Facebook Google+ Twitter

Pawlak z PO-dkulonym ogonem

Mamy już wyniki głosowania, a premier otrzymał tak upragnioną legitymację do dalszej uroczej swej działalności. Dlaczego tak się stało? Dlatego że Pawlak i całe PSL podwinęli swe ogony. Czy tylko PSL?

Jeszcze nie rozpoczęło się słynne drugie expose, a już posłowie PSL twierdzili, że będzie to bardzo dobre wystąpienie, które sam premier nazwał wręcz rewolucyjnym. O tej rewolucji, którą zapoczątkowała pani Kopacz, a rozbabrał już doszczętnie minister Służby Wykluczonym, przezorny premier nie wspomniał ani słowa. Trudno by było obronić taki "sukces" Reformy Arłukowicza, w służbie, w której pacjent tak szybko traci swoje, tak cenne dla niego zdrowie. Ta reforma, co prawda, nie bardzo na razie udana, lecz przecież PO pozostałe reformy to już tylko pasmo sukcesów, które nie udały się tak do końca, lecz wiadomo, że winien jest kryzys, a my jesteśmy liderem w tym kryzysie.

Kryzys nie przeszkadza jednak panu premierowi w snuciu wspaniałej przyszłości, a w niej czekają na nas same sukcesy PO. Po, czyli jak dobrze zaciśniemy pasa, to już za około 10 lat będzie trochę lepiej. Będzie tylko lepiej, ponieważ spłyną do nas fundusze europejskie. Co jednak będzie, jak te fundusze zostaną nam obcięte, a o tym w Europie coraz częściej się mówi?

Premier dzisiaj obiecuje jednak reformę KRUS! Premier obiecuje poradzić sobie z odpisem 0,3 procent na Kościół oraz likwidację Funduszu Kościelnego. Zatrzymując się tylko na tych dwóch obietnicach, zastanowić należy się, czy one są realne. Czy nie budzą wątpliwości takie słowa wypowiedziane tuż przed glosowaniem nad votum zaufania dla swojego rządu? Reforma KRUS powinna zdenerwować PSL i to tak samo jak zapowiedź postawienia na swoim i zatwierdzenia tego słynnego już 0,3 procent. Skoro premier ani słowem nie wspomniał o reformie Służby Zdrowia, to dlaczego tutaj tak ochoczo drażni i swojego koalicjanta, a do tego i taką siłę polityczną jak Kościół katolicki. Czy to nie znaczy, że koalicjanta zapewniono, że jednak KRUS nie zostanie ruszony, a Kościół katolicki uzyska to, o co walczy, czyli odpis 1-procentowy? Czy to nie znaczy, że słowa Donalda Tuska są li tylko pustą obietnicą?

Czy to nie dziwne, że po takich "obietnicach" Donalda Tuska, PSL i katolicka frakcja w PO, podwinęli swe ogony i głosują za votum zaufania?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Nasi "profesjonalni" politycy PO prostu trzymają dyscyplinę głosowania na przekór wszystkiemu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Do Grzegorz Wink , zgadzam się z Panem .Takiej koalicji w historii nie było . Wówczas wszyscy ministrowie nawzajem się nagrywali .
Jak szybko się zapomina o " przekrętach " tej koalicji. O chaosie , o kilku konferencjach prasowych dziennie .
A była taka okazja do reform . Brak światowego kryzysu . Prezydent i premier z jednej partii .
Niestety , afera goniła aferę [ Lepper , Lipiec , narkotyki w Pałacu ] ,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu!
Koalicję PiS z Samoobroną coś rozbiło, teraz to samo coś, może rozbić i koalicję PO PSL. Ta koalicja już obecnie trzeszczała na włosku, bo co coś broniło swoich interesów. Na razie posłowie, wierni temu coś, zawiesili na kołku swoje sumienie i wbrew niemu obronili ta koalicję. Lecz co będzie podczas następnych głosowań światopoglądpwych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pni Magdo!
Ja też się z panem Andrzejem zgadzam, gdyż trudno odciąć się od koryta, tym bardziej, gdy łącza wspólne przekręty. Tylko dlaczego rok temu, wybraliśmy prawie tych samych posłów? Przecież każda lista partyjna, zawierała znacznie więcej nazwisk, w tym i młodych, pełnych zapału ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że koalicji PiS z Samoobroną to i tak nic nie przebije...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman ja myślę, że Platforma jest zdolna do takich partyjnych układów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tutaj się z panem Andrzejem zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju!
My się zawsze tak zastrzegamy i to przez całe cztery lata a później wybieramy prawie tych samych. Przecież weterani "bębnią" już 8 kadencję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu!
Dodam jeszcze, że wszyscy mamy jakichś kolesi i nie ma w tym nic dziwnego. Ale państwo, jeżeli chce być państwem praworządnym, powinno posiadać struktury zabezpieczające przed takimi działaniami polityków które prowadzą do "kolesiostwa ekonomicznego", bezkarności naczelnego Ojca i wielu pomniejszych Ojczulków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu!
Niech Pani powie, tym pacjentom oczekującym na poradę lekarską przez całe tygodnie, że już niedługo Arłukowicz zorganizuje kolejną już debatę! Niech Pani poprosi nie tylko dziadka 70 letniego lecz i znacznie młodszych pacjentów oczekujących na pilny zabieg o jeszcze trochę cierpliwości. Reformy które się wprowadza, a już szczególnie w Służbie Zdrowia, powinny być wprowadzane po dokładnym przemyśleniu ich skutków. Nie można tworzyć kolejnych już wykluczonych do czego pan minister był wcześniej przeszkolony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.