Facebook Google+ Twitter

Paweł Samecki komisarzem KE ds. polityki regionalnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-14 18:57

Komisarzem Komisji Europejskiej do spraw polityki regionalnej został Paweł Samecki. Jego kandydaturę zatwierdził Parlament Europejski zdecydowaną większością 360 głosów. 80 było przeciw, 36 wstrzymujących się.

Nowo zatwierdzony komisarz zastąpi Danutę Huebner, która została wybrana na posłankę do Parlamentu Europejskiego. Po przesłuchaniach Paweł Samecki otrzymał pozytywna opinię i został desygnowany przez Konferencję Przewodniczących.


Poza Polakiem zatwierdzeni zostali na komisarzy Algirdas Šemet, który będzie odpowiedzialny za programowanie finansowe i budżet oraz Karela De Gucht, której powierzono sprawy związane rozwojem i pomoc humanitarną.


Desygnowani komisarze przedstawili swoje plany i poglądy komisjom parlamentarnym w pierwszym tygodniu września. Paweł Samecki będzie komisarzem do końca kadencji obecnej Komisji Europejskiej. Kadencja jej upływa w listopadzie, ale zapewne zostanie wydłużona do końca roku w związku z oczekiwaniami na wejście w życie traktatu lizbońskiego. Powołany zostanie wtedy nowy skład Komisji. W środę Parlament będzie głosował nad powierzeniem Jose Barroso drugiej pięcioletniej kadencji przewodniczenia Komisji Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.