Facebook Google+ Twitter

Pawełek traci siły - apel o pomoc

Cena ok. 40 tysięcy złotych jest równa jednego miesiąca życia chłopca

Pawełek Runge / Fot. Dorota PezoPawełek Runge cierpi na nieuleczalne schorzenie genetyczne, jakim jest choroba Niemanna Picka II C. Jest to choroba atakująca centralny układ nerwowy oraz narządy wewnętrzne, upośledza funkcje poznawcze i ruchowe, a nawet doprowadza do śmierci. Od drugiego miesiąca życia Pawełka jego rodzice żyją z wyrokiem śmierci dziecka. Jedyną szansą na życie Pawełka jest podanie mu leku Zavesca, Miesięczna dawka leku w Polsce kosztuje około 40 tysięcy złotych. Niestety, to przekracza możliwości finansowe jego rodziców. Już dziś nie starcza im środków na specjalną dietę i rehabilitację. Rodzice chłopca są bliscy załamania a stan zdrowia ich dziecka bardzo sie pogorszył.Po wielu staraniach nie otrzymali z NFZ refundacji leku ratującego życie dziecka.

Pawełek wymaga stałej opieki, rehabilitacji, specjalnej diety i bardzo rogiego medykamentu jakim jest Zavesca. Chłoiec bardzo cierpi nie moze chodzic ma słabe kości,nawet raczkowanie sprawia mu duże problemy. Pawełek przestaje się bawić zabawkami ponieważ jego raczki są również bardzo słabe.Pawełek bierze udział w ćwiczeniach
manualnych,pedagogicznych,psychologicznych i równiez kożysta z wizyt u logopedy.
Zwracam się do Państwa z proźbą, a wręcz błagam abyście pomogli rodzicom Pawełka wygrać z niesprawiedliwością. Ceną tej walki jest życie dwuletniego dziecka.Niestety choroba w bardzo szybkim tempie zaczęła niszczyć organizm dziecka i dziś uśmiech zastąpił płacz i krzyk chłopca. Choroba Niemanna Picka typu C jest nieuleczalna ale można ją zatrzymać i zachamować jej rozwój w organizmie dziecka. Cena ok. 40 tysięcy złotych jest równa życiu chłopca.
Dlatego wraz z rodzicami, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe leczenia naszego podopiecznego Pawełka. Wierzymy, iż jest wielu ludzi dobrej woli i być może nasz podopieczny będzie miał to szczęście, że zechcecie mu pomóc. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.