Facebook Google+ Twitter

Pawlak: Nie zrezygnuję z bycia szefem Ochotniczej Straży Pożarnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 16:03

Wicepremier Waldemar Pawlak zapewnił, że mimo publikacji "Dziennika" nie ma zamiaru rezygnować z funkcji szefa Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie wyklucza za to wystąpienia na drogę sądową przeciwko wydawcy gazety za publikację na jego temat.

Wczoraj "Dziennik" napisał o powiązaniach biznesowych kolegów i rodziny prezesa PSL z Ochotniczą Strażą Pożarną.

Wicepremier Pawlak zapewnił, że nie ukrywa niczego ze swej działalności biznesowej i społecznej, a finanse OSP są jawne i dokładnie kontrolowane. Dodał, że nie widzi niczego złego w tym, że niektóre usługi na rzecz OSP wykonują firmy, których właścicielami są osoby znane mu. Zapewnił, że o wyborze tych właśnie wykonawców zdecydowały korzystne oferty, a nie prywatne kontakty.

Według niego większość informacji, które udało się zdobyć dziennikarzom "Dziennika" można znaleźć w rejestrach sądowych. Między innymi informacje na temat jego udziałów w spółkach, w tym w spółce 3i. To właśnie ta spółka obsługuje informatycznie Zarząd Główny OSP.

Waldemar Pawlak podkreślił, że w publikacji znalazły się informacje prawdziwe, ale i insynuacje.

Zarzucił też autorom tekstu nierzetelność. Uważa, że artykuł był inspirowany, a prawdziwym powodem publikacji jest jego nieugięta postawa w sprawie opcji walutowych. Przypomniał, że "Dziennik" od kilku tygodni krytykuje jego pomysł walki z opcjami. Wicepremier dodał, że mimo, iż wierzy w uczciwość autorów tekstu, to nie wyklucza, że publikacja powstała na zamówienie niemieckiego wydawcy Axel Springer.

Dziś doszło do spotkania Waldemara Pawlaka z premierem Donaldem Tuskiem. Według relacji szefa PSL, spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze, a podczas rozmowy nie padła sugestia, że powinien zrezygnować z funkcji szefa OSP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.