Facebook Google+ Twitter

Paweł Piskorski wygrał pół miliona w kasynie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 07:21

"Rzeczpospolita" ustaliła, że w 1996 roku Paweł Piskorski przedstawił w urzędzie skarbowym fałszywe zaświadczenie o wygranej w jednym z kasyn 500 tysięcy złotych. Były sekretarz generalny PO tłumaczył się w ten sposób ze swego majątku przed podejrzliwymi urzędnikami ze skarbówki.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk potwierdza, że zaświadczenie o wygranej z kasyna zostało podrobione. Chodzi o wygraną na kwotę blisko 500 tysięcy złotych w kasynie Jackpol w Gdyni w 1992 roku. Dyrektor kasyna zeznał, że jego lokal nigdy nie wystawił takiego zaświadczenia.

Jednak mimo dowodów polityk nie usłyszy zarzutów, bo sprawa się przedawniła. Paweł Piskorski zaprzecza tym doniesieniom i twierdzi, że dokument podpisał ówczesny dyrektor kasyna. Jego zdaniem, wyciąganie teraz sprawy sprzed 17 lat ma zaszkodzić jego powrotowi do wielkiej polityki.

Tymczasem śledczy badają jeszcze jedno źródło majątku Piskorskiego. Polityk utrzymuje, że w latach 90. zarobił około miliona złotych na sprzedaży dzieł sztuki. Prokuratorzy sprawdzają umowę Piskorskiego z antykwariuszem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe czy Urząd Skarbowy ma coś na ten temat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.