charakter tylko obronny, same manewry mogą posłużyć jako przygotowanie do ofensywy w kraje sąsiednie.
Nie zgadzamy się, aby nasza Ojczyzna – Polska – stała się kolejną ofiarą amerykańskiej imperialnej polityki, amerykańskiego ekspansjonizmu.
Amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa, wyrażane poprzez instalowanie własnych wojsk na terytorium naszej Ojczyzny, to czysta iluzja, to slogan pozbawiony realnej wartości albowiem, wbrew propagandowej retoryce,dziś Polsce nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.
Apeluję do Pana Prezydenta o wycofanie wojsk amerykańskich z Polski. Liczę na bardzo szybką odpowiedź Pana Prezydenta i na mocne zaangażowanie jako przedstawiciela wszystkich Polaków.
http://www.naszdziennik.pl/polska-polonia/188871,pawel-kukiz-apeluje-do-prezydenta-o-wycofanie-wojsk-amerykanskich-z-polski.html

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: polityka


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.