Facebook Google+ Twitter

Paweł Totoro Adamiec: Inspiracje z natury a fotografia kreatywna

Z wykształcenia jest architektem krajobrazu, co w jego pracach artystycznych uwidacznia się zamiłowaniem do umiejscowienia postaci w otoczeniu przyrody.

Pustelnica / Fot. Paweł AdamiecWraz z zainteresowaniem się przez Pawła Adamca fotografią, pojawiła się możliwość Frozen / Fot. Paweł Adamiecuwieczniania nie tylko samych osób, ale także charakteryzacji. Pozwoliło to na zachowywanie ducha koncepcji na dłużej. Wychodząc z założenia, że dobrze jest odpowiadać samemu za wszystkie sprawy, na potrzeby sesji zaczął zajmować się wizażem, wykonywaniem fryzur, a także projektowaniem i szyciem strojów.Często do tworzenia charakteryzacji bądź stylizacji, wykorzystuje on różne naturalne surowce. Powstają z nich zarówno kostiumy, rekwizyty czy nakrycia głowy. Stosuje głównie elementy roślinne, takie jak drewno, wiklinę, derenie, suszone owoce i liście. Często używa również nietypowych materiałów, jakimi są papier, sznurki, resztki materiałów, czy drutu, a także różnego rodzaju folie i taśmy przylepne oraz wiele innych przedmiotów codziennego użytku.
Predators / Fot. Paweł Adamiec
Niestandardowe projekty ubiorów czy wyglądu przestrzeni powstają w celu ukazania zaskakującej formy, nadania nowego symbolicznego znaczenia istniejącym już rzeczom, a także rozbudzenia w odbiorcy zmysłu interpretacyjnego.

- Na sesje zdjęciowe wybieram przeważnie klimatyczne miejsca na łonie natury. Pozwalają one na wydobycie wyjątkowości kreacji i nadanie fotografii niezbędnego przekazu. Ukazuję mocno zniekształconą i często abstrakcyjną rzeczywistość, wraz z wprowadzonymi w nią osobliwymi postaciami - o swojej pracy mówi fotografik Paweł Adamiec.
Swan Tales / Fot. Paweł AdamiecThe bird hunter / Fot. Paweł Adamiec
Zdaniem Pawła, pomysły artystyczne w jego głowie rodzą się zupełnie spontanicznie, kiedy na co dzień zajmuje się badaniem i projektowaniem krajobrazu. - Wystarczy odrobina estetycznej wrażliwości i fantazji, żeby wyobrazić sobie aranżacje sceny czy wygląd postaci skonfrontowane z przyrodą. Często jest to widok naturalnych barw dla danej pory roku, z jej charakterystycznymi oznakami i pogodowymi, zmiennymi zjawiskami. Jednym słowem sztuką jest to, co daje nam świat - dodaje artysta.
autoportret / Fot. Paweł Adamiec
Paweł Totoro Adamiec pragnie zaprosić na autorską wystawę swoich prac (wernisaż połączony z videoprezentacją) pt. Metamorfozy. Impreza odbędzie się w piątek 11.02. 2011 r. o godz. 19.00. w Galerii Pomost (DDK Czechów) J. Kiepury 5
Kino ABC.

paweladamiec.pl
totoro919.digart.pl plakat reklamowy / Fot. Paweł Adamiec

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ania Kiedroń
  • Ania Kiedroń
  • 13.03.2011 19:07

Żenujące

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Sobocka
  • Anna Sobocka
  • 08.02.2011 21:23

Bardzo żałuję, że nie będzie mnie wtedy w lublinie... Czekam na recenzje z wystawy ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo oryginalne & kreatywne prace artystyczne. Interesujący reportaż. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
PawełAdamiec
  • PawełAdamiec
  • 08.02.2011 18:28

zarówno jedno i drugie :) i "dobra praca" i "ciężka zabawa" :) pozdrawiam TOTORO

Komentarz został ukrytyrozwiń
vonseduce
  • vonseduce
  • 08.02.2011 18:14

A może Pani redaktor artysta "dobrze bawi się" tworzeniem, bo podczas to chyba ciężka praca..tak mi się wydaje..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, forma oryginalna i zaskakująca.
Myślę, że artysta dobrze się bawi podczas tworzenia.
Interesujące :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.