Facebook Google+ Twitter

Paweł Poncyljusz z PiS: Tusk walczy z kryzysem w mediach

- Mam takie odczucie, jakby dzisiaj rządzący próbowali szukać poza sobą winnych tego, że modernizacja państwa nie odbywa się w takim zakresie, jaki obiecywano wcześniej w kampanii - wywiad z posłem Prawa i Sprawiedliwości.

 / Fot. www.poncyljusz.plTomasz Sawczuk: - Jak się panu podoba nowe oblicze Prawa i Sprawiedliwości?

Paweł Poncyljusz: n- Mnie osobiście bardzo się podoba ta zmiana. Wydaje mi się, że jest to taki wizerunek, jaki powinny prezentować wszystkie partie w Polsce, co wcale nie oznacza, że czasami na pewne sprawy nie należy reagować w sposób zdecydowany. Wydaje się, że to dobry kierunek, uspokojenia debaty politycznej, opierania się na argumentach, a nie emocjach szczególnie w sytuacji kryzysu.

Pytanie jest takie: Czy to jest zmiana autentyczna, czy tylko taki „chwyt marketingowy”, żeby poprawić wyniki w sondażach?
- Każdy czas jest dobry na zmiany i nie zależy to od wskazań sondaży, choć zmiana retoryki PiS na pewno bardziej pomoże niż zaszkodzi. Taki sposób komunikowania pozwala na skuteczniejsze dotarcie do wyborców. To również sposób na pozbycie się pewnej nieprawdziwej etykiety, jaką media przykleiły PiS – owi.

Trudno się oprzeć podejrzeniu, że jak prezes Kaczyński zarządził „od teraz będziemy grzeczni i spokojni”, to cała partia jest grzeczna i spokojna. A jak prezes Kaczyński zarządzi coś innego, to będzie powrót do starych porządków.
- Proszę zauważyć, że proces zmian nie rozpoczął się dziś. Wystarczy spojrzeć na listę polityków prezentujących stanowisko PiS w mediach. Nie pokrywa się ona z tą sprzed roku. Decyzja prezesa Jarosława Kaczyńskiego o uatrakcyjnieniu wizerunku PiS to bardzo dobry krok. Pozwala na eksponowanie nowych polityków, którzy do tej pory nie funkcjonowali w szerokiej świadomości publicznej. Myślę tutaj o takich posłankach jak Aleksandra Natalii-Świat czy Joanna Kluzik-Rostkowska. W tej kampanii również na znaną już Grażynę Gęsicką. Prezentacja szerokiej gamy polityków pozwala na dotarcie do różnego typu elektoratu – zarówno do tego bardzo konserwatywnego i zachowawczego, jaki i do tego bardziej liberalnego, ale wciąż bliskiego PiS – owi.

Wcześniej teza była taka: PiS popełnił w zasadzie w trakcie rządzenia jakieś błędy, natomiast były to raczej drobnostki. Bardziej winne porażki wyborczej są media, bo w normalnym kraju tak znakomity rząd nie może nie zostać wybrany ponownie. Gdy się teraz na to patrzy, zastanawia pewna rzecz. Wiele osób, które były jednymi z głównych twarzy PiS-u i występowały wtedy w mediach uprawiając politykę taką, jakiej życzyłyby sobie władze PiS-u obecnie, odeszły z partii. Na szczęście panu, mimo że należy pan do osób, które mają własne zdanie, udało się uchować. Gratulacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.