Facebook Google+ Twitter

Paweł Sky - Posters for Bródno

Paweł Sky w plakatach składających się na wystawę pozwala korespondować ze sobą swojemu zawodowi – jest projektantem i grafikiem komputerowym – oraz pasji – animacji kultury.

 / Fot. Paweł SkyW sobotę, 15 listopada, o godzinie 18.00 w Domu Kultury Świt odbędzie się wernisaż wystawy Pawła Sky’a „Posters for Bródno” z elementami performance’u. Goście wydarzenia będą mieli możliwość współtworzenia ostatecznego kształtu wystawy. Sky zaprasza wszystkich chętnych, by wykorzystując zaprojektowane przez niego druki, stworzyli kolaż, który stanie się pełnoprawną częścią wystawy. Podczas wydarzenia zagra DJ Kukladread, a o poczęstunek zadba Café Świt – najlepsza kawa na Bródnie.

Paweł Sky w plakatach składających się na wystawę „Posters for Bródno” pozwala korespondować ze sobą swojemu zawodowi – jest projektantem i grafikiem komputerowym – oraz pasji – animacji kultury. W ramach wystawy w Domu Kultury Świt zaprezentuje wybór prac z lat 2000-2014 awizujących, a z perspektywy czasu także dokumentujących, wydarzenia kulturalne rozgrywające się w bliskiej mu przestrzeni bródnowskiego blokowiska.

Twórca przyznaje, że wystawa w DK Świt jest dla niego wydarzeniem niezwykłym – to tu, jako dziecko, rozpoczął swoją przygodę z „polską szkołą plakatu”. Przychodząc do Kina Świt na seanse z taką samą atencją analizował filmowe plakaty, co same filmy. Historia zatoczyła koło – w ramach współpracy z DK Świt teraz to Sky projektuje plakaty do cykli filmowych. W projektach Sky’a odnaleźć można inspriację „polską szkołą plakatu”, a także nawiązania do stylistyki znaków drogowych i graffiti. Widać wyraźnie, jak na przestrzeni lat udało mu się wypracować autorski styl, a plakaty, które tworzy dla Kina Świt stały się swoistą wizytówką instytucji.

Prace Sky’a doceniono między innymi na 4 Międzynarodowym Konkursie Znaków Graficznych w Nowosibirsku, gdzie w 2004 roku otrzymał nagrodę Silver TaMga. Rok 2004 przyniósł mu także zwycięstwo w konkursie Obsesja Papieru w kategorii „praca użytkowa”. W 2011 roku jedenaście plakatów Sky’a z cyklu „Civil War” oraz „WARsaw” uświetniło 15. Salon Plakatu Polskiego w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Pełniejsza prezentacja cyklu „WARsaw” odbyła się w Galerii W-Z w Warszawie, gdzie w maju 2013 roku miał miejsce wernisaż debiutanckiej wystawy Pawła Sky’a.

„Oglądanie plakatu to lektura emocjonalna, którą trzeba przeżyć, tak jak dobrą poezję” - celnie podsumowuje działalność artysty Rafał Nowakowski w tekście „Paweł Sky: Wizualna rebelia".

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Bródno SKY


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.