Facebook Google+ Twitter

Pawlak: Sposób wyboru prezydenta nie zmieni się

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-25 08:25

Waldemar Pawlak uważa, że sposób wyboru prezydenta nie zmieni się do najbliższych wyborów. Wicepremier wyraził przekonanie, że propozycje zmian ustrojowych, przedstawione przez premiera Donalda Tuska, nie znajdą obecnie poparcia.

Pawlak powiedział jednak w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że warto podjąć dyskusje o zmianach w konstytucji. Najważniejsze problemy to, jego zdaniem, kompetencje prezydenta i rola Senatu.

Zdaniem wicepremiera, prezydent powinien zajmować takie miejsce w systemie konstytucyjnym, aby nie ingerował w kompetencje rządu.

Waldemar Pawlak powiedział, że koalicja rządowa nie ma woli powrotu do nowelizacji ustawy medialnej. Dodał jednak, że w tej lub następnej kadencji Sejmu trzeba rozstrzygnąć sprawę kształtu mediów publicznych i ich finansowania.

Wicepremier powiedział, że media te powinny być otwarte nie tylko na polityków, ale też na środowiska samorządowe, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Zdaniem Waldemara Pawlaka, środowiska te mogłyby pomóc mediom publicznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.