Facebook Google+ Twitter

Październikowe atrakcje kulturalne olsztyńskich bibliotek

Wakacje co prawda już minęły, ale na brak atrakcji kulturalnych mieszkańcy Olsztyna narzekać nie mogą. Olsztyńskie biblioteki przygotowały bowiem na październik wiele interesujących propozycji.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny
w Olsztynie


Pierwszą propozycją , jaką Wojewódzka Biblioteka Publiczna kieruje do osób twórczych, rezolutnych i lubiących podejmować nowe wyzwania, jest konkurs zatytułowany Krótki film o Miłoszu. Co trzeba zrobić, by wziąć w nim udział? Wystarczy tylko przygotować krótkometrażowy (trwający nie więcej niż 10 minut) film dotyczący życia lub twórczości Czesława Miłosza. Może to być film animowany, fabularny, dokumentalny lub eksperymentalny-ważny jest dobry pomysł. A na najlepszych czeka nie tylko satysfakcja z wygranej, ale i nagroda. Nagrody przyznane zostaną przez jury (1 nagroda główna: 4000 zł brutto, 2 nagrody po 1000 zł brutto) i internautów (1 nagroda: 1000 zł brutto). To nie koniec niespodzianek. Zwycięskie filmy zostaną zaprezentowane na uroczystej premierze w Olsztynie. Wybrane filmy mają ponadto zostać wydane na płycie DVD. Wydawnictwo będzie rozdawane w Olsztynie, Gdańsku i we Wrocławiu w grudniu 2011 roku.

Filmy należy przesyłać do [b]10 listopada 2010 roku na adres:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
z dopiskiem: Film o Miłoszu

Więcej informacji na http://xn--miosz-l7a.wbp.olsztyn.pl/
Regulamin konkursu dostępny na http://xn--miosz-l7a.wbp.olsztyn.pl/index.php?menu=3

23 września 2011r. rozpoczęła się prezentacja książek artystycznych studentów i wykładowców z pracowni grafiki warsztatowej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Warto skorzystać, bo prezentacja potrwa do 24 października bieżącego roku.
Miejsce: Stary Ratusz WBP przy ul. Stare Miasto 33

Wciąż można oglądać prezentację wystawy Pamiątka regionu Warmii i Mazur. Potrwa ona do 29 października. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Miejsce prezentacji wystawy: Stary Ratusz WBP przy ul. Stare Miasto 33

7 października o godzinie 17.00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy jubileuszowej Akademickiego Klubu Turystycznego zatytułowanej AKT Olsztyn 50 lat na szlaku. Wernisaż odbędzie się w Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Stare Miasto 33.

14 października o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny wernisaż. Tym razem galeria Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej gościć będzie Zbigniewa Urbalewicza z jego wystawą Kartki: preludia i studia.
Miejsce wernisażu: Galeria Stary Ratusz WBP przy ul. Stare Miasto 33.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.