Facebook Google+ Twitter

Pawlak: Nie ma realnego kryzysu finansowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-27 08:38

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że w Polsce nie ma realnego kryzysu finansowego. Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział, że w przypadku naszego kraju obserwujemy jedynie pewne zagrożenia wynikające z zawirowań na rynkach światowych.

Waldemar Pawlak uważa, że jeśli polscy politycy i ekonomiści będą postępować rozsądnie, uda się uniknąć negatywnych skutków związanych z kryzysem finansowym. Minister gospodarki nie wykluczył rządowego wsparcia dla instytucji finansowych. Zastrzegł, że w przypadku udzielenia pomocy, skarb państwa powinien wziąć w zastaw akcje przedsiębiorstwa, któremu udziela pożyczki.

Waldemar Pawlak jest zdania, że choć przyjęcie przez nasz kraj unijnej waluty jest odległą perspektywą, już teraz należy rozpocząć działania mające ją wprowadzić. Minister gospodarki uważa, że obecnie można wprowadzić rozwiązania w zakresie rozliczeń międzywalutowych. Zdaniem Waldemara Pawlaka pozwoli to polskim przedsiębiorcom prowadzić rachunki w walutach wymienialnych oraz zmniejszy ryzyko kursowe.

Minister gospodarki jest zdania, iż w obecnym kryzysie własna waluta jest zabezpieczeniem, które chroni nasz kraj przed drenażem i wycofywaniem z Polski kapitału zagranicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.