Facebook Google+ Twitter

Paweł Zarzeczny popiera chuliganów?

Dziennikarz sportowy Paweł Zarzeczny słynie ze swoich ciętych komentarzy. W związku z wydarzeniami na stadionie w Bydgoszczy, dziennikarz "Polski The Times" napisał kontrowersyjny felieton, który obraża m.in. "Solidarność".

Paweł Zarzeczny należy do grona naczelnych krytyków polskiego sportu. Cięgi od eksperta Orange Sport w przeszłości zbierali m.in. Adam Małysz, reprezentacje polskiej piłki nożnej oraz koszykówki. Kilka dni temu w gazecie "Polska The Times" pojawił się nowy artykuł kontrowersyjnego dziennikarza, zatytułowany: "Cud w Zalesiu, czyli Legia wygrała z Barceloną". Felieton dotyczył starcia między kibicami Lecha Poznań a kibicami warszawskiej Legii podczas finału Pucharu Polski. Wspomniany tekst stał się manifestem poparcia dla stadionowych chuliganów.

Porównania, jakich użył Zarzeczny, są naprawdę niesmaczne. Przytoczę kilka cytatów:

Czy wy nie zdajecie sobie sprawy, że ci chłopcy w kapturach nie są bandytami, tylko samodzielnie myślącą grupą, zorganizowaną jak kiedyś Solidarność - oddolnie, nie odgórnie - że są patriotami. No tak, ktoś wyłamał krzesełko - ale czy Wałęsa nie przeskakiwał też przez płot? Przecież według was powinien zgłosić się najpierw do biura przepustek w stoczni.

Dla piłkarskiego eksperta, członkowie "Solidarności", którzy walczyli o wolną Polskę to bandyci, a prezydent Lech Wałęsa został zrównany do stadionowego chuligana...

Nie ma chyba lepszego przykładu jak Daniel Cohn-Bendit, który niegdyś rozpoczął rewoltę w Paryżu. Władze, żeby go zohydzić, pisały, że jest niemieckim Żydem, na co studenci wznieśli transparenty: "Wszyscy jesteśmy niemieckimi Żydami!". Dziś Daniel jest posłem europarlamentu.

W tym przypadku Zarzeczny sięga do historii Francji i wydarzeń z 1968 roku, jednak zamieszki z Paryża nie mają nic wspólnego z burdami w Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

seba
 • seba
 • 27.10.2011 16:38

dziecko, zrób 1/10 tego co Zarzeczny, przeżyj tyle, wypij tyle, pisz dla tylu gazet co on i wtedy dopiero zacznij komentować to co Paweł pisze

Komentarz został ukrytyrozwiń
joanteel
 • joanteel
 • 10.05.2011 21:38

Przed wyborami na prezydenta Jarosław nie zawahał się chwalić na Śląsku najlepszego sekretarza PRL towarzysza Gierka teraz stanął po stronie kiboli.W Anglii premier PANI TACHER zrobiła porządek z kibolami
skutecznie.Na Krakowskim Przedmieściu Jarosław lubi występować w teatrzyku podpuszczając starsze osoby.
Teraz w swojej karierze wybrał temat dyscypliny na stadionach.Wybraliśmy pomniki zamiast autostrad .
W Anglii ślub stulecia,powszechna radość.Na stadionach porządek,wysoki pozom futbolu.Polakom-"nic nie pasuje".Skoro nasi kibice z Lecha Poznań byli na stadionie Manchester City i potrafili zachować się i wykazać
się kulturą w Anglii ,to stać ich na dyscyplinę w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 10.05.2011 10:47

"Oddolnie"organizowali się również faszyści."Chłopcy"z pochodniami nie byli bandytami,ale niemieckimi patriotami...itd.
Pan Zarzeczny zagubił proporcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danald Frajek
 • Danald Frajek
 • 09.05.2011 20:31

Brawo panie pawle chociaz jedyny dziennikarz ktory mowi prawde. Ja sie dziwie ile osob jest zmanipulowanych przez TVN i GW. Czy wy wiecie ,że Piotr Staruchowicz to absolwent akademii sztuk pieknych o tym GW nie wspomina. Lepiej niech tusk to PO ten rząd zajmą się walką z bezrobociem wśród młodego pokolenia które sięga blisko 50%. Albo cenami mieszkan kredyty na 40 lat i na zydowskich warunkach. Brawo panie pawle jestem za panem jak również za kibicami.
PS. A te osoby które nigdy nie były na meczu ligowym jak rownież nigdy nie kibicowały to niech sie nie wypowiadaja bo robicie wioche i wstyd. Trabke w pape i na siatkowke !!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman Koźmiński - trochę mnie dziwi, że nasi kibice sa tacy myslący na temat premiera. Zjawisko kiboli przyszło do nas z zachodu i o ile pamiętam to w Anglii rozpoczeła sie ostra walka z tymi "myslącymi ludźmi". Skuteczna podobno; tyle, że tam pani Tatcher chyba nikt z powodu walki z kibolami nie obrzucał błotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 09.05.2011 02:52

@roman koźmiński
Coś Panu się pomyliło. czy to oznacza ze gdy nie będę zgadzał się z pana zdaniem czy poglądami to mogę Panu dać po po prostu w mordę a Pan nazwie mnie myślącym i nie dającym się manipulować bystrzachą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że nie powinno się doszukiwać wśród kibiców orientacji politycznych, a już na pewno nie wolno ich generalizować. Jestem pewien, że wśród kibiców klubów są zwolennicy wszystkich partii i poglądów. Nie wciągajmy ich w spory polityczne, bo będzie to tylko kolejny powód do awantur.
Szczęśliwie protest kibiców warszawskiej Legii odbył się elegancko a kontekst polityczny był minimalny i tak naprawdę dotyczył tego co kibicom najbliższe - chcą kibicować na stadionach. Jak historia pokazała to nie zamykanie stadionów zmienia zachowanie kiboli. Jestem w stanie założyć się o wszystko, że zarówno na kiboli jak i na wszyskich bandziorów jedynym wyjściem są NIEUCHRONNE i bardzo dolegliwe kary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Panie Kożmiński ,aby dyskutować o kibicach trzeba przynajmniej bywać na meczach;)Myślę ,że podobnie jak Prezes Jarosław nie bywa Pan na stadionach.Bezmyślni klakierzy Prezesa powtarzają jak zwykle głupoty;)
Jarosław chyba cierpi na amnezję?Ciężko mu wypowiedzieć słowa"Nie poradziliśmy sobie z tym problemem".
Czy to nie komisarz Warszawy,pełniący obowiązki po Lechu Kaczyńskim w 2006 roku wystąpił z wnioskiem o zamknięciu stadionu Legii?Czy Jarosław wtedy potępił tą decyzję?Ależ nie!
Czy to nie Pis wprowadził bezmyślne sądy 24 godzinne,nie myśląc o stronie formalnej takich sadów,które nie zadziałały ,a przyniosły tylko straty finansowe ?
Tusk powinien dawno zrobić porządek z kibicami,ale oczywiście nie chciał się narażać.
A teraz ludzie pokroju Pana Kożmińskiego (nie mający pojęcia o stadionach i kibicach) doszukują się gry politycznej w decyzji Tuska;)
Już jak się Pan wypowiada to przynajmniej niech Pan pisze na temat,ewentualnie niech Pan kopiuje swój komentarz "a wszystko przez Tuska..."Ma Pan racje w jednym ,kibice to nie stado baranów którymi można manipulować,w przeciwieństwie do Pana;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
 • Jola
 • 08.05.2011 21:48

A PiS dodatkowo wspiera kiboli pisząc na swojej stronie, że są patriotami!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 08.05.2011 21:30

Masakra ! zbuntowany staruszek ,pewnie dlatego nie pojawia się w mediach elektronicznych bo zachowuje się jak "kibol". Zasięg tej gazety jest niewielki bo to gazeta stołeczna i nadzieja ,że niewielu to przeczyta. 150 osób + [- } na stadionie to ta grupa zbuntowanych ? a te pozostałe kilkanaście tysięcy to kto? zbyt grzeczni ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.