Facebook Google+ Twitter

"Pchła Szachrajka" i "Przebudzenie wiosny" już wkrótce w Teatrze Muzycznym w Gdyni

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-07 13:17

W Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają próby do "Pchły Szachrajki" w reżyserii Bernarda Szyca i "Przebudzenia wiosny" w reżyserii Krzysztofa Gordona. Premiery już 15 i 22 września.

 / Fot. plakat, Teatr Muzyczny w GdyniO SPEKTAKLU PCHŁA SZACHRAJKA

Muzyczny spektakl familijny na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią zamiast języka angielskiego to języka pcheł. Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Niestety... nie najlepszych. Jakie były tego konsekwencje? Przyjdź i przekonaj się sam do czego zdolna jest rezolutna pchełka.

PCHŁA SZACHRAJKA zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej, a także ma za sobą głęboką teatralną tradycję z wielkimi kreacjami Anny Seniuk i Ireny Kwiatkowskiej w roli głównej. Spektakl wciąga młodych widzów do wspólnej teatralnej zabawy w kolorowej oprawie. Żywa, ciekawa muzyka, doskonałe aranżacje, dynamicznie zmieniające się obrazy, perfekcyjne dopracowane kostiumy oraz zabawa słowem i teatralną konwencją to tylko niektóre z wielu zalet najnowszej produkcji Muzycznego.

Premiera: 15-09-2012

 / Fot. plakat, Teatr Muzyczny w GdyniO SPEKTAKLU PRZEBUDZENIE WIOSNY

Musical opowiadający o grupie młodych ludzi, którzy zaczynają buntować się przeciwko surowym regułom wychowania i braku uświadomienia seksualnego. Tekst został uznany za zbyt kontrowersyjny i musiał czekać wiele lat na swoje pierwsze wystawienie.

Musical dotyka najważniejszych sfer życia młodych ludzi, takich jak miłość, marzenia, odkrywanie własnej seksualności, braku zrozumienia i samotności. Uniwersalne problemy opowiedziane za pomocą kipiącej energią współczesnej muzyki.

Spektakl przez wiele lat z powodzeniem był wystawiany na Broadwayu i doczekał się wielu nagród m.in. 8 statuetek Tony i nagrody Grammy za najlepszą muzykę. New York Observer w recenzji spektaklu napisał: „Raz na pokolenie powstaje nieoczekiwanie nowy musical, który zmienia wszystko”.

Premiera: 22-09-2012

Więcej informacji na stronie: Teatru Muzycznego

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.