Facebook Google+ Twitter

Pawlak vs Tusk - opada kurz po awanturze emerytalnej

Po kilkudniowej wojnie psychologicznej, politycy dogadali się - przynajmniej w teorii. Konflikt polityczny między PSL i PO, na tle projektu emerytalnego, zaczyna się kończyć. Bo jak mawiał słynny prezydent USA, Abraham Lincoln: "Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca". Czy to też oznacza koniec zmian w zapowiedzianym systemie emerytalnym?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaNiedawno wicepremier Waldemar Pawlak powiedział Polakom, że nie można dawać wiary w państwowe emerytury wypłacane z ZUS. Dał, więc sygnał, że przyszłość dziś zaznaczy się tragedią dla przyszłych emerytów. Zatem, kto poprze projekt emerytalny Platformy, w tym pracy do 67 lat, ten bardzo źle zrobi: swoim dzieciom, wnukom i dalszym pokoleniom. Premier Tusk, powiadomiony na gorąco o tym "numerze" podwładnego, skrzywił się w zaskoczonym uśmieszku, po czym sprytnie rzekł, że Pawlak się przejęzyczył. Opozycyjni politycy byli zdania, że nadchodzi kres koalicji: PO-PSL. A przebiegły w kalkulacjach Janusz Palikot natychmiast wysłał sygnały, że jest gotów wejść do współpracy z Platformą.Minęły dwa dni i przebiegły jak przysłowiowy lis oraz zręczny polityk Donald Tusk ogłosił, że PO i PSL będą szukać wspólnego mianownika w trudnych rachunkach "ułamków" politycznych, dotyczących stanowiska w sprawie przyszłych emerytur. Zapowiedział jednocześnie, że w poniedziałek 27 lutego 2012 roku, odbędzie się spotkanie prezydiów PO i PSL, na którym politycy obu partii "będą szukali wspólnego stanowiska w sprawie zmian w systemie emerytalnym" – informuje gazetaprawna.pl. Premier Tusk podkreślił, że zależy mu, aby projekt emerytalny był koalicyjny. Tak, więc bomba tykającej "rozwałki" koalicji, została rozbrojona przez sapera-premiera.

Przypomnijmy, że wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, przed kilkoma dniami - zapytany przez dziennikarkę telewizyjną - powiedział do kamery: "Ja nie za bardzo wierzę w państwowe emerytury, staram się zabezpieczyć tę przyszłość właśnie i przez oszczędności, i przez dobre relacje z moimi dziećmi, bo liczę, że to będzie pewniejsze niż te liczne, chimeryczne państwowe rozwiązania".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

majko
  • majko
  • 22.02.2012 17:37

szanowni iternauci opamietajcie sie PAN PAWLAK W SWOIM SZYDERCZYM USMIESZKU ROBI NAS WSZYSTKICH W BAMBUKO TE TRZY LATA DLA KOBIET TO JEGO CWANY WYBIEG BO MA DOTYCZYC TYLKO KOBIET ZWIAZANYCH Z ROLNICTWEM [oczym lisek hytrusek juz nie mowi glosno a wiec dba tylko o swoje podwurko ] kobiet z miasta to niedotyczy obojetnie czy zosia i malgosia razem pracuja cale lata to tylko zosia poszla by szybciej na emeryture bo jest ze wsi taka jest sprawiedliwosc pana PAWLAKA pan premier ma racje ze nato niepozwala

Komentarz został ukrytyrozwiń
mnsg
  • mnsg
  • 22.02.2012 15:25

Koniec Tuska jest bliski, nie chce go połowa członków i sympatyków PO, nie chce go 70 procent Polaków, nie chcą go widzieć na tym stanowisku USA i Rosja, więc na co ten człowiek czeka. Nie sprawdziła się neoliberalna, antyspołeczna polityka jego ugrupowania, pod innymi hasłami wygrywał wybory a potem inną politykę prowadził. NO TO JAK POWINNI KOŃCZYĆ PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI- PROSZĘ POKAZAĆ , MA PAN KLASĘ CZY NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tak, masz rację Piotrze. Ani SLD, ani Ruch Palikota, ani tym bardziej PiS - nie mają pomysłów na Platformę. Niby coś palną, od czasu do czasu w ramach kontry, jednak nie potrafią przedstawić społeczeństwu swoich lepszych programów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, SLD i Palikot "dreptają w miejscu" i "ściskają kolana"(jakby mieli się posikać), wskoczą natychmiast w miejsce PSL, żeby tylko "rąbek obrusa" polizać. No, ale z takim pokazem jak tutaj:

http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/burmistrz-i-sprawa-miesa/ ?!

Przygotowanych do długiego i wysokiego lotu?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.