Facebook Google+ Twitter

Pawlak: Mogliśmy działać bardziej energicznie w sprawie stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-19 08:09

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział, że kolejne polskie rządy mogły przed wstąpieniem do Unii Europejskiej wprowadzić mechanizmy, które pozwoliłyby rozliczyć pomoc publiczną dla stoczni.

Pawlak przyznał, że także rząd koalicji PO-PSL mógł zadziałać energiczniej w sprawie prywatyzacji zakładów w Gdyni i w Szczecinie.
Wicepremier uważa, że politycy i związkowcy nie powinni teraz, jak to ujął, "płakać nad rozlanym mlekiem", ale skupić się nad działaniu, które pozwoli wyeliminować podobne błędy na przyszłość. Waldemar Pawlak zaapelował przy tym by w wyborach do Parlamentu Europejskiego oddać głos na polityków, którzy wywodzą się z regionu, w którym kandydują i znają jego problemy.
Wicepremier i minister gospodarki wyraził przekonanie, że przemysł stoczniowy w Polsce nie będzie odgrywał takiej roli jak dawniej. Zaznaczył, że polskie stocznie nie są w stanie konkurować z zagranicznymi producentami w konstrukcji prostych, tanich statków, ale mogą z nimi rywalizować przy produkowaniu statków zaawansowanych technicznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.