Facebook Google+ Twitter

Paweł Kukiz dowodzi, że sejm jest nielegalny

Telewizyjne wystąpienia znanego z działalności w zespole "Piersi" Pawła Kukiza stały się przedmiotem komentarzy. Charyzmatyczny muzyk uważa, że sejm narusza tak konstytucyjną zasadę bezpośredniości jak i biernego prawa wyborczego

Paweł Kukiz, który nazywa siebie samego "ostatnim platformiarzem" twierdzi, że obywatel Rzeczpospolitej Polskiej jest upośledzony co do zasady bezpośredniości prawa Paweł Kukiz wikipedia/CC3.0 / Fot. Sławek wyborczego. Mówi o naruszeniu konstytucji i sprowadzeniu wyborów do opowiadania się za kandydatami wystawionymi przez wodza partyjnego. Specyficzne zapośredniczenie przez osobę grającą pierwsze skrzypce to pierwsza z oznak nielegalności sejmu. Za drugie naruszenie konstytucji wskazuje bierne prawo wyborcze i uniemożliwienie startu tym, "którzy nie chcą złożyć hołdu wiernopoddańczego któremuś z wodzów wielkich partii, które przekroczyły próg 5 proc." jak zacytował Dziennik.pl.

Rozwijając swój ruch Zmieleni.pl żąda "państwa dla obywateli". System ma się zmienić na proobywatelski. Mówi o zawłaszczaniu państwa za przykład stawiając tworzenie stanowisk "nie po to, aby wykonywać dyrektywy unijne, ale aby zwiększyć sobie elektorat". Stara się zyskać jak największą przychylność dla jednomandatowych okręgów wyborczych (tzw. JOW). Bliskie są zatem Kukizowi idee Platformy Oburzonych organizowane przez NSZZ "Solidarność", a kierowane przez Piotra Dudę. Oburzeni chcą, by zebranie określonej liczby podpisów dawało obywatelowi prawo do wypowiedzi w danej sprawie na drodze referendalnej. Stąd też udział muzyka w sobotnim spotkaniu w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej. Ponadto Kukiz przypominał w radiowej Trójce, że zmiany w ordynacji wyborczej były sztandarowym pomysłem Platformy Obywatelskiej: "W Polsce większość partii przypomina wojsko, w którym posłowie - żołnierze, są całkowicie podporządkowani dowódcy. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w Wielkiej Brytanii, tam partie to grupy ludzi, które łączy wspólne spojrzenie na ekonomię czy sprawy światopoglądowe".

Przy całej tej działalności Paweł Kukiz nie zamierza zostać politykiem. Politycy jakich szanuje to Paweł Kowal, Marek Jurek, Jarosław Gowin, Bogdan Zdrojewski, Przemysław Wipler.

utwór udostępniany na licencji CC3.0
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

@Grzegorz Wink
Ale wówczas to Panu nie przeszkadzało? A może przypomni Pan nam wszystkim do ilu partii należeli Tusk, Kczyński, Komorowski? Może pamięta Pan ich głosowania w Sejmie w istotnych sprawach? A czy pamięta Pan jak zbierali podpisy pod referendum w sprawie JOW? I jak je później mielili? Czy rzeczywiście muzyka Kukiza uczyniła więcej zła niż działalność pożal się Boże tych historyków czy polonistów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, czyżby wskazywał Pan na walory bierności i wierności, jako jedyne liczące sie przymioty Polaka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Że zacytuję mój komentarz spod drugiego artykułu na ten sam temat...

Znałem już Kukiza: antykomunistycznego, antykościelnego, "nawróconego" i prokościelnego, proPiSowskiego, a teraz widzę antypisowskiego... Jaki będzie następny? Kukiz lewicowiec? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak to właśnie działa... Jak się proponuje komuś żeby chociaż usiłował wpłynąć na swoje lokalne władze to od razu słyszymy, że to nie ma sensu... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Chorążewiczu, jestem przekonany, że moja obecność na sali obrad nie zmieniłaby zainteresowania radnych dyskusją. A co do PZŁ to rzeczywiście byłaby to jedyna metoda na pozbycie się z polityki niektórych jednostek. Alternatywne rozwiązanie to JOWy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=rfL9lOgvtIo
Normalnie kocioł panie znawco...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiejsze polikliki wskazują na niedojrzałość społeczeństwa do JOW ale nie przeszkadza im ta niedojrzałość w panującym systemie wyborczym.
Formalnie Paweł Kukiz przypomina zapisy Konstytucji i literalne ich pojmowanie. Jest to od lat podnoszone przez Stowarzyszenie na Rzecz Wprowadzenia JOW zorganizowane przez prof. Jerzego Przystawę.
Bardzo ważnym jest, że artykułowanie problemu jest dziś zdecydowanie szersze. Może to uzmysłowić szerokim rzeszom skale machinacji.
Rozumiem wątpliwości wielu ludzi znajdujących się pod wpływem uroku kolorowych obrazków i pięknych wizji. Coraz piękniejszych w miarę postępu cyfryzacji.
Nie zrozumiały jest jednak brak wiary i zaufania do siebie samego przy jednoczesnym nieograniczonym zaufaniu do wieloletnich przeniewierców, szalbierców i przebierańców.
Brak wiary w siebie i w zbiorową mądrość w przeciwwadze do .... .
A może nie dostrzegłem, że wzorcem dla nas są szydercy i szalbiercy, że tylko pokraczna rzeczywistość i rynsztok nam przyświecają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju - naturalna selekcja. Jak się nie dogadaja to ludzie będą widzieć kto i po co się tam znalazł i już na tą osobę nie zagłosuje. Jeśli nie utworzy się rząd, to będą nowe wybory i w końcu coś sensownego z tego wyjdzie. A to, że nie będzie przez jakiś czas premiera to niewielki problem bo teraz i tak nic nie robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kukiz odstawił "Piersi" i mają swoje "pięć minut" i ochoczo zabrali się za politykę, korzystając, że podobno otrzymał już rozgrzeszenie od proboszcza /tego pijaka/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto,on nie chce nikogo prowadzić. Polecam obejrzeć ostatni odcinek Lisa na żywo, gdzie był gościem i wyjaśnił jak widzi swoją rolę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.