Facebook Google+ Twitter

Pawlak: Nie wierzę w emerytury. Trzeba zadbać o relacje z dziećmi

Wicepremier oraz minister gospodarki, Waldemar Pawlak powiedział, że nie wierzy w państwowe emerytury i zna inne sposoby inwestowania w swoją starość. Według szefa PSL zamiast liczyć na emeryturę należy "zadbać o relacje ze swoimi dziećmi". Wypowiedź szefa PSL-u całkowicie zaskoczyła premiera Tuska,który powiedział, że Pawlak chyba się przejęzyczył.

Sonda

Co sądzisz o wypowiedzi Pawlaka?

 / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski"Czy te uniesione oczy o czymś świadczą" - zapytała Katarzyna Kolenda-Zaleska zaskoczonego wypowiedzią swojego koalicyjnego sojusznika, premiera Tuska.

Donald Tusk zazwyczaj bardzo sprawnie i umiejętnie wychodził z podobnych, podbramkowych sytuacji - nie tym razem. Zakłopotanie na jego twarzy, było aż nadto widoczne. Trudno mu się dziwić, w końcu jego najważniejszy partner, z którym rządzi przez ponad 4 lata, stwierdził, że nie wierzy w państwowe emerytury i to w takim momencie, w którym premier Tusk konsultuje się z przedstawicielami innych partii w sprawie reformy emerytalnej - informuje TVN

Słowa te padają z ust ministra gospodarki, szefa PSL, partii, której ludzi zarówno w tym, jak i poprzednim rządzie mieli dużo do powiedzenia w ministerstwie pracy. Pawlak wie co mówi? Jest się czego bać?

Takie uczucie lęku dotknęło Grzegorza Napieralskiego. "Czyli co, mamy pakować manatki, i wyjeżdżać stąd" - zapytał przerażony. Jarosław Kaczyński z kolei udowodnił, że jest realistą. "Fakt, iż mówi to minister gospodarki, świadczy o tym, że finanse publiczne są w fatalnym stanie" - powiedział prezes PiS. Z kolei Janusz Korwin-Mikke od lat ostrzegał przed takim stanem, mówił o nieuchronności bankructwa ZUS-u, o konieczności zapaści tego systemu. Dla wielu był wtedy oszołomem, który opowiada bzdury. Czy nadal nim jest?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

hanna
 • hanna
 • 19.02.2012 14:42

Tusk mydli ludziom oczy tłumacząc potrzebę przedłużania lat pracy dla naszego dobra. Bredzi o niżach demograficznych, braku rąk do pracy i świetlanej przyszłości dla wielu dyskryminowanych dziś kobiet. Nikt z tego nic nie rozumie, bo to się ani kupy ani ....... nie trzyma.
Wystarczyły 3 zdania Pawlaka i wszystko stało się jasne.

Proponuję Waldemara Pawlaka na rzecznika prasowego rządu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czego mielibyśmy się spodziewać po przedstawicielu partii, która w sejmie znajduje się wyłącznie dla kasy, ciepłych posadek i przywilejów? Przecież tu nie chodzi o jakieś rządzenie tylko o zwyczajny podział dóbr między zwycięzców.
Pawlak nie musi wierzyć w emerytury, bo on swoją ma zaklepaną, a reszta świata niech się zajmie wychowywaniem następców żeby ich utrzymywali...

Komentarz został ukrytyrozwiń
EWA B
 • EWA B
 • 19.02.2012 11:33

NIECH ODDA ZUS SKŁADKI Z KAPITAŁU POCZATKOWEGO A JA SAMA ZADBAM O SIEBIE ,ZUS MA OKROPNĄ OPINIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
EWA B
 • EWA B
 • 19.02.2012 11:23

ZUSY ZABIERAJĄ CHORYM RENTY ,RZĄD NIE MA SZACUNKU DO POLAKÓW SZUKAJA OSZCZĘDNOSCI W NARODZIE .DLACZEGO NIE ZACZNĄ OD SIEBIE IH STAC JEST NA LUKSUSOWE ŻYCIE PAMIĘTAM JAK JARUZELSKI POWIEDZIAŁ RZĄD SIĘ WYZYWI A NARÓD DA SE RADĘ ,CZY DALEJ SIĘ TAK DZIEJE NIE BYŁAM ZA PO ,BO TA PARTIA TO JEST DLA BOGATYCH

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
 • Sumienie Narodu
 • 19.02.2012 10:59

Pawlak o ZUS-ie - PIERDU PIERDU
Pawlak o rolniczym KRUS-ie - CICHO, SZA.

A WIĘC PRZECHODŹCIE DO KRUS-u,
tam dopiero są kręcone wały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 19.02.2012 10:54

na koniec kadencji tej koalicji, a w szczególności na koniec kadencji PO i Tuska
Naród zapomni nie tylko jak wyglądają emerytury, ale nawet
jak wygląda chleb powszedni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów się potwierdza, że prawdę, my Polacy, mamy gdzieś... Przecież, to co powiedział Pawlak, to każdy ekonomista wie, że to 100 procentowa prawda. Domagaliśmy się jej - więc mamy "kawę na ławę", a że jest to wyjątkowo ciężkie do zaakceptowania dla wszystkich tych, którzy myślą, że jakakolwiek władza dla nich coś robi - to zupełnie inna bajka.

Zgadzam się z Panią Jadwigą, że jest to w ustach "zawodowego" parlamentarzysty - cynicznie wykorzystującego tę wiedzę - wyjątkowo bezczelne, ale za to bardzo prawdziwe. Taki swoisty kubeł zimnej wody na tych prawych obywateli.

Jak politycy łżą w żywe oczy - źle, gdy wywalają całą prawdę - jeszcze gorzej... I jak tu rządzić takim narodem, zastanawia się prawdopodobnie teraz biedny Pawlak?

Komentarz został ukrytyrozwiń
chickenrun
 • chickenrun
 • 18.02.2012 21:24

Może tak skończyć z tą FIKCJĄ jaką jest ZUS. Skoro etatowy członek rządu (czyścić? czyścić) to mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanna
 • Hanna
 • 18.02.2012 18:29

Po 46 latach płacenia składek na ZUS będę mogła liczyć jedynie na wycug u własnych dzieci.
Ach, gdybym miała jakieś oszczędności...

Komentarz został ukrytyrozwiń
rok12
 • rok12
 • 18.02.2012 17:59

najwiekszy len 3 RP to PAWLAK moze by ktos tego BUCHAJCA rozliczyl z jego pracy ??? gdzie zielona wyspa BUCU wiejski,,,,,cieszy sie wiecznie jakby byl na HAJU

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.