Facebook Google+ Twitter

Paweł Pawlikowski o filmie "Ida": "Nie zależało mi na zrobieniu filmu o polsko - żydowskich relacjach (wideo)

Film "Ida" zdeklasował konkurencję na rozdaniu Oscarów. Obraz Pawła Pawlikowskiego zdobył statuetkę w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Co o filmie mówi sam reżyser? Sprawdźcie!

 / Fot. screen/US CBS/x-news"Nie zależało mi na zrobieniu filmu o polsko - żydowskich relacjach. Chciałem opowiedzieć uniwersalną historię bardzo złożonych postaci" - podkreślał reżyser nagrodzonej Oscarem "Idy".

I dodał, że jego zamiarem nie było stworzenie filmu dotyczącego Holocaustu: "Nie miałem zamiaru zrobienia filmu dotyczącego Holocaustu, tak jak twierdzą Amerykanie".

Reżyser zwraca uwagę, że "Film ma wiele warstw. Oczywiście relacje polsko - żydowskie są skomplikowane. Jednak dla mnie film jest bardzo polski, pomimo że jego główne bohaterki Ida i Wanda są Żydówkami. Nie lubię kiedy ludzie klasyfikują film, jakoby miał dotyczyć sprawy polskiej lub żydowskiej. Dla mnie jest on uniwersalnym obrazem polskości" - podkreślił reżyser.

Zobacz także: Agata Trzebuchowska i Agata Kulesza: "Jesteśmy dumne, że wzięłyśmy udział w tym filmie"Źródło:US CBS/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Nie zależało mi na zrobieniu filmu o polsko - żydowskich relacjach. Chciałem opowiedzieć uniwersalną historię bardzo złożonych postaci" - podkreślał reżyser nagrodzonej Oscarem "Idy".

======================================

Taaak... Zupełnie "przypadkiem" wziął tę, a nie inną kanwę owej uniwersalnej historii i tak jakoś... wyszedł ten Oscar...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.