Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25625 miejsce

Październikowy Tor Poznań Track Day PROFI z Warsaw Speed Team

7 października odbyła się ostatnia tym sezonie specjalna edycja Tor Poznań Track Day PROFI, imprezy skierowanej do kierowców, którzy mają już doświadczenia na torze wyścigowym i pragną doskonalić swoje umiejętności jazdy.

 / Fot. Marta WiśniewskaUczestnicy i ich super auta, po odprawie i przejazdach instruktarzowych za instruktorami przypominających konfigurację toru oraz prawidłową linię wyścigową, już od godziny 9.30 rozgrzewali asfalt Toru Poznań. Jak zwykle towarzyszyła im niesamowita dawka adrenaliny, lecz mimo to uczestnicy nie zapomnieli też o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie.

Prawie dwie trzecie wszystkich zapisanych na tę edycję Track Day osób, zostało zaproszonych przez Warsaw Speed Team, stowarzyszenie, które do swoich głównych celów i założeń zalicza organizowanie imprez motoryzacyjnych a także propagowanie bezpieczeństwa, m.in. poprzez ograniczenie nielegalnych wyścigów na drogach miejskich oraz organizacje szkoleń bezpiecznej jazdy.
Osiągnięte przez tych uczestników czasy zaliczały się do indywidualnej klasyfikacji Otwartego Pucharu Polski WST Lap Race.

 / Fot. Marta Wiśniewska„Jako organizatorzy, spodziewaliśmy się szybkiej jazdy i doskonałych czasów, co szczególne narażało sprzęt na usterki” - tłumaczy Dariusz Krupa, Koordynator TPTD –„Na szczęście większość uczestników okazało się być rozsądnymi kierowcami, którzy nie tylko nie stwarzali
groźnych sytuacji, ale doskonaląc się uzyskiwali doskonałe czasy.”

 / Fot. Marta WiśniewskaOprócz samochodów zaproszonych przez Bogart Racin Team, w grupie których dominował przekrój japońskiej motoryzacji, na torze mogliśmy podziwiać Renault Clio RS CUP, Nissana GTR, MG ZR 160 czy ponad pięciuset konne Lamborghini Gallardo Superleggera. Kolejnym niecodziennym widokiem podczas Tor Poznań Track Day, były niesamowite samochody Radical SR3 RS . A to dzięki współpracy z Radical Racing Academy, które pojawia się na imprezie od początku sezonu.

Świetne czasy, super samochody oraz niezła zabawa. Tak pokrótce można podsumować ten dzień pełen wrażeń!

 / Fot. Marta WiśniewskaPrzy okazji Tor Poznań Track Day, w obrębie toru kartingowego, odbywały się również szkolenia z drifftingu Szkoły Drifting.pl Macieja Polody, gdzie wszyscy, którym sportowa jazda na wprost nie wystarcza mogą spróbować swoich sił w jeździe bokiem.

Kibice wstęp na teren imprezy mają całkowicie za darmo. Mogą obserwować postępy i zmagania uczestników z tarasu widokowego wierzy oraz trybun.
Odwiedzających nas obserwatorów zachęcamy również do wykupu „Taxi driving” - czyli przejechania się samochodem sportowym na fotelu pasażera, a dla osób chcących przeżyć sportowe emocje, które nie posiadają odpowiedniego samochodu, dzięki partnerowi TPTD – Carrera Cars Team – mamy możliwość wypożyczenia samochodów marki Porsche oraz indywidualnych zajęć z instruktorem. Jeden ze śmiałków osiągnął w ten sposób doskonały czas 1:55.122.

 / Fot. Marta WiśniewskaSezon się kończy i została już ostatnia edycja Tor Poznań Track Day, która odbędzie się 20 października - tym razem skierowana nawet do uczestników, jeszcze nie mających doświadczenia na torze wyścigowym, a pragnących „dojeździć” letnie opony... Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na stronie www.tptd.pl. Na miłośników torowej jazdy dodatkowe atrakcje, w tym zdjęcia i filmy, czekają na oficjalnych profilach imprezy na Facebooku.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.