Facebook Google+ Twitter

Pawlak: Krzyż nikomu nie przeszkadzał

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-09-24 08:21

Wicepremier Waldemar Pawlak w czwartek był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i". Komentował sprawę umowy z Rosją o dostawę gazu. Olejnik zapytała premiera także o przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Waldemar Pawlak / Fot. Wikipedia.pl- Gdyby do tej sprawy podchodzić z wyobraźnią, to można równie dobrze powiedzieć, że nie ma sprawy - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier. - Przecież ten krzyż nikomu tam nie przeszkadzał. Samochody, ludzie, przechodnie mogli sobie spokojnie przechodzić - dodał.

Zdaniem ministra gospodarki, agresja jakiej byliśmy świadkami przez ostatnie tygodnie w centrum Warszawy była niepotrzebna i na pewno "nie tego życzyliby sobie ci, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu". - Nikt nie jest bez winy - powiedział premier. Nie wskazał jednak konkretnie, kto jest winny zaistniałej sytuacji.

Zapytany o najodpowiedniejsze miejsce postawienia pomnika, upamiętniającego ofiary katastrofy, wicepremier Pawlak odpowiedział, że najważniejsze jest, aby to upamiętnienie było szczere. - Pomnik może stanąć na Krakowskim Przedmieściu, może też stanąć w innym miejscu. Po katastrofie mówiłem, że dobrze by było żebyśmy postępowali tak, żeby ofiary tej katastrofy były z tego dumne - odparł Pawlak. - Jeżeli tylko to będzie szczere, to nie będzie nikomu przeszkadzać - dodaje.

Wicepremier wyraził też ubolewanie, że ludzie, którzy nawołują do bycia tolerancyjnymi sami są nietolerancyjni wobec "uczuć religijnych". - Zdumiewające jest to, że ludzie, którzy bardzo dużo mówią o tolerancji równocześnie są dziwnie nietolerancyjni dla pewnych tradycyjnych zachowań czy uczuć religijnych - powiedział.

Według Waldemara Pawlaka, powinniśmy starać się zrozumieć zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ tak osobista tragedia jaka go dotknęła zawsze "mocno odkłada się na życiu osobistym i wewnętrznym".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

> Pawlak: Krzyż nikomu nie przeszkadzał

M.in. mnie przeszkadzał...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.09.2010 11:42

Przyciśnięty w Sejmie do muru Pawlak oświadczył, że treść umowy gazowej z Rosją możemy zmienić. Nic nie stoi podobno na przeszkodzie, by nie wydłużać okres dostaw gazu do 27 lat. Wielki z niego negocjator. Dziwię się od dawna premierowi Tuskowi, że jeszcze go toleruje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.09.2010 11:23

Pawlak broni jak lew umowy z Rosją. Tymczasem ta umowa jest tak zła, że powinniśmy jak najszybciej rozpocząć negocjacje w prawie zmiany jej warunków. Pawlak odpowie personalnie za błędy PO. Wyborcy go rozliczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.09.2010 11:22

Proszę spojrzeć na historię pana Pawlaka. Jest już posłem ponad 10 lat, nieprzerwanie, a więc strategia przyklejania daje efekty.

Na szczęście, arena polityczna w 21. wieku ewoluuje, i tak niejacy politycy znikają.

PS. Jak można wytykać komuś "nietolerancję na postawy moralne", skoro samemu żyje się od wielu lat w konkubinacie, który nie jest uznawany przez kościół katolicki, sama zaś zdrada i cudzołóstwo jest grzechem. Czemu taki człowiek, który publicznie łamie szóste przykazanie poucza Polaków, że są niemoralni?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.09.2010 10:43

PSL od zawsze był partią koniunkturalną, zero konkretów. Czy ktoś zna program tej partii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sprawie negocjacji z Rosjanami mam wiele zastrzeżeń do Pana Pawlaka a zaufanie do PSL spada do "0".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawlak, zawsze musieliscie "przykleić" się do innych ugrupowań, żeby przetrwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
 • Tadeusz Zaj
 • 24.09.2010 09:33

Koniunkturalizm, jak zwykle u Pawlaka, wszak idą wybory...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.09.2010 09:12

To dlaczego nie korzysta z poradni psychoterapeutycznej? Jest tylko człowiekiem, nie politycznym cyborgiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.