Facebook Google+ Twitter

Paweł Kukiz o Korwinie: To było jak nóż w plecy, jak Ruscy w '39

Gościem radiowego "Kontrwywiadu" RMF24 był Paweł Kukiz, który przedstawia się jako antysystemowy i niezależny kandydat na urząd prezydenta RP. Mówił o wczorajszej telewizyjnej debacie prezydenckiej, oraz swoim rozbracie z Korwinem-Mikke.

Paweł Kukiz, kandydat na urząd prezydenta RP (2015). cropped by Pawel Jankowski. By MEDIA WNET (Paweł Kukiz) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. MEDIA WNETUdział Pawła Kukiza w debacie przedwyborczej przygotowanej przez TVP potęgował oczekiwania na coś nieoczekiwanego, wyłamującego się z szablonów i konwenansów. "Antysystemowy" - jak sam o sobie mówi - kandydat na urząd prezydenta stawił się punktualnie, dzierżąc w dłoni składane krzesełko, które było rekwizytem podkreślającym odmowę uczestnictwa w spotkaniu Bronisława Komorowskiego: "Może nie jest w stanie stać" - kpił Kukiz.

Do wczorajszej debaty nawiązał bezlitośnie Konrad Piasecki, podejmujący swojego gościa w radiowym "Kontrwywiadzie" RMF24: "Nie poszła panu wczoraj ta debata." Kukiz nie jest skłonny bezkrytycznie zgodzić się z opinią dziennikarza: "E tam nie poszła, nie dramatyzujmy. Po pierwsze to nie była debata, tylko jakaś farsa." Wskazuje przy tym na odczucia innych zaproszonych: "Mi się podobało określenie pana Grzegorza Brauna, że wyglądało to jak turniej "1 z 10"."

Kontrkandydatem, który zyskał największe uznanie Pawła Kukiza podczas telewizyjnej prezentacji, jest reprezentant Ruchu Narodowego: "Chyba najbardziej był taki rzeczowy Marian Kowalski." Zaś pewne nieścisłości wytyka Januszowi Palikotowi: "Niestety pan Palikot skłamał, określając mnie mianem przeciwnika związków partnerskich. Ja jestem przeciwnikiem małżeństwo homoseksualnych, ponieważ one są... (...) Ponieważ one dają furtkę do adopcji dzieci. Natomiast nie jestem przeciwnikiem związków partnerskich." Z kolei zapowiedzi Janusza Korwina-Mikkego o wycofaniu się z wyborów, jeżeli brytyjskie wybory przyniosą dowód na pożytek z jednomandatowych okręgów wyborczych, kwituje: "Ja mogę powiedzieć, że już się wycofuję z jakiejkolwiek współpracy z panem Korwinem." Tym samym Kukiz przyznaje, że jego udział w wyborach nie był zupełnie niezależny.

Odnośnie wspólnych dróg z Korwinem-Mikke, gość RMF24 mówi: "Pan Janusz niestety nie dotrzymuje umowy. Pacta sunt servanda. Jeżeli na tym etapie dochodzi do takich sztuczek, to jak ja mogę poważnie traktować człowieka, który nie dotrzymuje słowa." Podejrzewa nawet, że lider KORWiN zbliżył się do niego, "żeby uzyskać kilka procent więcej." Kukiz zdradza okoliczności w jakich dochodziło do porozumienia: "Ja rozmawiałem z panem Januszem w restauracji, co prawda nie "Sowa" tylko "Lotos", nie wiem, czy to było nagrywane, czy nie.... (...) On zaproponował to spotkanie, ustaliliśmy, że łączy nas postulat jednomandatowych okręgów wyborczych, a tuż przed wyborami ten z nas, który ma mniej głosów, przekazuje głosy drugiemu kandydatowi." Niestety, Paweł Kukiz przyznaje, że poczuł się zawiedziony przymierzem z Korwinem-Mikke: "Uważałem, że ci kandydaci anty-systemowi do końca powinni pójść razem, ale ta sztuczka z deprecjonowaniem JOW-ów podczas tej debaty, no to było, wie pan, jak nóż w plecy, jak Ruscy w '39 17 września. Tak się nie robi."

Za pytaniem dziennikarza Paweł Kukiz już zapowiada udział w wyborach parlamentarnych: "To będzie ruch, który będzie aspirował do zmiany konstytucji. Celem tego ruchu jest zmiana konstytucji, przywrócenie państwa obywatelom." Twierdzi, że może ominąć jakiekolwiek alianse i układy, aby dostać się do parlamentu: "Można zrobić referendum, można zrobić coś, co jest połączeniem pewnej formy wymuszenia na partiokratach zmiany ustroju - w połączeniu z ruchem parlamentarnym." Trzeba przyznać, że jest to intrygujące i obarczone jedynie ryzykiem dużego powodzenia.

źródło: RMF24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.