Facebook Google+ Twitter

Paweł Lisicki odwołany. Wróblewski nowym naczelnym "Rzeczpospolitej"

Paweł Lisicki, do tej pory redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita", został odwołany ze swojej funkcji.

O odwołaniu Lisickiego poinformował portal Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Według informacji, które podane są na stronie SDP, nowym redaktorem naczelnym jednego z dwóch największych dzienników w Polsce ma zostać Tomasz Wróblewski, zaś jego zastępcą - Andrzej Talaga. Obaj byli związani dotychczas z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Odwołanie Lisickiego jest najpewniej związane ze zmianą właściciela "Presspubliki", którym od niedawna jest biznesmen Grzegorz Hajdarowicz (dotąd odpowiedzialny m.in. za pismo "Przekrój"). "Presspublika" wydaje m.in. "Rzeczpospolitą" oraz najlepiej sprzedający się obecnie tygodnik w Polsce, "Uważam Rze". W obu pismach funkcję redaktora naczelnego pełnił dotąd właśnie Lisicki.

Grzegorz Hajdarowicz, który przejął pełne udziały w Presspublice, był ostatnio gościem jednego z programów w Telewizji Polskiej, gdzie mówił m.in. o konieczności przeprowadzenia zmian w dzienniku i tygodniku podległym jego nowo przejętemu wydawnictwu. Zaznaczył jednak, że nie ma żadnej decyzji w sprawie odwołania Lisickiego z funkcji naczelnego.

Hajdarowicz podkreślił jednak, że potrzeba restrukturyzacji w obu wydawnictwach jest niezbędna. Co właściciel "Presspubliki" sądzi o pełnieniu funkcji naczelnego przez Pawła Lisickiego zarówno w "Rzepie", jak i w "Uważam Rze"? "Nie do końca jestem przekonany dzisiaj, że to połączenie jest fortunne" - ocenił.

Co zaś Hajdarowicz myśli o samym Lisickim? "To bardzo zdolny redaktor, dziennikarz, publicysta" - mówił w wywiadzie dla TVP. Stwierdził też, że w sprawie zmian personalnych nie będzie podejmował decyzji sam, a z gronem najbliższych współpracowników.

Wygląda na to, że wszelkie decyzje zostały już podjęte. Paweł Lisicki był redaktorem naczelnym "Rzepy" od 13 września 2006 roku aż do dnia dzisiejszego. Za czasów sprawowania przez niego funkcji redaktora naczelnego, dziennik ten pod względem codziennej ilości sprzedawanych egzemplarzy ustępował jedynie "Gazecie Wyborczej".

Źródło: wPolityce.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

B-12
  • B-12
  • 30.10.2011 11:18

Czy odwołanie Lisieckiego z funkcji naczelnego Rzeczpospolitej odbyło się na rozkaz Niesiolowskiego i PO ? To kpiny z demokracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.