Facebook Google+ Twitter

Pawlak chce elektrownię atomową w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-05 22:54

Awaria w Elektrowni Atomowej na Słowenii do której doszło w środę nie ostudziła zapałów polskich polityków. Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak nadal uważa, że elektrownia atomowa jest Polsce potrzebna.

Waldemar Pawlak podkreślił, że ostatnia awaria w elektrowni w słoweńskim Krsku, nie jest argumentem za tym, aby rezygnować z tych planów. Przypomniał też, że stosowane dziś rozwiązania są tak zaprojektowane, by eilminować zagrożenie dla środowiska. Jednak wicepremier nie potrafi powiedzieć, kiedy taka elektrownia mogłaby w Polsce powstać. Jego zdaniem należy położyć nacisk na większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, na przykład wód geotermalnych.

Premier Pawlak zapewnia, że rząd poważnie traktuje kwestie energetyki jądrowej. Podjęte zostaly już działania mające na celu nawiązanie współpracy z Litwą przy budowie elektrowni w Ignalinie.
W środę wieczorem władze Słowenii poinformowały, że doszło do awarii elektrowni Krsko, w południowo-wschodniej części kraju. Powodem awarii był wyciek w systemie chłodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.