Facebook Google+ Twitter

Paweł Kukiz odchodzi z zespołu Piersi

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-02-17 17:38

Na oficjalnym profilu facebookowym Kukiz i Piersi pojawił się wpis z informacją, że po 28 latach współpracy Paweł Kukiz odszedł z zespołu. Piersi będą kontynuować działalność z nowym wokalistą.

 / Fot. Andrzej19/CC 3.0Zespół Piersi powstał w 1984 roku z inicjatywy Pawła Kukiza. Przez cały czas zespół regularnie koncertował. Kukiz i Piersi, bo od 1997 roku taka jest oficjalna nazwa zespołu, ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych i 1 koncertowy. Fani nie muszą się obawiać, że Piersi kończą działalność. Zespół obecnie "poszukuje nietuzinkowej postaci", czyli nowego wokalisty. Zapowiada również pracę nad nową płytą.

Paweł Kukiz oprócz muzyki, którą zajmuje się na co dzień i co wychodzi mu dobrze, włącza się aktywnie w różne polityczne projekty. Jego działania i wypowiedzi wywodzą się z nurtu tych skrajnie prawicowych niż centrowych. Rozpoczął od wyrażenia swojego rozczarowania Platformą jako partią rządzącą, na którą oddał głos. W wyborach prezydenckich popierał kandydaturę Marka Jurka.

W czerwcu 2010 roku podpisał się pod apelem fundacji Mama i Tata "Cała Polska chroni dzieci", protestującej przeciwko europejskiej paradzie mniejszości seksualnych Europride, w którym ostrzegano, że parada to pierwszy krok do adopcji dzieci przez homoseksualistów. Jest przeciwnikiem aborcji. W 2010 oraz 2011 roku został członkiem komitetu poparcia Marszu Niepodległości. Na prośbę Powiernictwa Polskiego nagrał piosenkę "Heil Sztajnbach". Ostatnio zainicjował projekt Zmieleni.pl, działający na rzecz wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych.

Internauci dopatrują się przyczyn odejścia Kukiza z zespołu właśnie w jego nowym politycznym projekcie. "Nieeee! Panie Pawle, niech Pan nie zamienia muzyki na politykę!" - piszą fani. Wydaje się, że na to jest już od kilku lat za późno.


Paweł Kukiz "Obława"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dość uszczypliwe pytanie na temat ewentualnego projektu pod krzyżem - bo skierowane do autora, który wypowiada się na inny temat, Krzysztofie.
Wiadomo przecież czym zajął się Kukiz! Nie wzbudza to entuzjazmu w mediach i tym bardziej po żadnej stronie sceny politycznej. Zdaję sobie sprawę, że łatwo takiemu dokopać. I to się czyni! Lecz czy kopiący czasem nie kopią samych siebie, swych przyjaciół i znajomych? Czyż czynią to ze świadomością?
Zaczęło się urabianie opinii na temat człowieka, który poświęcił bardzo wiele. Czy piszący i komentujący mają tego świadomość? Czyż Kukiz kogokolwiek do czegoś zmusza? Raczej niszczy komfort tumiwisizmu i konformizmu. To rzeczywiście może boleć!
Można się było spodziewać, że Paweł Kukiz nie da rady ciągnąć kilku rzeczy na raz. Cieszę się, że dokonał właśnie takiego wyboru. I wydaje płytę (http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pawel-kukiz-wyda-plyte-zeby-politycy-zobaczyli-co-,1,5420432,wiadomosc.html), która ma wspierać idee, o które walczy. Również w moim imieniu i w imieniu 750 tysięcy innych Polaków, którzy dali głosy Platformie, a ta wrzuciła je do pieca.
Wierzę, że przesłanie "Miasto budzi się" (http://www.youtube.com/watch?v=ktlWzoGBtqE) i w to, że aktywność kogoś takiego jak Paweł Kukiz może wzruszyć poddaństwo obywatelskie, i pozwoli w efekcie powstać z kolan "ciemnemu ludowi". Wiem, że niektórym robi się gorąco na samą myśl, że mogą zostać sprawdzeni przez wyborców, że mogliby być od nich zależni. Widzę, że strach się pojawia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he he ,a co to za facet ? Kto go słucha ?
W lipcu jadę na Iron Maiden !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam wątpliwości czy pan Kukiz odszedł
czy został wyrzucony z zespołu ? Ostatnio nie koncertowali . Stacje radiowe nie puszczają ich piosenek a z czegoś trzeba żyć
Odkąd pan Kukiz zajął się polityką akcje jego spadły i to nie ma znaczenia po której stronie się opowiada .
Ma 50 lat , ja bym przyszłość powierzyła młodszym a nie frustratom zniszczonym przez narkotyki i alkohol .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2013 20:46

Autor nie twierdzi w materiale, że "Kukiz popiera PiS".

Utwór "Obława" stał się nieoficjalnym hymnem nacjonalistów (tych od "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę"). To pokazuje, w jakie kręgi chce kierować swoją twórczość Kukiz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadna złośliwość. Ot, ciekawość zwykła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł Kukiz będzie teraz śpiewał pod krzyżem na Krakowskim?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2013 18:06

Min. Kultury :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aaaaaaaaaaa, to on ma fuchę w rządzie technicznym ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2013 17:52

Polityka, pani Elu, polityka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.