Facebook Google+ Twitter

Pawłowicz broni się. Co myśli kontrowersyjna polityk?

- Naukowcy linczujący mnie za wypowiedzi o homoseksualizmie to ta część środowiska, która sympatyzuje z lewicą, homoseksualizmem i feminizmem. Trudno się dziwić ich reakcji – tłumaczy atakowana w mediach posłanka PiS.

Sonda

Czy Anna Grodzka ma szansę wygrać w sądzie z Pawłowicz?

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPani profesor prawa, min. na UKSW w Warszawie, twierdzi, że apel pod którym podpisało się 300 naukowców jest chwytem marketingowym, który ma wzmocnić stygmatyzację przeciwników związków partnerskich. Milcząca część naukowców to ta większość, która sympatyzuje z trzeźwym osądem żądań wysuwanych przez liberałów. - "List, jaki napisali, ciężko ich kompromituje. Pokazuje bowiem, że ci naukowcy nie szanują reguł demokracji! Nie pozwalają się wypowiedzieć osobie, która mówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe" - mówi.

Wypowiedziana emocjonalnym tonem krytyka homoseksualistów i transseksualistów została użyta do napiętnowania wszystkich zwolenników jasnych i empirycznych kryteriów małżeństwa i rodziny.

- Jesteśmy świadkami podważania podstawowych definicji! Nie można powiedzieć, czym jest małżeństwo. Nie spodziewałam się, że p. premier Donald Tusk przyłoży rękę do redefiniowania małżeństwa, wykorzystując autorytet Sejmu. - protestuje wykładowczyni i polityk. - Chce się zniekształcić tak oczywiste kategorie jak użyteczność społeczna i płeć biologiczna. Właśnie o nie poszło środowiskom liberalnym.

Pawłowicz broni się: - Jestem pewna swojej wygranej w sądzie, w razie gdyby doszło do procesu. Każdy biegły przyzna mi rację.

Na mównicy sejmowej powiedziała, że związki homoseksualne są społecznie bezużyteczne a na jednej z prelekcji odniosła się do płci biologicznej Anny Grodzkiej, osoby transseksualnej typu m/k (mężczyzna/kobieta) według klasyfikacji medycznej.

"W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot. Proponowane związki mają cel czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka, partnera, członków jego rodziny, mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu, ale nie w interesie społecznym wygodne i łatwe praktykowanie egoistycznych pragnień".

Dla pani profesor Anna Grodzka jest okaleczonym, ale mężczyzną, gdyż płci chromosomalnej nie da się odmienić. - "Mam prawo mieć swoje zdanie i własne skojarzenia "- tłumaczy. - "Gdy czyjaś twarz przypomina mi twarz boksera, to mam prawo o tym powiedzieć! Mam prawo powiedzieć komuś, że ma krzywe nogi. Jeżeli w moim przekonaniu ma taką cechę, to dlaczego niby nie mogę o tym mówić?".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (171):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.02.2013 15:25

@M.Majer

Bełkotem należny nazwać ten pseudonaukowy komentarz. To samo można było napisać wprost, używając kilku słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Brzezicki

Nie ma powodu, żeby związki gejowskie, podobnie jak wiele innych, różnych od małżeńskiego nie miały posługiwać się instrumentem wykonawcy testamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Brzezicki
Mdląca ta nutka tryumfalizmu.

@Aleksandra Puciłowska
To chyba dzięki mamie w redakcji masz tę przewagę i wiesz na jak długo są banowani użytkownicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.02.2013 14:29

A Maria Święta Białogłowa wciąż unika odpowiedzi na pytanie - czy wstąpiła w święty najświętszy związek małżeński, siódmy ostatni sakrament, czy posiada dzieci i czy wypowiada się tutaj o związku, seksie i rodzinie z punktu widzenia praktyka czy tylko katolickiego teoretyka.

Marysiu? Hop hop?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ujmijmy to tak: uznano za stosowne odsunac Pania Anne na chwile od dyskusji. Ale, jak widac, powrocila z lekko zmodyfikowanym nazwiskiem, uprawiajac dyskusje w tonie podobnym do poprzedniego zreszta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2013 02:34

@M.Czerw

"Moim zdaniem decyzja o pozostaniu w związku.."

Marysiu, wypowiadasz się na temat związków i małżeństw jak ekspert. Gloryfikujesz jedną drogę, przekreślasz nie dając szansy bytu innej. Ja nie jestem terapeutą, psychologiem ani socjologiem, ale czerpię wiedzę z praktyki. Pochwal się swoją praktyką - czy jesteś w związku małżeńskim? Czy posiadasz rodzinę, czyli męża, dzieci?


Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2013 02:17

@M.Czerw

"Pogrzeb

Aby zapewnić sobie większą pewność w zakresie prawidłowego wykonania treści testamentu (zalecenia pogrzebowe) spadkodawca może w testamencie ustanowić jednego lub więcej wykonawców swojej ostatniej woli. Wykonawcą testamentu może być każda osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych (pełnoletnia, nieubezwłasnowolniona).

Naprawdę nie ma potrzeby ustanawiania instytucji partnerskiej - wolę można ubierać w różnorodne akty prawne."

Marysiu, czasem mam wrażenie, że jesteś tępa i głupia. Doskonale bowiem wiesz, że sprawa nie wygląda tak jak podajesz, jednak na siłę na chama próbujesz wmówić, że czarne jest białe. Otóż, osoba prowadząca blog WYRAŹNIE nadmienia na koniec wpisu: "Warto byłoby uprzedzić wcześniej osobę wybraną na wykonawcę testamentu o naszych zaleceniach co do pogrzebu, gdyż testament może zostać otwarty o wiele później, co uniemożliwi realizację preferowanej formy pogrzebu".

Ja właśnie O TYM PISAŁEM. Jeśli dwie osoby tworzą związek wolny i mają spisany testament, pełnomocnictwa, oświadczenia itd., a jedno z nich umrze to ciało zostaje wydane przez szpital RODZINIE. I przed otwarciem testamentu to rodzina decyduje o pochówku. Jeśli dwie osoby tworzące związek wolny żyły ze swoimi rodzinami w zgodzie, to rzeczywiście partner zmarłego może powiadomić rodzinę o woli zmarłego, poinformować o testamencie. Inaczej jest, jeśli nie żyli w zgodzie. Wówczas rodzina decyduje o pochówku, a przedłużenie otwarcia testamentu uniemożliwi wykonanie ostatniej woli zmarłego, czyli pochówku przez ukochaną osobę.

Mario - czy tak trudno to zrozumieć, czy naprawdę jesteś mało inteligentna?


Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2013 02:04

@M.Czerw

"w twoich ustach jakoś to niewiarygodnie brzmi. Tylko czekać aż jakiś wariat uzna, że robi przysługę ludzkości strzelając do p. Pawłowicz z kałasznikowa. Wystarczy że sobie weźmie do serca parę tekstów organizacji gejowskich i ton wypowiedzi posłów RP."

Sugerujesz, że jestem działaczem gejowskim? Nie, nie jestem. Jestem zakochanym od 6 lat facetem w stałym związku, który chce być informowany o stanie zdrowia partnera, kiedy zachoruje.

Zmieniając twoją wypowiedź: W Norwegii Breivik zabijał na wyspie Utoya ludzi wyglądających "gejowsko". Był chrześcijaninem, członkiem prawicowej partii. Tylko czekać, aż w Polsce jakiś wariat uzna, że robi przysługę ludzkości strzelając do homoseksualistów. Wystarczy, że jakiś narodowiec weźmie sobie do serca parę tekstów opublikowanych ostatnio tu na W24 przez pewną białogłowę.


Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemuż to pani Annie konto zabrali? Czyżby była niegrzeczna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Panią, Pani Hausmann (tym razem przez podwójne N) akurat nie rozmawiam.
Proszę się nie martwić i nie denerwować, jeszcze tylko kilka dni i będzie Pani mogła z powrotem używać swoje konto "Hausman przez jedno N".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.